Jyväskylän aikuisopisto, 01.07.–31.12.2016

Päivitetty 20.12.2016 kello 14.50.

Autonkuljettaja

Hassinen Tero, Joensuu, Hiekkanen Antti, Jyväskylä, Häkkinen Jami, Joensuu, Kainulainen Juha, Saarijärvi, Kinnunen Ville, Jyväskylä, Kivimäki Tuomo, Äänekoski, Kotilainen Jussi, Liperi, Kähkönen Toni, Joensuu, Lehtonen Janne, Jyväskylä, Malinen Tero, Liperi,

Nyberg Oskari, Jyväskylä, Parkkonen Joonas, Joensuu, Pitkänen Saana, Tampere, Rautio Sari, Petäjävesi, Sorvisto Keni, Jyväskylä, Suvanto Anssi, Joensuu, Särkelä Miikka, Jyväskylä, Tuunainen Juha, Liperi, Vilander Ville, Korpilahti ja Vornanen Iiro, Joensuu.

Kokki

Kopra Tarja, Jyväskylä ja Nousiainen Janne, Jyväskylä.

Leipuri-kondiittori

Kay-Jones Paula, Jyväskylä, Levula Katja, Jyväskylä ja Turtiainen Maija, Äänekoski.

Linja-autonkuljettaja

Differt Krista, Nurmijärvi, Hangisto Pekka, Mikkeli, Järvelin Kimmo, Laukaa, Karvanen Sergey-Samuel, Jyväskylä, Korhonen Pekka, Uurainen, Kuukkanen Toni, Tuusula, Laskujärvi Manu, Mänttä-Vilppula, Lautamaja Jouni, Vantaa, Marjeta Tuomo, Hyvinkää, Mngoma Keith, Jyväskylä,

Nikander Ville, Helsinki, Perälampi Pyry, Jyväskylä, Pyykkö Tero, Mäntsälä, Rantanen Kari, Muurame, Salander Ville, Helsinki, Salo Tuua, Äänekoski, Soininen Akseli, Toivakka, Stenbäck Petri, Porvoo, Törnström Jan, Porvoo ja Vejander Sauli, Jyväskylä.

Lähihoitaja

Appelgrén Leila, Virrat, Björkqvist Antti, Jyväskylä, Dahlberg Ismo, Jyväskylä, Gustafsson Mervi, Jokioinen,

Hakia-Vähäniemi Satu, Jyväskylä, Halttunen-Vuorela Tarja, Rautjärvi, Hannula Jonna, Jokioinen, Hassan Absuge, Jyväskylä, Heikkilä Hanna-Mari, Forssa, Heikkilä Henri, Humppila,

Heinonen Salla, Jyväskylä, Heinämäki Sirpa, Jyväskylä, Hokkanen Hannu, Jyväskylä, Hokkanen Virpi, Jyväskylä, Hokkanen Virve, Laukaa, Huvila Mari, Laukaa, Hämäläinen Emma, Jyväskylä, Isoaho Markus, Karstula, Juvonen Ulla, Jyväskylä, Kaipio Marjo, Jyväskylä,

Keskinen Tiina, Jyväskylä, Keto Sari, Forssa, Kirjanen Minna, Jyväskylä, Komulainen Jani, Jyväskylä, Korpi-Seppälä Miia, Somero, Koskelo Anja, Jyväskylä, Koski Laura, Jyväskylä, Koskinen Riikka, Laukaa,Kuisti Joni, Forssa, Kukkonen Anu, Petäjävesi,

Kurjonen Miia, Jyväskylä, Kärkkäinen Mari, Jyväskylä, Kääriäinen Petra, Jyväskylä, Lahti Ann-Charlotte, Jyväskylä, Laitinen Heidi, Jyväskylä, Laurila Tiina, Jyväskylä, Lepistö Helmi, Jyväskylä, Lepistö Mika, Forssa, Linnanto Johanna, Jyväskylä, Logren Nita, Jyväskylä,

Maltolahti Johanna, Jyväskylä, Markoff Hanna, Jyväskylä, Marstio Janne, Vantaa, Mäkelä Päivi, Humppila, Nieminen Marja, Laukaa, Nyman Risto, Äänekoski, Nyström Rosa, Jyväskylä, Oksanen Mira, Jokioinen, Oprea Tuija, Jyväskylä, Pajala Tarja, Jyväskylä,

