Jyväskylän ammattikorkeakoulusta valmistuneet 1.9.2016 – 31.1.2017

Jyväskylän ammattikorkeakoulusta valmistuneet 1.9.2016 – 31.1.2017

Kasvatusalat:

Ammatillinen opettajakorkeakoulu, ammatillinen opettajankoulutus: Aarresola Eero Tapani, Jyväskylä,

Aavik Kärt, Isokyrö, Antikainen Marika Johanna, Helsinki, Antikainen Timo Tapani, Kuopio, Ekholm Mia Annika, Heinola, Ekonsalo Mika Kristian, Kuopio, Eskola Reetta Karoliina, Espoo, Fogelberg Merja Tuulikki, Vaasa, Geier Suvi Päivikki, Jyväskylä, Hakala Erkki Jari Vihtori, Laukaa, Heikkilä Reeta Eeva-Liisa, Kuopio,

Hiekkavirta Anne-Marie, Helsinki, Hirvonen Anu Pauliina, Jyväskylä, Hämäläinen Jarno Samuli, Kotka, Hätinen Joni Markus, Kouvola, Iiskola Päivi Riikka Johanna, Kouvola, Ikonen Satu-Marjaana, Kokkola,

Jolkkonen-Porander Nina Maria, Kristiinankaupunki, Julkunen Mika Petteri, Vieremä, Jyrkkä Johanna Anne Maria, Kuopio, Järvinen Meri Elina, Kotka, Karhapää Mirja Anniina, Loviisa, Kivelä Kati Johanna, Helsinki,

Koponen Laura Sisko, Jyväskylä, Koskela Jani Tapani, Jyväskylä, Kuisma Ari Olli, Jyväskylä, Kuivalainen Sanna Katariina, Lohja, Kyntäjä Merja Elina, Seinäjoki, Kähkönen Pirkko-Liisa, Oulu, Lehtiniemi Pekka Aarne Mikael, Ilmajoki, Liikaoja Rami Markus, Seinäjoki, Lindgren Topi Mauno Brynolf, Espoo, Lotchi Kodjovi Nyalali, Vaasa, Lyttinen Tommi Petteri, Laukaa, Mononen Kirsi Anneli, Kontiolahti, Mäkelä Henna Helinä Lyydia, Lapua, Niemistö Päivi Helena, Kauhava, Niininen Outi Ilona, Jyväskylä, Nisonen Arttu Ville Johannes, Kurikka, Nordqvist Nina Marika, Kuopio, Oksanen Satu Maarit, Jyväskylä, Paananen Eino Henrik, Helsinki,

Parkatti Anne-Marie Kristiina, Jyväskylä, Parviainen Marika Hannele, Mikkeli, Pihkala Tuula Elvi Marjatta, Mikkeli, Piispa Marjo Kristiina, Virolahti, Pikkarainen Natalia Vladimirovna, Haapajärvi, Puranen Tuire Talvikki, Kuopio, Ranta Katri Tuulia, Lahti, Riihiaho Pertti Tapani, Haapavesi, Routaharju Liisa Ilona, Mikkeli,

Sivil Svetlana, Vaasa, Sivula Ari Antero, Seinäjoki, Skippari Kyösti Kalevi, Kouvola, Soikkeli Tea Ulrika, Rautjärvi, Sojakka Jaana Maria, Laukaa, Suvanto Joni Juhani, Vaasa, Söderman Tiina Johanna, Hattula,

Takalo-Eskola Minna Johanna, Laukaa, Tapola Vojna, Joensuu, Taukojärvi Sari Päivikki, Helsinki,

Valkeinen Virve Susanna, Laukaa, Voipio Riikka Terttu Inkeri, Muurame, Ylä-Rautio Katja Marika, Kouvola

 

Ammatillinen erityisopettajankoulutus: Eskelinen Marko Eero Johannes, Lapinlahti, Haapanen Sari Ursula, Kangasala, Hartikainen Leila Hannele, Joensuu, Haverinen Ari Jukka, Muurame, Joutsen Soile Maarit, Joensuu, Kinnunen Anu Maarit, Kuopio, Kivistö Sanna Maarit, Kuopio, Kokkonen-Roivas Tatjana, Joensuu,

