Ammattiin valmistuneet: Jyväskylän kristillinen opisto kevät 2017

Lapsi- ja perhetyön perustutkinto, lastenohjaaja

Antila Veera Kaisa Maaria

Aunala Katja Irene

Ekman Henna Edla Eveliina

Hildén Jenni Johanna

Humalajoki Anneliina Anelma

Hyttinen Pinja Jasmin

Hyytinen Tea Katariina

Iholainen Katri

Ikonen Tuomas Juha Olavi

Jaakkola Vilma Katariina

Kalliomäki Mikko Juhani

Kankaanpää Risto Heikki Tapani

Kivi Krista Maaria

Komulainen Miia Annika

Kontio Timo Juhani

Korhonen Emma Juuli Erika

Lehtonen Britt-Mari Anneli

Louhisalo Taina Marketta

Nieminen Julia Ruusu Kristiina

Nikkilä Pirjo Marjatta

Nätti Anna Elmiina

Pajala Sonja Emilia

Peltola Alli Lyydia

Pulkkinen Sonja Marika

Puumalainen Krista Sofia

Rauhala Heidi Katriina

Rosenström Kirsi Hannele

Rossi Mira Elina

Räihä Kaisa Annika

Räisänen Siiri Maria Aleksandra

Siltanen Emma Katariina

Tupala Riina Marja

Tuuna-Väiskä Anu Tuulikki

Uotila Hanna-Maria

Kotityöpalvelujen ammattitutkinto

Honkanen Nina Tamara

Martila Julia

Pekkala Tuula

Polezhaeva Olga

Protsenko Gennady

Virtanen Kirsi

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Hakkarainen Julia Jarita Wilhelmina

Itkonen Aki-Matti Tapio

Kähkönen Niko Jan Peter

Laine Tarja Orvokki

Mäkäräinen Katri Maria

Nygård Lotta Riina

Pakarinen Almira

Peltonen Kirsi

Pirinen Laura Maria Hannele

Raatikainen Riitta Hannele

Sormunen Eeva Maaria

Suihkonen Tuomo Eelis

Tulla Anne Marita

Tuomaala Sari Hannele

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen erikoisammattitutkinto

Salonen Tuija Susanna

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto

Ahonen Saija

Kettunen Ossi Juhani

Koskinen Anu Elina Johanna

Pesonen Anne-Maarit

Puputti Sirpa Kristiina

Viitanen Jonna Maarit Hellevi

Voutilainen Mervi Inkeri

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

Kunelius-Urpilainen Johanna Irmeli

Paananen Minna Maria

Suntion ammattitutkinto

Harjunen Ari Tuomo

Hautamäki Elisa Maria

Hirvenoja Arja Johanna

Lehtinen Eeva Mirjami

Lehtola Anita Irmeli

Piirainen Timo Tapio

Rossi Heli Elina

Siren Sirkka Hellevi

Ylämäki Iiris Annikki

Aikuisten perusopetuksen alkuvaiheen opetus

Feizi Abdul Majid

Hassani Zahra

Hedayati Mahdi

Jafari Hasan Ali

Karimi Jawaker

Karimi Zarmina

Magsoudi Fatemeh

Mansi Ayaat Hayder

Morad Ali Marzia

Rahimi Abbas

Sarvari Roya

Tamjidi Majid

Vuiko Sergei

Ahmadi Mohammad Nasim

Alizadeh Nasim

Azimi Besmellah

Fadhil Mustafa Ali

Gholami Amir

Gholami Binazir

Khenaphum Pranom

Medvedev Mikhail

Movahedi Mousa

Munyantore Boniface

Saeedi Maab

Thapa Anju

Ahmadi Habibollah

Akbari Habibollah

Alizadeh Abdul Khaleqh

Azizi Rohani

Ebrahimi Ali

Erfani Asef

Gholami Hasan

Hussein Mohammad Ali

Husseini Seyed Janagha

Ilmi Aydaruus Magan

Jafari Karim

Khalili Islam

Mohammadi Hossain

Teimouri Mohammad Amin

Graafisen suunnittelun koulutus

Jokiranta Sini Maria

Juvonen Jani Petteri

Mensalo Emilia Maria Katariina

Parkatti Sallamaija Elisabet

Sammalisto Jere Juhani

Santala Anne Helena

Viljanen Rasmus

Kasvatuksen ja opetuksen koulutus

Gustafsson Suvi Tuulia

Hotakainen Juulia Sofia

Ikäheimonen Emma Karoliina

Juhala Essi Eufemia

Kultala Tanja Eveliina

Liikala Vilma Karoliina

Linna Julia Karoliina

Manninen Maria Elisa

Niiranen Mikko Samuel

Rahikainen Heidi Mia-Maria

Savolainen Meeri

Maahanmuuttajien perusopetukseen valmistava koulutus

Ahmadi Yassin

Dee Di Amando

Dusabe Muraza

Fayaz Mohammad Arif

Fomina Anna

Frikel Tatiana

Klimash Olga

Kotenkov Aleksandr

Mukategeri Odette

Rahimi Morteza

Rahmani Fazlahmad

Rukundo Abdoulahaman

Valina Anna

Maahanmuuttajien perusopetukseen valmistava koulutus työelämäpainotteinen koulutus

Ashkinezer Anastasiia

Ermoshevich Liudmila

Hakimzadeh Abdulhafiz

Hoseini Seyed Nader

Khamis Eisa Abdelrahman Khatir

Milyukova Tatiana

Paltamaa Farida

Qambari Mohammad Mahdi

Rabizadeh Mahboobeh

Rankinen Viktoriia

Sklyarova Alena

Yan Wengang

Ässämäki Tracy

Musiikin koulutus

Gummerus Lauri Benjamin

Juuti Minna Raili Kaarina

Korhonen Aapo Johannes

Lehtonen Roosa Ellinoora

Lehtonen Saara Maija Kaarina

Lehtonen Veera Elisa

Parviainen Heli Tuulia

Rantanen Joanna Rae

Tähtelä Samuli Heikki Elias

Vallema Alex August

Virtanen Vesa Pekka

Väisänen Jenna Anniina

Perusopetuksen lisäopetus, 10-luokka, Kasvunpaikan koulutusohjelma

Eriksson Sami Mikael

Kinnunen Jasmin Ella Juulia

Korhola Riku Anton

Kortelahti Janette Rose Isabella

Laamanen Romy Rebecca

Niittykoski Mira-Carita Erika

Pohjonen Eetu Juhana

Riihiaho Patrick Rene Kristian

Safi Delagha

Vuori Katri Anni Helena

Sisustussuunnittelun koulutus

Hietalahti Sanni Anneli

Hirvanen Tiina

Holkko Ilona Juulia

Häll Heidi Kristiina

Inkinen Niina Maarit

Karjalainen Sini Janita

Koskinen Kaija Elina

Kurkikangas Teija

Markkanen Annastiina

Mäki Auroora Anni Amanda

Ratilainen Mia Carolina

Romula Saana Maria Johanna

Saarinen Pirjo Irene

Salo Milja Maria

Teatterikoulutus

Chen Mei Lin

Hautakangas Jesse Johannes

Jääskeläinen Jaana Anneli

Mali Matti Juhani

Nousiainen Iida Elina

Nousiainen Johanna Maarit

Tikkanen Minna Laura Hannele