Ammattiin valmistuneet: Jyväskylän oppisopimuskeskus kevät 2017

Ajoneuvoasentaja

Heinström Roni, Toivakka

Ilvo Eetu, Vantaa

Kaukonen Tomi, Jyväskylä

Mäkinen Tuure, Muurame

Rinteelä Pasi, Muurame

Ristiharju Toni, Jyväskylä

Salonen Sampsa, Keuruu

Shilko Vadim, Jyväskylä

Torikka Janne, Toivakka

Automyyjän ammattitutkinto

Vuojoki Eerik, Jyväskylä

Autonkuljettaja

Porter Kevin, Laukaa

Salonen Mikko, Petäjävesi

Digitaalipainajan ammattitutkinto

Hynynen Veli-Matti, Jyväskylä

Tillikainen Mika, Jyväskylä

Elintarvikkeiden valmistaja

Heinämäki Tero, Jyväskylä

Faktorin erikoisammattitutkinto

Kumpulainen Anssi, Jyväskylä

Finanssialan ammattitutkinto

Rautasalo Minna, Jyväskylä

Hammaslaborantti

Pekkala Anniina, Jämsä

Henkilöautomekaanikon ammattitutkinto

Korhonen Henri, Jämsä

Niinijärvi Roni, Uurainen

Hevostenhoitaja

Hakanen Sanna, Muurame

Luukkonen Iida, Kangasala

Hissiasentajan ammattitutkinto

Rytkönen Mikko, Laukaa

Hitsaajamestarin erikoisammattitutkinto

Malin Niko, Joutsa

Hiusalan ammattitutkinto

Vatanen Janina, Jyväskylä

Hiusalan erikoisammattitutkinto

Kauppinen Marjoriitta, Hankasalmi

ICT-asentaja

Neste Tomi, Jyväskylä

Tarvainen Arttu, Laukaa

Ilmanvaihtoasentaja

Jokinen Mika, Muurame

Korhonen Juha-Pekka, Jyväskylä

Salminen Joona, Jyväskylä

Isännöinnin ammattitutkinto

Paavola Moona, Jyväskylä

Tikkanen Toni, Jyväskylä

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Asp Eija, Jämsä

Haaki Raili, Jyväskylä

Hoffren Olli, Muurame

Huhtaniemi Jouni, Jyväskylä

Hämäläinen Johanna, Keuruu

Järvi Pirjo, Jyväskylä

Lind Maija, Jyväskylä

Muotka Petteri, Jyväskylä

Nieminen Heikki, Jyväskylä

Nikkari Carita, Jyväskylä

Pitkänen Taina, Jyväskylä

Rautavuoma Veera, Jyväskylä

Sellman Petri, Jyväskylä

Toijanniemi Tuukka, Jyväskylä

Toivanen Sami, Jyväskylä

Widgrén Suvi, Jyväskylä

Kartoittaja

Halme Teemu, Joensuu

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto

Asp Jaana, Uurainen

Koskela Helena, Jyväskylä

Liikola Sami, Jyväskylä

Pirnes Miina, Jyväskylä

Kehitysvamma-alan ammattitutkinto

Kangas Leena, Jyväskylä

Kiinteistönhoitaja

Huutonen Juuso, Petäjävesi

Mononen Kaisu, Petäjävesi

Patinen Vesa, Muurame

Ravantti Kristian, Mänttä-Vilppula

Kiinteistönvälitysalan ammattitutkinto

Saavalainen Lilli, Jyväskylä

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto

Hannula Mika, Laukaa

Heikkilä Janne, Laukaa

Heikkinen Paavo, Jyväskylä

Honkanen Teemu, Jyväskylä

Lahtinen Miika, Jyväskylä

Tammelin Teija, Uurainen

Uusoksa Osmo, Keuruu

Virtanen Jari, Mänttä-Vilppula

Vuorela Jari, Keuruu

Kodinhuoltaja

Sesay Haja, Jyväskylä

Kokki

Myint Masan, Jyväskylä

Suu Khaing Thant, Jyväskylä

Vilppunen Prayat, Jyväskylä

Kondiittorin ammattitutkinto

Pöyhönen Anni, Jyväskylä

Savolainen Hanna-Leena, Jyväskylä

Solismaa Sara, Jyväskylä

Vuori Julia, Jyväskylä

Koneistaja

Nikula Mikko, Jyväskylä

Kotitalouskoneasentajan ammattitutkinto

Pasanen Kai-Petteri, Jyväskylä

Valkeinen Kai, Laukaa

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Heikkinen Piia, Jyväskylä

Mäkinen Miia-Henrika, Petäjävesi

Toivonen Marisa, Jyväskylä

Valkonen Jaana, Jyväskylä

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen erikoisammattitutkinto

Lyhty-Pienmäki Kirsi, Jyväskylä

Mäkinen Mia, Jyväskylä

Kunnossapidon ammattitutkinto

Puura Otto, Laukaa

Kunnossapitoasentaja

Ahola Saku, Jyväskylä

Kuva-artesaani

Räisänen Jani, Jyväskylä

Tuohimaa Saara-Maria, Jyväskylä

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Chakkieva Anastasiia, Jyväskylä