Käyhkö Riitta Katri Helena, Varkaus, Lahdenvesi Mervi Hannele, Jyväskylä, Landin Juha Allan, Kannus,

Lefort Saanamaria, Tampere, Stenberg Marika Hannele, Tampere, Väänänen Virpi-Liisa, Ähtäri

 

Opinto-ohjaajan koulutus: Eshetiwy Oili Orvokki, Lohja, Härme Krista Maarit Birgitta, Tuusula,

Ikonen Maarit Hannele, Äänekoski, Kailio Outi Helena, Kouvola, Kukko Jussi Petteri, Jyväskylä,

Kuosa Mirja Minna-Johanna, Jyväskylä, Pulkkinen Mari Johanna, Varkaus, Pyötsiä-Dibden Sari Anne Maria, Kouvola, Rauhala Eeva-Liisa, Kangasala, Salmela Esa Kalle, Jyväskylä, Simonen Katja Helinä, Lempäälä,

Vaaraniemi Anu Leena, Jyväskylä, Äyhönen Päivi Johanna, Hämeenlinna

 

Musiikkipedagogi (AMK), musiikin koulutusohjelma: Alho Maija Emilia, Laihia, Haili Taru Marjukka, Jyväskylä, Hakala Saara Rauni Emilia, Jyväskylä, Hakulinen Carita Ann-Marie Kristiin, Keuruu, Kuivalainen Emma Karoliina, Jyväskylä, Mäki-Reini Ossi Mattias, Jyväskylä, Niininen Touko Johannes, Jyväskylä,

Nisula Mikko Paavo Tapani, Jyväskylä, Jyväskylä, Smirnov Evgeny,  Taavila Tommi Tuomas, Jyväskylä, Tervamäki Taru Katja Maarit, Kaarina, Tompuri Niko Aleksi, Jyväskylä, Viinikainen Krista Maria, Jyväskylä, Viitala Sini Karoliina, Jyväskylä, Vuorenmaa Virpi Susanna, Jyväskylä, Yli-Pekkala Sanni Serafina, Jyväskylä

 

Taiteet ja kulttuurialat

 

Musiikko (AMK), musiikin koulutusohjelma: Sirola Paula Riitta Helena, Jyväskylä

Vestonomi (AMK) Vaatetusalan koulutusohjelma: Ranki Roosa-Maria Anniina, Pieksämäki

 

Bachelor of Culture and Arts, Degree Programme in Music and Media Management: Aaltio Niklas Tapani, Jyväskylä, Cibari Adnan, Jyväskylä, Heikkilä Tiia Elisa Eveliina, Helsinki, Kainulainen Antti Jalmari, Imatra,

Paasiala Joonas Petteri, Helsinki, Rissanen Heikki Juhani, Mikkeli, Salmela Sami Tapio, Jyväskylä

 

Kauppa, hallinto ja oikeustieteet

 

Tradenomi (AMK), Degree Programme in International Business: Chervonnyy Nikita, Dmitrieva Kristina,

Gapochka Igor, Kaluzhin Artem, Kaluzhina Anastasiia, Kapoor Shashvat, Jyväskylä, Khodova Anastasiia, Jyväskylä, Kis Tibor, Jyväskylä, Kohl Alexander Mikael, Jyväskylä, Lazareva Svetlana, Jyväskylä, Marjanen Tuija Sonja Annika, Pihtipudas, Mörsky Juuso Matias, Neuer Alina, Jyväskylä, Nguyen Thao Thanh, Jyväskylä,

Närhi Meri, Muurame, Orzheshkovskaya Daria, Pshenichnikov Vladislav, Rintala Mira Pauliina, Evijärvi,

Roshchina Kristina, Jyväskylä, Salonen Miro Samuli, Tampere, Saxlund Niko Johannes, Jyväskylä, Sharafeeva Dina, , Sokolov Anton, Tikhomirov Alexey, Jyväskylä, Tikhomirov Nikita, Vesterinen Opri Oona Helena, Helsinki, Yan Yujia, Helsinki, Zlotnikov Ivan