Parantainen Emmi, Hollola, Pulkkinen Paula, Laukaa, Pura Sanna, Forssa, Pääkkönen Laura, Jyväskylä, Pääkkönen Petri, Kuopio, Rajakangas Saana, Forssa, Ristolainen Kiia, Jyväskylä, Rosenqvist Erika, Urjala, Saaranen Sina, Jyväskylä, Sammal Tiina, Muurame,

Savolainen Marjut, Jyväskylä, Tontti Eeva, Jyväskylä, Turpeinen Tiinakaisa, Jyväskylä, Vahtera-Virtanen Outi, Jokioinen, Vepsäläinen Marika, Hankasalmi, Vuorinen Nella, Somero, Ylitolva Tony, Jyväskylä ja Ylönen Tiia, Jyväskylä.

Maalari

Leppänen Antti-Pekka, Saarijärvi, Pajanen Diana, Uurainen, Pohjalainen Niina, Jyväskylä ja Viiru Saku, Jyväskylä.

Maarakennuskoneenkuljettaja

Alanko Kalle, Jyväskylä, Hakkarainen Milla, Jyväskylä, Koikkalainen Pirkko, Jyväskylä, Koski Joni, Joutsa, Krasikov Evgeny, Jyväskylä, Lahtinen Pasi, Jyväskylä, Nieminen Anssi, Jyväskylä, Pakkanen Renni, Jyväskylä, Pihlajamäki Elo, Jyväskylä, Puustinen Jari, Muurame,

Pynnönen Tuomo, Jyväskylä, Pääkkönen Jari, Laukaa, Semkin Maxim, Jyväskylä, Siermala Jyri, Jyväskylä, Takala Tero, Tampere, Udd Joonas, Kuhmoinen, Ylimäki Lauri, Seinäjoki ja Äijänen Jussi, Karstula.

Merkonomi

Amr Hassan, Jämsä, Halttunen Hanna, Jyväskylä, Harju Jenni, Jyväskylä, Hihnala Riina, Muurame, Kaarla Petra, Jyväskylä, Kinnunen Mervi, Laukaa, Kirvesmäki Kirsi, Laukaa, Koivunen Siina, Jyväskylä, Kovanen Eija, Laukaa, Miinin Anna-Maria, Jyväskylä, Mustikkamäki Suvi, Jyväskylä, Nirvi Marja, Keuruu, Paldanius Eerika, Pyhäjärvi, Papp-Darabos Maria, Jyväskylä, Pennanen Pia, Laukaa, Perestova Yulia, Jyväskylä, Raivio Suvi, Jyväskylä, Räisälä Nadejda, Jyväskylä, Saari Lauri, Jyväskylä, Siekkinen Pasi, Jyväskylä, Tuomainen Sari, Jyväskylä, Tuoriniemi Toni, Petäjävesi, Vehkala Essi, Jyväskylä ja Yousifi Jak, Jyväskylä.

Putkiasentaja

Nieminen Vili, Petäjävesi ja Oksanen Risto, Jyväskylä.

Puuseppä

Cartmell Graeme, Muurame, Heiskanen Sampsa, Jyväskylä, Hyvärinen Juha, Jyväskylä, Pasanen Marika, Viitasaari, Putkonen Tuomo, Jyväskylä, Toikkanen Teemu, Viitasaari ja Vaajasaari Tomi, Jyväskylä.

Sähköasentaja

Hakonen Markku, Jyväskylä, Huovila Antti, Jyväskylä, Jokinen Marko, Laukaa, Kaipio Tiia, Jyväskylä, Kampman Toni, Jyväskylä, Kivi Petri, Laukaa, Koljonen Jussi, Jyväskylä, Majanen Jussi, Jyväskylä, Murtolahti Sami, Laukaa,  Mustonen Esa-Pekka, Pyhäjoki, Pietiläinen Tommi, Jyväskylä, Piispanen Miiro, Kivijärvi, Rantala Markus, Keuruu, Rumpunen Teemu, Jyväskylä, Räisänen Janne, Petäjävesi, Saharinen Tatu, Uurainen ja Tuovinen Mikko, Laukaa.

Talonrakentaja

Hakanen Aki, Muurame, Kovanen Miia, Jyväskylä, Kärki Pasi, Jyväskylä, Pulkkinen Henri, Laukaa, Tuomi Dimitri, Jyväskylä ja Äikäs Antti, Jyväskylä.