Haukimäki Krista, Laukaa

Konttinen Satu, Jyväskylä

Kotajärvi Minna, Kuhmoinen

Lamberg Tatiana, Jyväskylä

Niininen Maija, Laukaa

Saari Saara, Jyväskylä

Saikkonen Marja-Liisa, Jyväskylä

Seppälä Piia, Laukaa

Simonen Minna-Maria, Jyväskylä

Veistämö Arja, Jyväskylä

Vuori Marjo, Saarijärvi

Vähä-Jussila Hanna, Jämsä

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto

Kettunen Ossi, Jyväskylä

Korpela Marika, Jyväskylä

Pöntiö Markku, Jyväskylä

Saksi Heli, Jyväskylä

Leipuri-kondiittori

Pääkkölä Inka, Jyväskylä

Levyseppähitsaaja

Puura Markku, Jyväskylä

Liikenneopettajan erikoisammattitutkinto

Friman Matias, Raasepori

Koivisto Mika, Eura

Koota Juha, Kankaanpää

Korvanen Juha-Matti, Sodankylä

Mantila Pauli, Kauhajoki

Pöntiö Vesa, Jämsä

Salmikoski Jani, Kotka

Uusitalo Petri, Kaarina

Vertanen Antti-Jussi, Kouvola

Liikunnan ammattitutkinto

Heimonen Henna, Siilinjärvi

Hokkanen Merja, Jyväskylä

Hopeakoski Riikka, Jyväskylä

Jokinen Heini, Muurame

Jääskeläinen Piritta, Jyväskylä

Karhu Katja, Muurame

Leikas Riikka, Kuopio

Mäkikyrö Marja, Jyväskylä

Natri Emmi, Jämsä

Pelkonen Kirsi, Jyväskylä

Pulkkinen Laura, Kuopio

Rossi Tiina, Jyväskylä

Saksman Sanni, Jyväskylä

Toikkanen Paula, Jyväskylä

Ylönen Riikka, Muurame

Liikuntaneuvoja

Färm Patrik, Jyväskylä

Hirvonen Joni, Jyväskylä

Janhunen Anna-Liina, Jyväskylä

Karvonen Noora, Jyväskylä

Kemppainen Veera, Sotkamo

Keränen Sini-Maarit, Jyväskylä

Lindblad Toni, Jyväskylä

Neste Satu, Jyväskylä

Saastamoinen Tanja, Jyväskylä

Vanhala Anna, Jyväskylä

Yari Jahad, Jyväskylä

Liikuntapaikkojenhoitajan ammattitutkinto

Hyvönen Jani, Jyväskylä

Kotajärvi Janne, Kuhmoinen

Leppänen Heikki, Multia

Rytkönen Mikko, Jyväskylä

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Peltonen Miia, Jyväskylä

Lähihoitaja

Arnberg Pasi, Pihtipudas

Hård Janne, Jyväskylä

Hölttä Sari, Joutsa

Jokikallas Juuli, Jyväskylä

Kallio Sonja, Jyväskylä

Kankkunen Kati, Jyväskylä

Kaski Jonna, Jyväskylä

Kayander Natalia, Jämsä

Kortesmaa Katja, Jämsä

Kruus Roosa, Jyväskylä

Lahtinen Kristian, Jyväskylä

Lahtinen Pasi, Jämsä

Lampinen Hanna-Mari, Jyväskylä

Lohjala Petri, Jyväskylä

Loukoila Marko, Laukaa

Martinoff Jukka, Jyväskylä

Miettinen Heli, Jyväskylä

Myllylä Milla, Jyväskylä

Myllynen Arto, Pihtipudas

Myrskykari Miia, Toivakka

Nieminen Riitta, Joutsa

Niiranen Elmeri, Jämsä

Nyman Jaana, Jyväskylä

Ojala Jenni-Maria, Jämsä

Oksman Henna, Jyväskylä

Ollikainen Jouni, Jyväskylä