Tradenomi (AMK), liiketalouden koulutusohjelma: Eronen Laura Eveliina, Savonlinna, Halmela Elina Annika, Jyväskylä, Halonen Katja Marjut, Jyväskylä, Heikkilä Jussi Hermanni, Jyväskylä, Heikkilä Lotta Maria, Jyväskylä, Heikkinen Tiia Alina, Sotkamo, Heinonen Johannes Topias, Jyväskylä, Helin Hanna-Kaisa, Tampere, Houtsonen Sara Jasmin, Kuopio, Hyppönen Esa-Pekka Juhani, Jyväskylä, Immonen Reeta Minttu Vanamo, Jyväskylä, Jokela Tiia Julia, Jyväskylä, Jokinen Rosa-Maria Emilia, Jyväskylä, Järvinen Tiia-Tuulia Irene, Jyväskylä, Karhula Suvi-Päivikki, Jyväskylä, Kingelin Mika Osku, Tampere, Kiuru Mimmi Katri Sinikka, Tampere, Koikkalainen Maiju Hannele, Varkaus, Koivumäki Jasmina Josefina, Jyväskylä, Kotimäki Netta Pauliina, Jyväskylä, Känsäkangas Noora Maria, Kaustinen, Kärkäs Marika Anniina, Jyväskylä, Laine Milla Henrika, Tampere, Laur Anna, Jyväskylä, Lehtonen Juha-Matti, Jyväskylä, Lehtonen Lauri Tapio, Jyväskylä,

Leino Aleksi Veli Matti, Jyväskylä, Leppänen Emmi-Maria, Jyväskylä, Liimatainen Tiina Helena, Jyväskylä,

Lindfors Mikaela Alexandra, Helsinki, Loman Pia Pauliina, Turku, Manninen Anna Roosa, Kangasniemi,

Marjakangas Suvi Helena, Jyväskylä, Mattila Sini Johanna, Jyväskylä, Mehtovuori Henna Karoliina, Jyväskylä,

Miettunen Jari Rikhard, Oulu, Mälkönen Suvi Tuulia, Kerava, Nikkilä Aino Sofia, Tampere, Nukarinen Marika Saini Marjatta, Jyväskylä, Nummi Riina Maria Kaarina, Tampere, Nurkkala Satu Maarit, Laukaa, Paavola Juuso Veli, Jyväskylä, Peltonen Suvi Anniina, Jyväskylä, Pitkäkoski Juulia Eveliina, Haapajärvi, Pulakka Jenna-Mari Elisabet, Tampere, Pulkkinen Juho Johannes, Viitasaari, Rajala Janne Aleksi, Alavus, Ranni Pirjo Elisa, Jyväskylä, Rantanen Tuomas Heikki Johannes, Jämsä, Ratilainen Arto Matti, Jyväskylä, Rossi Tero Ilmari, Äänekoski, Rutanen Anni Katariina, Laukaa, Saarnio Hanna Marianna, Jyväskylä, Salo Suvi Mari Elina, Jyväskylä, Santala Miika Valtteri, Jyväskylä, Savela Saara Maria, Jyväskylä, Selin Kristiina Saara Susanna, Tampere, Suonio Juuso Heikki Eemeli, Muurame, Taskinen Lauri Hannes, Jyväskylä, Vallo Laura Jaana Kaarina, Helsinki, Varinen Lassi Ilmari, Helsinki, Vartiainen Kati Krista Elina, Jyväskylä, Westerlund Suvi-Maaria Kerttu Karoli, Jyväskylä, Yläpöntinen Tiia Annika, Jyväskylä

 

Tradenomi (AMK), liiketalouden tutkinto-ohjelma: Koponen Anu Johanna, Laukaa

Tradenomi (AMK), yritystoiminnan kehittämisen koulutusohjelma: Auvinen Tapio Johannes, Joensuu,

Bertlin Anders Johan, Kokkola, Blåfield John Anders, Jyväskylä, Eskelinen Niko Jiri Juhani, Jyväskylä,

Hallamaa Ville Henteri, Salo, Heikkilä Anna Camilla, Jyväskylä, Heikkilä Tanja Katariina, Jyväskylä,

Häyrinen Linnea Veera Vilhelmiina, Jyväskylä, Hölttä Juho Iiro Antero, Jyväskylä, Karkama Annu Pauliina, Jyväskylä, Katajarinne Ida-Sofia, Jyväskylä, Kautto Emma Oona Vilhelmiina, Äänekoski, Kosonen Tomi Henrik, Jyväskylä, Lamminaho Teemu Samuli, Laukaa, Lehto Mila Monika, Lappeenranta,

