Ammattiin valmistuneet: Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto kevät 2017

Listaa täydennetty 30.6.2017.

Nuorten koulutus

Ajoneuvoasentaja

Hokkanen Matti, Karstula

Hämäläinen Niko, Laukaa

Kemppainen Arttu, Viitasaari

Kolehmainen Topi, Kannonkoski

Kuusinen Eetu, Laukaa

Latvala Olli, Karstula

Naukkarinen Matti, Laukaa

Nurmesniemi Jari, Pihtipudas

Närhi Topi, Pihtipudas

Pietiläinen Miska, Viitasaari

Pietinen Niko, Karstula

Rytilä Jere, Pihtipudas

Snell Santtu, Jyväskylä

Tarvainen Jere, Jyväskylä

Tollola Lotta, Saarijärvi

Vainio Ville, Pihtipudas

Automaatioasentaja

Aliranta Nuutti, Äänekoski

Kaipio Eetu, Äänekoski

Kautto Sini, Äänekoski

Kunnela Joni, Viitasaari

Lehmonen Jere, Äänekoski

Makkonen Antti, Äänekoski

Pietiläinen Anna-Sofia, Saarijärvi

Porrassalmi Joona, Äänekoski

Rautiainen Vili, Äänekoski

Saloranta Tommi, Laukaa

Viik Christian, Hankasalmi

Autonkuljettaja

Varis Jani, Konnevesi

Datanomi

Hirvonen Mikko, Äänekoski

Hänninen Tero, Äänekoski

Kankainen Niklas, Viitasaari

Kolppanen Aleksi, Äänekoski

Malinen Ville, Äänekoski

Markamo Markus, Hankasalmi

Niskanen Aki, Viitasaari

Niskanen Jarkko, Viitasaari

Ruotsalainen Riku, Äänekoski

Tervakangas Antti, Jyväskylä

Tiittanen Udo, Äänekoski

Eläintenhoitaja

Colliander Julia, Jyväskylä

Hakala Jutta, Saarijärvi

Hotakainen Iisa, Halsua

Hänninen Sandra, Juva

Kaappola Krista, Jyväskylä

Kantoluoto Reetta, Jyväskylä

Kinnunen Tiia, Jyväskylä

Kivijärvi Alisa, Jyväskylä

Koiramäki Oodi, Jyväskylä

Liljamo Maija, Jyväskylä

Logren Roosa, Pihtipudas

Miinalainen Saara, Jyväskylä

Norvasuo Krista, Jyväskylä

Oksanen Karoliina, Saarijärvi

Paananen Satu, Äänekoski

Palmi Teresa, Jyväskylä

Palva-aho Tuua, Multia

Paronen Seni, Jyväskylä

Raatikainen Roosa, Viitasaari

Ristimäki Neea, Jyväskylä

Ruodemäki Siina, Keuruu

Savolainen Elli, Äänekoski

Tapper Tiia, Jyväskylä

Tasanen Ruut, Hartola

Turunen Hanne-Maria, Muurame

Veistämö Laura, Jyväskylä

ICT-asentaja

Hintikka Pekka, Laukaa

Huupponen Konsta, Laukaa

Huupponen Mikko, Laukaa

Kinnunen Miika, Kinnula

Laakso Henri, Saarijärvi

Liimatainen Eemeli, Äänekoski

Miettinen Vesa, Saarijärvi

Palmroos Aleksi, Äänekoski

Piispanen Ville, Saarijärvi

Pokela Janne, Saarijärvi

Seurujärvi Markus, Äänekoski

Torittu Aki, Jyväskylä

Tuohimetsä Lassi, Saarijärvi

Kodinhuoltaja

Hakalehto Erja, Viitasaari

Kokkinen Katja, Kannonkoski

Olander Katariina, Viitasaari

Penttinen Tiia, Äänekoski

Kokki

Björklund Johanna, Äänekoski

Hakkarainen Iida, Äänekoski

Heinänen Aleksi, Äänekoski

Honkonen Niko, Äänekoski

Huttunen Pinja, Viitasaari

Kainulainen Mira, Kivijärvi

Kankainen Reijo, Äänekoski

Karppinen Justiina, Kannonkoski

Kieleväinen Ella, Kinnula

Kinnunen Taija, Viitasaari

Kukkola Janita, Nivala

Kumpulainen Antti, Pihtipudas

Lehtonen Paula, Kannonkoski

Mehto Essi, Viitasaari

Mäkinen Aada, Jyväskylä

Männikkö Heli, Pihtipudas

Piilonen Katariina, Äänekoski

Ranta-Nilkku Mirja, Äänekoski

Siekkinen Miia, Pihtipudas

Sohlman Nora, Äänekoski

Valkama Niina, Jyväskylä

Wickstrand Jean, Äänekoski

Välipakka Jimi, Äänekoski

Koneenasentaja

Kauppinen Erkki, Konnevesi

Keurulainen Aksu, Konnevesi

Kinnunen Jesse, Äänekoski