Penttinen Aki, Jyväskylä

Pynnönen Nina, Jyväskylä

Rajahalme Krista, Muurame

Rantanen Marja-Liisa, Joutsa

Ritvaniemi Jari, Jyväskylä

Sahlman Hanni, Toivakka

Saleh Faizulla Dler, Jyväskylä

Siren Toivo, Leppävirta

Tikkanen Olli, Jyväskylä

Tynkkynen Mari, Keuruu

Van Albada Katja, Jyväskylä

Vastamäki Pasi, Jyväskylä

Maalari

Tolamo Toby, Jyväskylä

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto

Miettinen Susanna, Jyväskylä

Takkinen Terhi, Jyväskylä

Voutilainen Hanna, Jyväskylä

Media-assistentti

Raitanen Eetu, Karstula

Merkonomi

Abahassine Jasin, Jyväskylä

Airaksinen Aleksi, Jyväskylä

Akselin Samuel, Jyväskylä

Ekholm Noora, Jyväskylä

Enroth Suvi, Jämsä

Hietikko Jenna, Uurainen

Junttila Ilari, Jyväskylä

Kohvakka Nina, Keuruu

Markkula Niko, Jyväskylä

Martikainen Mirva, Jyväskylä

Nikoletopoulou Olga, Jyväskylä

Nurmi Veli, Jyväskylä

Närhi Sini, Jyväskylä

Piirainen Eve-Maria, Jyväskylä

Pohjonen Juuso, Jyväskylä

Puuronen Milla, Petäjävesi

Pynnönen Katri, Jyväskylä

Räsänen Tiina, Jyväskylä

Sjöstedt Peppina, Jyväskylä

Surakka Hanna, Jyväskylä

Tiihonen Marjo, Hankasalmi

Vesterinen Vuokko, Laukaa

Vihilä Janette, Jyväskylä

Vilhuniemi Tarja, Jyväskylä

Voudinmäki Janita, Jyväskylä

Myynnin ammattitutkinto

Aro Kari, Laukaa

Halonen Kaija-Leena, Laukaa

Huotari Johanna, Jyväskylä

Kauppinen Teemu, Jyväskylä

Kytömaa Hanna, Jyväskylä

Lähde Tony, Espoo

Mohammadi Mozafar, Jyväskylä

Niemonen Inka, Jyväskylä

Närhi Sari Anneli, Laukaa

Närhi Sari Riikka, Laukaa

Paasonen Teijo, Jyväskylä

Roponen Heikki, Jämsä

Nuohoojan ammattitutkinto

Hiljanen Sampsa, Jyväskylä

Korpela Lauri, Jyväskylä

Nuoriso- ja vapaa-ajan ohjaaja

Huikko Joni, Jyväskylä

Rissanen Arto, Jyväskylä

Strömberg Jaana, Petäjävesi

Valtonen Ida, Jyväskylä

Näkövammaistaitojen ohjaajan erikoisammattitutkinto

Hokkanen Riikka, Jyväskylä

Koivisto Virpi, Äänekoski

Koponen Hanna, Jyväskylä

Lajunen Heli, Jyväskylä

Liukko Sirpa, Jyväskylä

Repo Timo, Jyväskylä

Vahvanen Jyri, Jyväskylä

Painotuotantoassistentti

Hautamäki Jari, Keuruu

Inkiläinen Susanne, Keuruu

Pohjola Tiia, Keuruu

Parturi-kampaaja

Chatvorased Chatchitanan, Jyväskylä

Hakala Heidi, Jyväskylä

Halttunen Satu, Jyväskylä

Halttunen Mirka, Jyväskylä

Kangasaho Mira, Muurame

Keituri Katariina, Jyväskylä

Kinos Aino, Laukaa

Koivu Linda, Jyväskylä

Kähkönen Rosina, Jyväskylä

Laurinen Helena, Multia

Manninen Mira, Jyväskylä

Parviainen Maiju, Laukaa

Pelkonen Miia, Jyväskylä