Lehtonen Eveliina Maija Anneli, Jyväskylä, Mantila Johanna Karoliina, Jyväskylä, Niemelä Mikko Veli Matias, Jyväskylä, Oikari Aku Oskar Olavi, Karstula, Oksanen Eemeli Antero, Jyväskylä, Pilli Simo-Pekka Kalevi, Kouvola,Pohtola Samuli Valtteri, Jyväskylä, Rönkkä Anna Katriina, Jyväskylä, Saarinen Aleksi Antero, Jyväskylä, Suojala Pasi Markus, Jyväskylä, Tammilehto Mikko Ilmari, Jyväskylä, Taskinen Joona Petteri, Jyväskylä, Tiihonen Iina Elina, Muurame, Tokee Henri Topias, Jyväskylä, Vuolle Vilja, Tampere, Äijänen Paula Tuulikki, Jyväskylä

 

Tradenomi (ylempi AMK), Master's Degree Programme in International Business Management: Nikka Piia Katariina, Nokia, Rashid Shumaila, Varkaus, Vilmusenaho Juha Kristian, Jyväskylä, Kontturi Janne Petteri, Jyväskylä

 

Tradenomi (ylempi AMK), yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma: Kivilammi Matti Oskari, Jyväskylä, Kolu Merja Anna-Liisa, Jyväskylä, Laakso Minna Sari Anniina, Valkeakoski, Patrikainen Tanja Anneli, Jyväskylä, Pihlajamäki Marjo Anneli, Jyväskylä, Vaaksala Niina Johanna, Savonlinna, Veiste Anita Hannele, Laukaa

 

Tradenomi (ylempi AMK), yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen tutkinto-ohjelma: Sakala Erja Marijaana, Jyväskylä

 

Tietojenkäsittely ja tietoliikenne

 

Tradenomi (AMK), tietojenkäsittelyn koulutusohjelma: Anttila Eerik Juhana, Jyväskylä,

Baldissara-Kunnela Renata, Viitasaari, Friman Jesse Hermanni, Jyväskylä, Grönvall Miko-Matias Iivari, Jyväskylä, Gyldén Riku Eemeli, Jyväskylä, Holopainen Joni Marko Ensio, Jyväskylä, Kaivo-Oja Lauri  Juhani, Jyväskylä, Kemppainen Joonas Olavi, Jyväskylä, Korpela Juha-Pekka, Jyväskylä, Lehtonen Erno Heino, Jyväskylä, Möttönen Juha Tapio, Jyväskylä, Nislin Joonas Pekka, Jyväskylä, Nykänen Jani Petri Mikael, Jyväskylä, Poikkeus Jesse Joni Ilari, Jyväskylä, Roponen Jori Aleksi, Jyväskylä, Saarela Lauri Kristian, Jyväskylä, Vanhanen Pekka Jere Juhani, Jämsä

 

Tradenomi (AMK), tietojenkäsittelyn tutkinto-ohjelma: Pohjola Heikki Aleksi, Jyväskylä

 

Insinööri (AMK), tietotekniikan (Tietoverkkotekniikan) koulutusohjelma: Haatanen Miikka Markus, Laukaa,

Ihanainen Timo Tuomas Tapio, Jyväskylä, Karjalainen Olli Henrikki, Jyväskylä, Kettunen Eetu Leevi Henrikki, Jyväskylä, Koponen Henri Kristian, Jyväskylä, Marjalahti Jero-Ossi Valtteri, Jyväskylä, Rentola Sasu Miiro Manuel, Veteli, Saari Henrik Nikolai, Jyväskylä, Saastamoinen Vesse Uku, Jyväskylä, Turunen Markus Olavi, Jyväskylä, Viinikainen Joonas Valtteri, Jyväskylä

 

Insinööri (AMK), ohjelmistotekniikan koulutusohjelma: Antila Sami Petteri, Nokia, Greis Joonas Aleksi, Jyväskylä, Heikkinen Jussi Tapio, Jyväskylä, Kylmälahti Marko Tapani, Jyväskylä, Lamminsalo Sampo Oskari, Jyväskylä, Nadhum Ali, Jyväskylä, Ojala Riku Harri, Jyväskylä, Pearce James, Seinäjoki, Pitkänen Aatu Juhani, Jyväskylä, Sakkara Jyri Seppo Kalevi, Jyväskylä, Tarvainen Atte Juho Johannes, Viitasaari