Koskinen Kasperi, Konnevesi

Lehtonen Ville, Äänekoski

Maukonen Joona, Äänekoski

Koneistaja

Varis Kalle-Antti, Viitasaari

Levyseppähitsaaja

Leppänen Jere, Viitasaari

Pasanen Ville, Viitasaari

Lähihoitaja

Aspinmaa Hermanni, Äänekoski

Hakonen Jenni, Äänekoski

Heikkinen Veera, Äänekoski

Huovinen Suvi, Laukaa

Huuskonen Milka, Äänekoski

Hämäläinen Marianne, Äänekoski

Hänninen Mari, Äänekoski

Kananen Noora, Viitasaari

Kauppinen Jenni, Viitasaari

Kemppainen Sonja, Viitasaari

Kiiski Satu, Laukaa

Korhonen Emmi Sofia, Uurainen

Kotilainen Varpu, Kannonkoski

Kumpulainen Jenna, Äänekoski

Kytömaa Ronja, Jyväskylä

Lestelin Nicklas, Äänekoski

Mattila Jenna, Laukaa

Muli Essi, Äänekoski

Oikarinen Riia, Äänekoski

Ojala Emilia, Kärsämäki

Oksanen Emilia, Äänekoski

Paananen Piia, Tampere

Pakarinen Anna, Äänekoski

Putro Minna, Äänekoski

Raitanen Pyry, Äänekoski

Seppänen Helmi Alisa, Äänekoski

Seppänen Janika, Äänekoski

Solonen Krista, Äänekoski

Suopanki Lotta, Konnevesi

Tyrväinen Elli, Äänekoski

Virtanen Viivi, Äänekoski

Maaseutuyrittäjä

Hakala Jutta, Saarijärvi

Heinäaho Roni, Konnevesi

Holm Niko, Saarijärvi

Juudin Jussi, Hankasalmi

Kauppinen Taavi, Kannonkoski

Leppänen Oskari, Karstula

Liimatainen Roosa, Viitasaari

Rajala Hannu, Ähtäri

Reini Arttu, Saarijärvi

Upla Teemu, Saarijärvi

Tasanen Ruut, Hartola

Merkonomi

Autio Noora, Karstula

Janhunen Ville, Viitasaari

Järkkälä Hanna-Mari, Saarijärvi

Kekki Jenna, Saarijärvi

Kinnunen Sofia, Äänekoski

Leinonen Olavi, Äänekoski

Lieska Emmi, Äänekoski

Maukonen Mira, Konnevesi

Maukonen Toni, Äänekoski

Minkkinen Iida, Saarijärvi

Muranen Janita, Jyväskylä

Nieminen Niko, Äänekoski

Niskanen Anttoni, Viitasaari

Orbinski Mika, Äänekoski

Paananen Anniriina, Äänekoski

Partanen Kristian, Äänekoski

Pietiläinen Miika, Valkeakoski

Rautiainen Noora, Äänekoski

Ritanen Emmi, Saarijärvi

Salmela Heidi, Äänekoski

Sormunen Miska, Laukaa

Valkonen Valtteri, Äänekoski

Wolkoff Larissa, Äänekoski

Metsäenergian tuottaja

Aho Joona, Saarijärvi

Autio Anttoni, Äänekoski

Backman Heikki, Saarijärvi

Hytönen Joel, Äänekoski

Isoviita Kauri, Saarijärvi

Jalkanen Pekka, Laukaa

Kananen Jari, Pihtipudas

Lähteinen Heidi, Kannonkoski

Mattila Miikka, Keuruu

Noponen Elias, Kyyjärvi

Talaskivi Pekka, Saarijärvi

Temonen Jani, Saarijärvi

Toivonen Antti, Äänekoski

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja

Autio Miro, Jyväskylä

Antinaho Emma, Karstula

Hämäläinen Inka, Laukaa

Jalkanen Minna, Äänekoski

Lunkka Essi, Lievestuore

Orupõld Joonas, Suolahti

Remonen Essi, Suolahti

Salpakoski Oona, Laukaa

Tuomisto Jenna, Säynätsalo

Maukonen Teemu, Laukaa

Peltomaa Sella, Äänekoski

Prosessinhoitaja

Huusko Tommi, Laukaa

Mansikkaviita Satu, Uurainen

Nyyssönen Arto, Jyväskylä

Savolainen Kerkko, Laukaa

Silvennoinen Arttu, Jyväskylä

Putkiasentaja

Heinänen Jan, Äänekoski

Kumpulainen Riku, Viitasaari

Leino Santeri, Äänekoski

Linna Arttu, Äänekoski

Paananen Lennart, Pihtipudas

Paananen Saku, Viitasaari

Poikolainen Riku, Äänekoski

Puuseppä

Kalliokoski Santeri, Äänekoski

Kataja-aho Hermanni, Äänekoski

Oksanen Jesse, Uurainen

Sähköasentaja

Hirvonen Jere, Äänekoski

Huttunen Joonas, Äänekoski