Tarjoilija

Ben Romdhane Janina, Jyväskylä, Salonen Jenna, Jyväskylä, Sinkko Anniina, Lappeenranta ja Suomela Romeo, Saarijärvi.

Toimitilahuoltaja

Kasyanova Tatiana, Jyväskylä, Muhumud Abdikariin, Jyväskylä ja Peltonen Riikka, Jyväskylä.

Turvallisuusvalvoja

Hämäläinen Sanna, Jyväskylä, Kimmo Hanna, Kotka, Lumela Pinja, Jyväskylä, Samrong Niko, Jyväskylä, Takkinen Marjo, Jyväskylä ja Tarvainen Heli, Saarijärvi.

Vaatetusompelija

Kiviniemi Kirsi, Jyväskylä.

Varastonhoitaja

Huhtala Aku, Iisalmi.

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Ekonen Virve, Jyväskylä, Ermolin Dmitri, Jyväskylä, Heinonen Jarno, Jyväskylä, Huhta Maija, Orivesi, Hyvärinen Juuso, Kiuruvesi, Jylänki Lari, Jyväskylä, Kankare Kalle, Naantali, Kantanen Tuomas, Jyväskylä, Kotamäki Joel, Jyväskylä, Liimatainen Pasi, Laukaa,

Mäntylä Emma, Turku, Määttä Aleksi, Nokia, Pellonpää Arto, Jyväskylä, Peniiainen Dmitrii, Jyväskylä, Pusa Teemu, Hankasalmi, Pyykkö Aleksi, Laukaa, Ruusala Anssi, Jyväskylä, Salminen Tuomas, Raisio, Simola Antti, Joutsa, Sätilä Pentti, Riihikoski, Tammenoja Jussi, Laukaa ja Vainio Joonas, Jyväskylä.

Baarimestarin erikoisammattitutkinto

Lappalainen Ella, Jyväskylä.

Hierojan ammattitutkinto

Finnilä Kimi, Kokkola, Flyktman Tilda-Liisa, Uurainen, Kokkinen Maija, Äänekoski, Kolari Aki, Kuopio, Livasto Mari, Jyväskylä, Manninen Samuli, Kangasniemi, Manninen Tuula, Jyväskylä, Minkkinen Miska, Vantaa, Moss Päivi, Laukaa, Mäntynen Aki, Kangasniemi,

Oittinen Päivi, Jyväskylä, Peltonen Tiina, Jyväskylä, Saukkoriipi Maarit, Jyväskylä ja Välivaara Jyrki, Jyväskylä.

Isännöinnin ammattitutkinto

Jääskeläinen Kati, Jyväskylä, Kalske Katariina, Konnevesi, Mitrunen Heidi, Karstula ja Turtiainen Matti, Jyväskylä.

Jalkojenhoidon ammattitutkinto

Kalliokoski Saana, Laukaa, Kumpu Sanna, Jyväskylä ja Lampila Anne, Ähtäri.

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Alatalo Sari, Rovaniemi, Hyvönen Maarit, Oulu, Järvi Pirjo, Jyväskylä, Korkiakoski Miika, Vaasa, Lampinen Anu, Karstula, Sankari Heikki, Helsinki ja Soikkeli Piia, Tampere.

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto

Matikainen Kalle, Jyväskylä, Nurmela Jari, Laukaa ja Nurminen Eero, Tampere.

Kondiittorin ammattitutkinto

Aapakari-Keinonen Hannele, Jyväskylä, Hedlund Tippawan, Jyväskylä, Kauppi Anna, Rovaniemi, Oinonen Kati, Jyväskylä, Udd Noora, Jyväskylä ja Äijäläinen Sanna, Jyväskylä.

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Astikainen Kari, Jyväskylä ja Hietikko Inga, Jyväskylä.

Kunnossapidon ammattitutkinto

Pöntinen Juuso, Mikkeli ja Ruuth Pekka, Mikkeli.