Ruokonen Janette, Toivakka

Räty Nitta, Petäjävesi

Sarja Essi, Jyväskylä

Turpeinen Rosa, Jyväskylä

Virtanen Emma, Jyväskylä

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

Hämäläinen Saara, Laukaa

Karjalainen Hanna-Mari, Laukaa

Kunelius-Urpilainen Johanna, Laukaa

Kärkkäinen Malla-Kaisa, Laukaa

Paananen Minna, Laukaa

Peura Mari, Jyväskylä

Pienkonekorjaaja

Jääskeläinen Pekka, Laukaa

Pienkonemekaanikon ammattitutkinto

Moisio Pertti, Muurame

Prosessinhoitaja

Laksela Julia, Jyväskylä

Psykiatrisen hoidon erikoisammattitutkinto

Nieminen Kirsi, Jyväskylä

Vesalainen Anna-Mari, Jyväskylä

Putkiasentaja

Arvonen Markus, Jyväskylä

Puuseppä

Henttinen Jonne, Jyväskylä

Hirvonen Harri, Jyväskylä

Rautio Jari, Jyväskylä

Romo Jarkko, Jyväskylä

Tihilä Ville, Jämsä

Puutarhuri

Mäkinen Tiina, Jyväskylä

Päihdetyön ammattitutkinto

Lahtinen Kati, Jyväskylä

Lapinjoki Petri, Jyväskylä

Rinne Tuomo, Jyväskylä

Rakennuspeltiseppä

Lohi Jaakko, Laukaa

Rakennuspeltiseppämestarin erikoisammattitutkinto

Turpeinen Heikki, Jyväskylä

Rakennuspeltisepän ammattitutkinto

Lindgren Tommi, Askola

Raskaskalustomekaanikon ammattitutkinto

Kaasalainen Antti, Multia

Kajander Joni, Jyväskylä

Salmivuori Timo, Mänttä-Vilppula

Ratsastuksenohjaaja

Glumerus Jenna, Laukaa

Sihteerin ammattitutkinto

Pitkänen Päivi, Jyväskylä

Schwartz Johanna, Jyväskylä

Stobin Aarne, Jyväskylä

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto

Kivimäki Tuula, Mänttä-Vilppula

Paananen Pirjo, Jyväskylä

Tuovinen Sari, Laukaa

Siivoustyönohjaajan erikoisammattitutkinto

Hakonen Annakaisa, Jyväskylä

Tiainen Satu, Jyväskylä

Suntion ammattitutkinto

Harjunen Ari, Jyväskylä

Helle Anne, Jyväskylä

Kainulainen Eero, Jyväskylä

Suurtalouskokin ammattitutkinto

Harju Kirsi, Jyväskylä

Laukkanen Riina, Jyväskylä

Talonrakentaja

Tyni Lasse, Jyväskylä

Valkonen Niko, Jyväskylä

Taloushallinnon ammattitutkinto

Ahonen Mervi, Jyväskylä

Enkenberg Merja, Jyväskylä

Fredriksson Anne, Jyväskylä

Heikkilä Elina, Jyväskylä

Hämäläinen Kati, Jyväskylä

Junni Sonja, Laukaa

Kangas-Hynnilä Sari, Jyväskylä

Koppelomäki Anu, Multia

Lehto Jaana, Keuruu

Liimatainen Heta, Jyväskylä

Merihonka Pirjo, Jämsä

Reinilahti Anne-Maria, Jämsä

Räisänen Tiina, Jyväskylä

Tikkanen Jenni, Jyväskylä

Viilos Pia, Jyväskylä

Tarjoilija

Niemelä Annika, Keuruu

Tekniikan erikoisammattitutkinto

Arnberg Jouni, Jyväskylä

Forsström Nico, Jyväskylä

Herttala Anssi, Jyväskylä