Isomäki Tommi, Tampere

Karhila Roope, Saarijärvi

Kotilainen Jaakko, Kannonkoski

Lasarov Joona, Äänekoski

Leppänen Kim, Saarijärvi

Pasanen Riku, Äänekoski

Pihlainen Timo, Saarijärvi

Pokkinen Jonathan, Äänekoski

Rautiainen Miro, Äänekoski

Rinneaho Timo, Saarijärvi

Terävä Simo, Äänekoski

Ylitalo Leevi, Äänekoski

Talonrakentaja

Aunola Ville, Viitasaari

Hietapakka Turkka, Kinnula

Ikäheimonen Henry, Kuopio

Ilves Samuli, Äänekoski

Katajisto Samuli, Saarijärvi

Kauppinen Tuomas, Konnevesi

Kirvesmäki Joel, Laukaa

Kärkkäinen Petra, Saarijärvi

Liimatainen Leevi, Viitasaari

Manner Aarno, Äänekoski

Muhonen Tommi, Äänekoski

Nurminen Otto, Laukaa

Paakki Waltteri, Laukaa

Paananen Kaapo, Viitasaari

Pelkonen Otto, Oulu

Penttinen Jami, Äänekoski

Puttonen Toni, Laukaa

Ruuska Jani, Äänekoski

Römpötti Jere, Laukaa

Saavalainen Jaakko, Saarijärvi

Savimäki Henri, Laukaa

Savolainen Joni, Äänekoski

Sepponen Niko, Kivijärvi

Sironen Monica, Äänekoski

Takala Jimmy, Saarijärvi

Tamminen Aleksi, Saarijärvi

Teräväinen Tuomas, Äänekoski

Tolonen Miikka, Laukaa

Vehkala Matias, Viitasaari

Vertanen Topi, Saarijärvi

Vidgren Hannes, Laukaa

Vuori Joona, Laukaa

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Anttila Ville, Äänekoski

Boman Ella, Viitasaari

Eriksson Mike, Äänekoski

Huuskonen Iiris, Viitasaari

Karjalainen Joel, Laukaa

Karjalainen Topias, Uurainen

Kauppinen Eetu, Viitasaari

Kettunen Robin, Äänekoski

Klemola Jami, Kinnula

Kuikka Mikko, Laukaa

Nieminen Atro, Äänekoski

Rautiainen Joni, Äänekoski

Romppanen Henry, Äänekoski

Törhönen Valtteri, Viitasaari

Uusi-Maahi Joonas, Viitasaari

Aikuiskoulutus

Autonkuljettaja

Häkkinen Markus, Äänekoski

Eläintenhoitaja

Salomaa Inga, Karstula

Eläintenhoitajan ammattitutkinto, klinikkaeläinhoitaja

Bergman Christina, Jyväskylä

Björlund Janica, Jyväskylä

Hakkarainen Reetta, Petäjävesi

Hokkanen Pia, Äänekoski

Intke Elina, Jyväskylä

Keihäsniemi Margit, Jyväskylä

Laitila Marjo, Laukaa

Muurmäki Sanni, Jyväskylä

Ojala Henna Jyväskylä

Puttonen Riina, Jyväskylä

Pyrhönen Karoliina, Jyväskylä

Räsänen Katri, Jyväskylä

Salminen Katja, Laukaa

Sivula Sari, Saarijärvi

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto

Haapakoski Teijo, Uurainen

Niskanen Ari-Pekka, Jyväskylä

Puranen Satu, Vesanto

Kiinteistönhoitaja

Sami Keisala, Kyyjärvi

Markus Lehtonen, Keuruu

Huttunen Mikko, Äänekoski

Hyytinen Harri, Jyväskylä

Kokko Ari, Viitasaari

Manninen Jyrki, Laukaa

Minkkinen Tuukka, Äänekoski

Paananen Mika, Pihtipudas

Pasanen Aleksi, Saarijärvi

Pesonen Ari, Jyväskylä

Vallin Väinö, Saarijärvi

Kokki

Savolainen Emma, Äänekoski

Halmela Krista, Jyväskylä

Ilves Anja, Saarijärvi

Kannusmäki Satu, Kauhava

Krogerus Arvi, Äänekoski

Rautiainen Laura, Äänekoski

Turunen Paula, Äänekoski

Koneistaja

Keurulainen Niko, Äänekoski

Kotityöpalvelujen ammattitutkinto

Kotomäki Seija, Saarijärvi

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Hassinen Eija, Konnevesi

Haustola Anssi, Äänekoski

Hemming Aune, Äänekoski

Huttunen Minna, Viitasaari

Kumo Mari, Äänekoski

Timonen Ranee, Viitasaari

Kautto Jussi, Äänekoski

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Lehtonotko Susanna, Konnevesi