 

Insinööri (AMK), informaatioteknologian koulutusohjelma: Luostarinen Jyrki Petter Eemeli, Jyväskylä

 

Insinööri (AMK), tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma: Pastuszek Lukas, Jyväskylä,

Saarinen Pertti Juhani, Varcok Tomas, Jyväskylä

 

Insinööri (ylempi AMK), Master´s Degree Programme in Information Technology: Hedman Henri Eetu Petteri, Konnevesi, Nurmeksela Lasse Johannes, Jyväskylä, Puistovirta Jarkko Kristian, Saarijärvi,

Pulliainen Teemu Juhani, Vantaa, Savonen Henri Juhani, Jyväskylä, Vainiomäki Tuukka Tapio, Espoo

 

Tekniikan alat

 

Insinööri (AMK), automaatiotekniikan koulutusohjelma: Bäcklund Markus Raino Johannes, Jämsä,

Harjunen Juuso Samuli, Hamina, Jämsä Tomi Antero, Haapajärvi, Keski-Kuha Joel Matias, Seinäjoki, Meuronen Anton Joakim, Jyväskylä, Montonen Valtteri Oskari, Jyväskylä, Pulkkinen Aleksi Johannes, Jyväskylä, Seppä Jarmo Tuomas Mikael, Kokkola, Tallgren Mikko Samu Antero, Jyväskylä, Vatula Joonas Mikko, Nokia

 

Insinööri (AMK), energiatekniikan koulutusohjelma: Löyttinen Teemu Taneli, Jyväskylä, Pouttu Aku Matti Rafael, Jyväskylä, Sallinen Nina Rosa Maria, Jyväskylä, Vepsäläinen Jarno Pekka, Iisalmi

 

Insinööri (AMK), hyvinvointiteknologian koulutusohjelma: Ansio Mika Juhani, Jyväskylä,

Helperi Tiina Ritva-Liisa, Juupajoki, Huotari Joona Akseli, Jyväskylä, Jäppinen Jouni Olavi Eerik, Jyväskylä,

Myötyri Riikka Marie, Jyväskylä, Oksanen Sanna Elisa, Jyväskylä, Ruokola Sanna Anniina, Jyväskylä,

Salminen Mikke Heikki Santeri, Jyväskylä, Vesala Miro-Matti Oskari, Pirkkala, Vestola Eero Juho Tapani, Jyväskylä

 

Insinööri (AMK), kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma: Arvaja Jussi Martti, Jämsä,

Castro Ollantay Ilmari, Jyväskylä, Korhonen Niko Petri, Lapinlahti, Lampinen Tero Samuli, Lahti,

Minkkinen Jani Ville Antero, Jyväskylä, Saariaho Iiro Verneri, Jyväskylä, Takamaa Hannu Kalevi, Jyväskylä,

Typpö Elias Heikki Juhani, Jyväskylä

 

Insinööri (AMK), Degree Programme in Logistics Engineering: Huusko Samuli Edvard, Muhos,

Komarova Iuliia, Jyväskylä, Kopylova Ekaterina, Jyväskylä, Krupen Nikolay, Jyväskylä, Lehto Teemu Tapani, Jyväskylä, Seppänen Samu Seppo Johannes, Jyväskylä

 

Insinööri (AMK), logistiikan koulutusohjelma: Auvinen Teemu Taneli, Helsinki, Hamnström Matias Henrik, Tampere, Ilomäki Panu Veli Sakari, Jyväskylä, Jantola Samu Ville Juhani, Laukaa, Jokinen Taneli Jakim, Tampere, Junttila Joonas Petteri, Jyväskylä, Kautto Mika Petteri, Jyväskylä, Kinnunen Derek, Lahti,

Kiviaho Tuomas Kalevi, Soini, Kurikka Lauri Matti Kalevi, Jyväskylä, Lehtinen Markus Lauri Antero, Jyväskylä,