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Dobrev Aleksi, Jyväskylä, Haaranen Outi, Jyväskylä, Ilvesaho Maarit, Jyväskylä, Jääskeläinen Jaana, Uurainen, Kuokkanen Kirsi, Jyväskylä, Laitinen Tuomas, Jyväskylä, Leisimo-Pienimäki Sanna, Jyväskylä, Levijoki Jenni, Jyväskylä, Minkkinen Thongsuk, Jyväskylä, Mugabonihera Jean-Pierre, Jyväskylä, Nevalainen Krista, Jyväskylä, Nylund Susann, Jyväskylä ja Sartolahti Sanna, Petäjävesi.

Leipurimestarin erikoisammattitutkinto

Oinonen Hanna, Tampere ja Pelo Veli, Nurmes.

Leipurin ammattitutkinto

Aho Kimmo, Jyväskylä ja Sachse Mika, Jyväskylä.

Lentoasemapalvelujen ammattitutkinto

Eronen Henry, Äänekoski.

Levyalan ammattitutkinto

Harlin Jasu, Mikkeli, Havukainen Heikki, Tohmajärvi, Hokkanen Aleksi, Mikkeli, Hämäläinen Teemu, Äänekoski, Ilves Eetu, Äänekoski, Kilkki Henry, Mikkeli, Kosonen Eetu, Savonlinna, Kotkatniemi Petri, Lohja, Kurki Jouni, Mikkeli, Käyhkö Juha, Savonlinna,

Lehtonen Jari, Kouvola, Montonen Risto, Mikkeli, Paasonen Anssi, Mäntyharju, Paavilainen Niko, Mikkeli, Pesonen Juha, Mikkeli, Pirinen Riikka, Mikkeli, Pitkänen Mikko, Mikkeli, Pohjola Jarkko, Mikkeli, Pulkkinen Jaana, Mikkeli, Pyykkö Tiia, Lohja,

Rahkonen Joni, Mikkeli, Rusanen Hanna, Mikkeli, Saaranen Sami, Mikkeli, Savolainen Toni, Konnevesi, Svahn Aki, Mikkeli, Säisänen Mika, Mäntyharju, Tiitinen Jyri, Mikkeli, Tirkkonen Seppo, Mikkeli, Tuhkanen Tanja, Kouvola, Vaahtera Jukka, Mikkeli, Valjakka Jari, Kouvola, Varpamäki Petri, Mikkeli ja Veckman Topi, Jyväskylä.

Liikenneopettajan erikoisammattitutkinto

Eeken Johannes, Sipoo, Gül Johanna, Äänekoski, Ilomäki Ilkka, Jyväskylä, Jokilampi Jarmo, Kangasala, Jokipalo Vesa, Vantaa, Jutila Timo, Tohmajärvi, Juvankoski Jani, Kouvola, Järvinen Tommi, Kangasala, Kauppinen Heta, Jyväskylä, Kettunen Terttu, Kajaani,

Kärkkäinen Antti, Lieksa, Laaksonen Olli-Valtteri, Vantaa, Laaksonen Pekka, Vantaa, Lehmusvirta-Riihimäki Hanna, Lempäälä, Martikainen Tuomo, Kuopio, Nieminen Tero, Tammela, Nummelin Ulla, Parainen, Oinonen Juha-Pekka, Kouvola, Pajula-Ihaksi Jaana, Kouvola, Palviainen Kari, Kajaani

Piispanen Petri, Karstula, Tanner Henri, Helsinki, Tapaninen Timo, Kouvola, Teräväinen Juha, Jyväskylä, Tiainen Janne, Siilinjärvi, Tolvanen Tapio, Joensuu, Turku-Turunen Sirpa, Riihimäki, Turtiainen Pauli, Savonlinna, Viertola Mika, Kauhajoki.

Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto

Anias Jorma, Alavieska, Eilola Minna, Raahe, Hiltunen Markus, Oulu, Kiviniemi Ari, Oulu, Löppönen Sanna, Savonlinna, Martikkala Keijo, Raahe, Mattila Pekka, Raahe, Mikkonen Seppo, Kempele, Ruuska Kari, Äänekoski, Staack Petri, Espoo, Turak Mohamed, Nurmijärvi, Uimaniemi Sami, Oulu ja Ylönen Janne, Jyväskylä.

Maalarimestarin erikoisammattitutkinto

Raappana Henri, Jyväskylä ja Särkkä Ollipekka, Jyväskylä.

Maalarin ammattitutkinto

Hakulinen Jatta, Jyväskylä, Koskela Karoliina, Jyväskylä ja Tienaho Ida, Jyväskylä.