Lähihoitaja

Ahonen Ulla, Äänekoski

Auhtola Tuija, Pihtipudas

Friman Harry-Mikael, Karstula

Heinonen Jatta, Jyväskylä

Helin Perttu, Äänekoski

Hintikka Nita, Konnevesi

Hokkanen Minna, Saarijärvi

Homanen Jaana, Laukaa

Huovinen Arto, Saarijärvi

Huuskonen Jari, Konnevesi

Hänninen Maria, Jyväskylä

Kankaanperä Katja, Saarijärvi

Kemppainen Tanja, Saarijärvi

Korpioja Ulla, Äänekoski

Kumpula Liisa, Viitasaari

Luotonen Eeva, Äänekoski

Lupsakko Netta, Äänekoski

Luukkanen Hanna, Viitasaari

Mikkonen Merja, Uurainen

Muhonen Anne, Pihtipudas

Nevalainen Tero, Saarijärvi

Niemelä Noora, Viitasaari

Niskanen Jenna, Viitasaari

Niskanen Taru, Viitasaari

Oksanen Jasmiina, Äänekoski

Oranen Anne-Mari, Äänekoski

Paananen Jussi, Jyväskylä

Pakarinen Mirja, Konnevesi

Pekkarinen Kirsi, Karstula

Pekkarinen Maria, Äänekoski

Perälä Jonna, Äänekoski

Rautiainen Outi, Äänekoski

Ruha Markus, Äänekoski

Saarikoski Virpi, Jyväskylä

Saarinen Riitta, Äänekoski

Salo Hanna, Äänekoski

Sarja Ida, Äänekoski

Schroderus Hanna, Saarijärvi

Seppälä Mikael, Äänekoski

Simola Petri, Viitasaari

Sinikorpi Marketta, Äänekoski

Sohlman Jouni, Äänekoski

Sorri Miia, Äänekoski

Sutelainen Jaana, Pihtipudas

Thesslund-Vihanti Marianne, Laukaa

Torpakko-Ahonen Marika, Äänekoski

Tunderberg Tuija, Kauhajoki

Tuomi Tiina, Äänekoski

Tyyskä Hanna, Viitasaari

Valtonen Heli, Äänekoski

Vatanen Minna, Konnevesi

Vauhkonen Heidi, Laukaa

Viik Mikko, Konnevesi

Vouti Kirsi, Pihtipudas

Ylitalo Eevariikka, Äänekoski

Kuitunen Niina, Saarijärvi

Manninen Sari, Hankasalmi

Manninen Tiia, Kivijärvi

Riikonen Pekka, Jyväskylä

Merkonomi

Janhunen Ritva, Konnevesi

Kinnunen Antti, Viitasaari

Lakinnoro Sanna, Jyväskylä

Latvanen Minna, Uurainen

Nyyssönen Minna, Saarijärvi

Oksanen Anna, Laukaa

Puranen Mika, Äänekoski

Tiainen Sini, Saarijärvi

Tossavainen Teija, Viitasaari

Wacklin Anu, Äänekoski

Ahola Sanna, Uurainen

Greijer Nana, Äänekoski

Hattunen Minna, Laukaa

Hämäläinen Jasmin, Äänekoski

Kelander Virpi, Äänekoski

Mäkinen Pirjo, Laukaa

Oksman Mika, Viitasaari

Paananen Reetta, Viitasaari

Rossi Marina, Äänekoski

Myynnin ammattitutkinto

Hänninen Sampo, Jyväskylä

Jokinen Annina, Toivakka

Mäkelä Jaakko, Jyväskylä

Oksanen Juha, Jyväskylä

Pasanen Niko, Äänekoski

Rautiainen Sanna, Saarijärvi

Vehviläinen Henriikka, Saarijärvi

Arpiainen Jukka, Lahti

Kosonen Ville, Mikkeli

Leinonen Teemu, Lapinlahti

Manninen Markku, Äänekoski

Matsson Jerker, Kokkola

Mäkynen Timo, Äänekoski