Hokkanen Harri, Laukaa

Häkkinen Miia, Jyväskylä

Kautto Markku, Jyväskylä

Kinnari Sari, Jyväskylä

Kokkonen Sami, Jyväskylä

Koskelainen Vesa, Toivakka

Leppänen Marko, Jyväskylä

Liljeroos Sanna, Laukaa

Pesonen Tarja, Jyväskylä

Puhilas Ari, Muurame

Pölkki Petteri, Toivakka

Rikama Pasi, Jyväskylä

Ritari Petri, Petäjävesi

Räty Tanja-Maria, Jyväskylä

Saarnio Joni, Jyväskylä

Tami Mari, Jyväskylä

Utriainen Timo, Jyväskylä

Tieto- ja kirjastopalvelujen ammattitutkinto

Karjalainen Anne, Jyväskylä

Tieto- ja viestintätekniikan ammattitutkinto

Kotala Jarmo, Jyväskylä

Kusmin Tommi, Jyväskylä

Toimitilahuoltaja

Haapala Marianne, Keuruu

Halme Kirsi, Jämsä

Heinonen Anne, Jyväskylä

Kalliokunnas Heidi, Petäjävesi

Kankaanpää Maarit, Jyväskylä

Kokkonen Komonwan, Jyväskylä

Kyllästinen Sanna, Jämsä

Matilainen Marjo, Keuruu

Navarrete-Roa Marcela, Jämsä

Routio Kaija, Jämsä

Salin Outi, Jämsä

Viitanen-Lahti Sari, Keuruu

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto

Ahonen Tuija, Jyväskylä

Anttonen Tarja, Jyväskylä

Arnberg Heli, Jyväskylä

Blomqvist Tarja, Jyväskylä

Fellows Marjo, Hankasalmi

Hakala Katja, Muurame

Hakalahti Jussi, Jyväskylä

Heikkinen Anne, Jyväskylä

Heiskanen Tanja, Jyväskylä

Huttu Tarja, Jyväskylä

Häkkinen Tiina, Jyväskylä

Häll Ville, Jyväskylä

Hänninen Jaana, Jyväskylä

Istolainen Atte, Jyväskylä

Jaatinen Lea, Petäjävesi

Jauhiainen Harri, Laukaa

Jormakka Heidi, Jyväskylä

Jukola Ismo, Jyväskylä

Jylänki Sanna, Jyväskylä

Kallberg Petri, Laukaa

Keski-Lusa Erkki, Laukaa

Kosunen Jori, Jyväskylä

Lehmusjoki Henna, Jyväskylä

Leppiniemi Sanna-Maria, Jyväskylä

Liius-Jalonen Leena, Muurame

Lintupuu Eeva-Marja, Jyväskylä

Liukkonen Pia, Jyväskylä

Matikainen Riitta, Jyväskylä

Numminen Jorma, Jyväskylä

Oksanen Tuula, Jyväskylä

Ovaskainen Timo, Jyväskylä

Pekkarinen Jari, Kuopio

Pikkukangas Riitta, Jyväskylä

Puustinen Miska, Jyväskylä

Saarinen Vesa-Matti, Jyväskylä

Sahindal Anna-Leena, Jyväskylä

Sutka Annina, Jyväskylä

Suvanne Juha, Jyväskylä

Tanner Tanja, Jyväskylä

Turunen Katriina, Jyväskylä

Vuolio-Vallenius Tuula, Jyväskylä

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto

Hintikka Jussi, Konnevesi

Liimatainen Jussi, Laukaa

Löppönen Janne, Joensuu

Maijala Heikki, Joensuu

Pukkala Juhani, Jyväskylä

Ulkomaankaupan erikoisammattitutkinto

Sivonen Fabian, Muurame

Vaatetusalan erikoisammattitutkinto

Nurminen Jasmina, Jyväskylä

Valmentajan ammattitutkinto