Lumiaro Pirjo Päivi Marianne, Jyväskylä, Lääveri Vesa  Anselmi, Jyväskylä, Mutka Markus Olli Petteri, Jyväskylä, Mäkelä Mervi Irmeli, Jyväskylä, Nekkula Tommi Ossi Juhani, Jyväskylä, Niskanen Anne Maria, Äänekoski, Nykänen Jere Toni Tapani, Lappeenranta, Ollitervo Jani Matias, Jyväskylä, Poikolainen Niko Aleksi, Jyväskylä, Poikonen Mikko Juho Antero, Saarijärvi, Pulli Teemu Mikael, Jyväskylä, Puoliväli Joonas Iiro-Olavi, Jyväskylä, Rönkkö Pasi Antti Kalevi, Jyväskylä, Saikkonen Mikko Topi Matias, Jyväskylä,

Savela Aki Petteri, Äänekoski, Savolainen Oskari Matias, Kuopio, Sjöman Juhani Helge Pekka, Jyväskylä,

Tiilikainen Antti Einari Tapio, Lappeenranta, Vainio Markus Mikael, Asikkala, Waris Antti Juhana, Jyväskylä,

Välivaara Elina Eeva Anneli, Jyväskylä

 

Insinööri (AMK), telematiikan koulutusohjelma: Lappi Janne Tapio, Helsinki

 

Insinööri (AMK), mediatekniikan koulutusohjelma Haavisto Jaakko-Pekka, Jyväskylä,

Harju Arto Johannes, Muurame, Hytönen Mikko Samuli, Jyväskylä, Jakonen Tuomas Sakari, Jyväskylä,

Korhonen Helena Anniina, Jyväskylä, Laaksonen Tommi Risto Johannes, Jyväskylä, Papunen Janne Johannes, Jyväskylä, Peltola Kalle Aleksi, Toholampi, Piippa Pekka Eemeli, Jyväskylä, Timonen Jukka Pekka, Tampere

 

 

Insinööri (AMK), rakennustekniikan koulutusohjelma: Oikarinen Markku Tapani, Jyväskylä,

Oksanen Santeri Matti Elias, Jyväskylä, Tourunen Ossi Matti Olavi, Äänekoski, Vilen Jonne Kristian, Harjavalta, Aho Tuomas Erkki Johannes, Jyväskylä, Ikonen Tuomo Johannes, Jyväskylä, Salonen Antti Matti Aleksander, Jyväskylä, Viik Jarmo Rainer, Jyväskylä, Vuori Roni Ruubert, Kuopio

 

Insinööri (ylempi AMK), logistiikan koulutusohjelma: Hirvonen Jussi Tapio Antero, Hyvinkää,

Siikki Eeva Katariina, Konnevesi

 

Insinööri (ylempi AMK), Logistiikan tutkinto-ohjelma: Savela Tiina Susanna, Oulu,

Vainikainen Pasi Petteri, Valkeejärvi Manu Petteri, Kangasala

 

Insinööri (ylempi AMK), elinkaaripalvelujen johtamisen tutkinto-ohjelma: Heikkari Petra Kaarina, Tampere

 

Insinööri (ylempi AMK), teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma: Manninen Heikki Johannes, Mikkeli, Silvola Juha Pekka Ensio, Tuusula, Syvänperä Ilkka Oskari, Muurame, Valkonen Kirsti Kyllikki, Pieksämäki

 

Insinööri (ylempi AMK), teknologiaosaamisen johtamisen tutkinto-ohjelma: Kotilainen Tuomo Kalevi, Jämsä

 

Insinööri (ylempi AMK), automaatioteknologian koulutusohjelma: Silander Tero Tapani, Jyväskylä,

Virtanen Jyri Veli-Pekka, Jyväskylä

 

Maa- ja metsätalousalat

 

Agrologi (AMK), maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma: Häkkinen Maiju Maria, Jyväskylä,

Kettunen Juha Sakari, Jyväskylä, Käki Arto Aarne Armas, Kouvola, Mäkiranta Anniina Eveliina, Teuva,

Nummela Elina Iida Ulriikka, Kärkölä, Näriäinen Niina Maria, Saarijärvi, Partanen Eija Riitta Marika, Pihtipudas, Peiponen Samuli Henrik, Saarijärvi, Tuomaala Olli Heikki Samuli, Pälkäne, Vanamo Essi Eveliina, Ylöjärvi