Ruoppa Pasi, Lappeenranta

Mattila Juha, Haapavesi

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja

Jylhä-Ollila Minja, Outokumpu

Leht Moonika, Iisalmi

Nousiainen Riina, Äänekoski

Oikari Juho, Jyväskylä

Pitkänen Tiia, Jyväskylä

Päihdetyön ammattitutkinto

Kautto Antti, Savonlinna

Kekarainen Päivi, Laukaa

Mustonen Liisa, Äänekoski

Saastamoinen Maaret, Äänekoski

Suurtalouskokin ammattitutkinto

Halttunen Päivi, Äänekoski

Hänninen Eija, Saarijärvi

Koivusilta Tarja, Laukaa

Mäntylä Anne, Äänekoski

Paananen Tuija, Äänekoski

Piispanen Hanne-Mari, Kivijärvi

Pulliainen-Nieminen Tiina, Äänekoski

Sähköasentaja ja automaatioasentaja

Liimatainen Heikki, Saarijärvi

Hautajoki Tommi, Laukaa

Honkanen Aleksi, Saarijärvi

Iltola Henri, Jyväskylä

Korkeamäki Antti, Saarijärvi

Liimatainen Jussi, Äänekoski

Määttä Janne, Jyväskylä

Rautiainen Ismo, Uurainen

Rentola Kari, Jyväskylä

Savolainen Mikko, Jyväskylä

Taloushallinnon ammattitutkinto

Haustola Anu, Äänekoski

Lappi-Tarvainen Piia, Uurainen

Karjalainen Kirsi, Karstula

Tulla Päivi, Laukaa

Tekniikan erikoisammattitutkinto

Hakala Kati, Karstula

Joutsimatka Ari, Äänekoski

Liimatainen Niina, Äänekoski

Linna Suvi, Saarijärvi

Lång-Åsenbrygg Päivi, Äänekoski

Metsola-Tuominen Anna-Kaisa, Uurainen

Pitkälä Erkki, Uurainen

Tuotantoeläinten hoidon ja hyvinvoinnin ammattitutkinto

Hepomäki Vera, Äänekoski

Hietanen Heidi, Saarijärvi

Sopanen Miila, Saarijärvi

Ympäristönhoitaja

Anttila Heidi, Jyväskylä

Haaranen Vesa, Äänekoski

Koivikko Miia, Petäjävesi

Kuronen Noora, Jyväskylä

Kömi Tuomas, Saarijärvi

Lehtonen Maria, Salo

Matilainen Miia, Äänekoski

Ritoranta Aaro-Santeri, Jyväskylä

Saaranen Mika, Jyväskylä

Tajakka Jaana, Laukaa

Tamppinen Anne, Laukaa

Turpeinen Jukka, Äänekoski

Yrittäjän ammattitutkinto

Haapakoski Teijo, Uurainen

Hakkarainen Milla, Kinnula

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Hyvärinen Ari, Äänekoski

Ilves Marko, Äänekoski

Kinnunen Juha, Kinnula

Lakonen Jasu, Saarijärvi

Liponen Riku, Laukaa

Muhonen Mari, Kinnula

Muhonen Pertti, Viitasaari

Pekkarinen Tommi, Kinnula

Rytkönen Pekka, Pielavesi

Siekkinen Sonja, Äänekoski

Turpeinen Jussi, Pihtipudas

Heimonen Mauri, Rautalampi

Hämäläinen Mikko, Laukaa

Järvi Vesa, Karstula

Kirves Carita, Äänekoski

Korpinen Niko, Laukaa

Lampinen Teemu, Äänekoski

Juttua muokattu 30.6. kello 17.07: Lisätty ammattiopiston toimittamia aikuiskoulutuksesta valmistuneiden opiskelijoiden nimiä.