Nieminen Ville, Tampere

Valokuvaajan ammattitutkinto

Mantilo Sanni, Jyväskylä

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Ahonen Minna, Jyväskylä

Heinovirta Päivi, Jyväskylä

Päivärinta Anne, Jyväskylä

Rauvala Ritva, Jyväskylä

Simonen Tuula, Jyväskylä

Taimola Katja, Jyväskylä

Varastonhoitaja

Jyrkkä Ville, Jyväskylä

Kaistinen Severi, Joutsa

Kotilainen Matias, Jyväskylä

Saarelainen Eija, Hankasalmi

Viestinvälitys- ja logistiikkapalvelujen erikoisammattitutkinto

Lehtonen Henna-Riitta, Jyväskylä

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Haapala Henri, Jyväskylä

Yrittäjän ammattitutkinto

Ettanen Niko, Laukaa

Flörchinger Kati-Riikka, Jyväskylä

Fredrikson Antti, Jyväskylä

Hakkari Kalle, Jyväskylä

Hopeakoski Marika, Jyväskylä

Hänninen Heidi, Jyväskylä

Jaakonmaa Jari, Jyväskylä

Jokinen Eveliina, Laukaa

Kauppinen Jarmo, Jyväskylä

Lehto Heidi, Jyväskylä

Lemetyinen Jarkko, Muurame

Lukkari Olli, Helsinki

Manerus Suvi, Jyväskylä

Manner Anu, Jyväskylä

Marttinen Miina-Liina, Jyväskylä

Niittyaro Sarianne, Petäjävesi

Paananen Hanne-Mari, Keuruu

Palokangas Juho, Jyväskylä

Purhonen Mikko, Jyväskylä

Saarinen Tiina, Jyväskylä

Sulkula Heini , Hankasalmi

Varis Jarmo, Jyväskylä

Vaskelainen Ari, Jyväskylä

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Ahonen Kreetta, Jyväskylä

Antikainen Rita, Muurame

Carp Sanna, Jyväskylä

Elomaa Heikki, Laukaa

Eronen Jari, Muurame

Hirsiaho Ella, Jyväskylä

Hohkavaara Keijo, Jyväskylä

Hynninen Mika, Jyväskylä

Kettunen Marja, Jyväskylä

Kukkonen Liis, Jyväskylä

Laukkanen Joonas, Jyväskylä

Laukkanen Harri, Äänekoski

Lehto Tatu, Jyväskylä

Lokka Leena, Jyväskylä

Löllö Sari, Jyväskylä

Merikanto Kari, Jyväskylä

Mäkelä Sanna, Jyväskylä

Mäkitervo Jussi, Jyväskylä

Nykänen Juha-Matti, Muurame

Onali Juha-Matti, Joutsa

Perälä Janne, Jyväskylä

Pietikäinen Jarkko, Muurame

Poikonen Sami, Petäjävesi

Puoliväli Asko, Jyväskylä

Pöllänen Janne, Jyväskylä

Rintala Tommi, Muurame

Rummakko Janne, Jyväskylä

Suominen Sari, Muurame

Tiainen Risto, Jyväskylä

Toukoaho Hanne, Jyväskylä

Turpeinen Anne-Marika, Jyväskylä

Tuunanen Timo, Jyväskylä

Uusitalo Henna, Nokia

Valkonen Jukka, Jyväskylä

Yritysneuvojan erikoisammattitutkinto

Elsinen Marja, Jyväskylä

Juntunen Soile, Petäjävesi

Lampinen Mirkka, Jyväskylä

Liimatainen Antti, Jyväskylä

Linjala Muru-Annikki, Jyväskylä

Piippa Leila, Uurainen

Pitkänen Niina, Jyväskylä

Silvennoinen Essi, Jyväskylä

Särkkä Pia, Jyväskylä