Maarakennusalan ammattitutkinto

Anttila Tarmo, Perho, Paananen Hannu, Jämsä ja Sirviö Janne, Sotkamo.

Myynnin ammattitutkinto

Alatalo Paula, Jyväskylä, Katajisalo Laura, Rovaniemi, Kohvakka Sari, Muurame, Kultalahti Roope, Evijärvi, Liimatainen Ilmari, Jyväskylä, Lähteinen Heli, Virrat, Mattila Laura, Jyväskylä, Ojanen Jussi, Jyväskylä, Peuranen Maria, Äänekoski, Pänkäläinen Elli, Jyväskylä, Tuomi Svetlana, Jyväskylä.

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

Huhtala Katja, Pihtipudas, Lahtinen Anu, Jyväskylä ja Matikainen Päivi, Jyväskylä.

Psykiatrisen hoidon erikoisammattitutkinto

Korhonen Eveliina, Lieksa ja Kortelainen Pirjo, Laukaa.

Puhevammaisten tulkin erikoisammattitutkinto

Alanen Tapani, Helsinki, Manner Minna, Tampere, Paasikoski Virpi, Turku ja Ström Iiris, Vantaa

Päihdetyön ammattitutkinto

Hepolehto Suvi, Petäjävesi ja Sillanpää Marko, Jyväskylä.

Sihteerin ammattitutkinto

Puranen Niina, Jyväskylä.

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto

Liimatainen Tiina, Viitasaari.

Siivoustyönohjaajan erikoisammattitutkinto

Ahola Eija, Karstula ja Malinen Olli, Jyväskylä.

Suurtalouskokin ammattitutkinto

Hietanen Marjo, Jyväskylä.

Sähköasentajan ammattitutkinto

Pennanen Antti, Muurame.

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Honkonen Tatu, Jyväskylä, Hyvönen Ville, Jyväskylä ja Kilpikoski Olli, Jyväskylä.

Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto

Kilpikoski Olli, Jyväskylä.

Taloushallinnon ammattitutkinto

Kilpeläinen Mia, Toivakka, Lauri Hanna-Leena, Jyväskylä ja Lehtonen Riina, Mänttä-Vilppula.

Tarjoilijan ammattitutkinto

Tuomi Hanna, Jyväskylä.

Tekniikan erikoisammattitutkinto

Alanko Toni, Jyväskylä, Huttunen-Taipale Rita, Ilmajoki, Kokkonen Hanna, Oulu, Kolehmainen Tommi, Seinäjoki, Kähkönen Jaana, Kempele, Lehikoinen Kimmo, Jyväskylä, Mikkonen Seppo, Oulu, Rinne Juhani, Teuva ja Tuisku Jani, Oulu.

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto

Huovari Marjo, Jyväskylä, Kivi Annukka, Jyväskylä ja Manninen Mira, Jyväskylä.

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto

Kauppinen Tuula, Äänekoski, Kokko Päivi, Konnevesi, Melnikova Anastassia, Jyväskylä ja Närhi Tanja, Laukaa

Vaatetusalan erikoisammattitutkinto

Heinänen Larisa, Jämsä, Hänninen Anna-Maija, Jyväskylä, Korjus Alice, Äänekoski, Korteniemi Satu, Laukaa, Kovanen Ann-Mari, Jyväskylä, Laine Siri, Jyväskylä, Lehto Marja, Keuruu, Litmanen Jenni, Äänekoski, Närhi Sari, Konnevesi, Piri Laura, Jämsä, Rinne Tuija, Toivakka, Satilainen Anita, Muurame ja Tukio Maija, Jyväskylä.

Varastoalan ammattitutkinto

Aittomäki Hannu, Joensuu ja Mortamo Krista, Äänekoski

Vartijan ammattitutkinto

Lähteenmäki Jyrki, Jyväskylä, Myllymäki Antti, Tampere ja Patrikainen Joona, Jyväskylä

Yhdistelmäajoneuvonkuljettajan ammattitutkinto

Lappi Janne, Kangasniemi, Nissilä Antti, Laukaa, Nurmi Vili, Jyväskylä, Oksanen Tapio, Pieksämäki, Patja Esa, Jyväskylä ja Valkeinen Joona, Karstula.

Yrittäjän ammattitutkinto

Hyytiäinen Susanna, Jyväskylä ja Joki Miikka, Jyväskylä.