 

Palvelualat

 

Restonomi (AMK), Degree Programme in Facility Management: Haataja Olli-Pekka, Helsinki,

Koponen Eepi Ida Katariina, Jyväskylä, Noudou Mbiakop Nadine, Jyväskylä, Pietikäinen Emmi Julia, Pirkkala,

Savolainen Juuso Johannes, Jyväskylä, Virnes Minna-Mari, Jyväskylä

 

Restonomi (AMK), matkailun koulutusohjelma: Hotti Ronja Anette, Kuortane,

Huovinen Kiira Maria, Janakkala, Hämäläinen Kerttu Hannele, Jyväskylä, Kalliola Maija Kaisa, Jyväskylä,

Karjalainen Roosa Juulia, Jyväskylä, Lehtinen Marika Noora Alina, Jyväskylä, Maaninka Elisa Hannele, Jyväskylä, Marjamäki Santtu Riku Elias, Tampere, Markkanen Lina Helinä, Jyväskylä, Matikainen Minka Pauliina, Jyväskylä, Muhonen Tiia Karoliina, Jyväskylä, Murashova Olga, Tampere, Mäkelä Annika Laura Karoliina, Jyväskylä, Peltola Petri Tapio, Jyväskylä, Suominen Minna Eveliina, Jyväskylä, Tiainen Petra Mari Kristiina, Jyväskylä, Tolvanen Sonja Karita, Hämeenlinna, Valjakka Rinna Marisa, Jyväskylä

 

Restonomi (AMK), palvelujen tuottamisen ja johtamisen koulutusohjelma: Aho Jenna Sinikka, Jyväskylä,

Babenjuk Marta, Jyväskylä, Emerenini Annika Anni, Jyväskylä, Harju Emmi Elma Anneli, Jyväskylä,

Hämäläinen Meri Tuulia, Lapua, Jaakkola Anni Iida Sofia, Helsinki, Jokinen Eveliina Maria, Laukaa,

Järvenpää Vilma-Maria Anneli, Jyväskylä, Kangas Desire Tuulikki, Jyväskylä, Kurittu Annika Marjaana, Jyväskylä, Norrby-Järvinen Mira Elisabet, Jyväskylä, Suominen Salme Esteri, Jyväskylä, Tanttu Sami Jarmo Petteri, Jyväskylä

 

Restonomi (ylempi AMK), palveluliiketoiminnan koulutusohjelma: Auvinen Jarno Juhani, Jyväskylä,

Hanhisuanto Suvi Sisko Kyllikki, Oulu, Hautaniemi Marjatta, Alajärvi, Huopalainen Inna, Jyväskylä,

Keihänen Tarja Tuulia, Tampere, Korhonen Ismo Tapio, Helsinki, Morris Jaana Annika, Helsinki

 

Terveys- ja hyvinvointialat

 

Sairaanhoitaja (AMK), Degree Programme in Nursing: Ahlfors Eveliina Inkeri, Jyväskylä, Gholami Karimabad Atiyeh, Jyväskylä, Gichinga Elina Maria, Jyväskylä, Gurung Rojeena, Hietala Ville Matias, Kuopio, Hirvonen Leena-Mari Erika, Jyväskylä, Kangas Helena Anneli, Jyväskylä, Kangau Omari Mwarangu Shaaban, Jyväskylä,

Lehmussaari Riikka Karoliina, Joutsa, Meisalmi Essi Maaria, Jyväskylä, Meli Mathew Kipchirchir, Jyväskylä,

Olonde Dianah Aluoch, Jyväskylä, Opperbeck Annika, Jyväskylä, Paavolainen Lauri Olavi, Jyväskylä, Poijula Marja-Leena Orvokki, Pudasjärvi, Robinson Lauren Michelle, Jyväskylä, Saarinen Anni Maria Aleksandra, Nokia, Sala Mendoza Santiago, Jyväskylä, Stafford Daniel, Jyväskylä, Stikhina Viola, Jyväskylä, Tavakolipanah Mohammadmeisam, Jyväskylä, Tsurakova Juliana, Jyväskylä, Tulkki Anna-Mari, Jyväskylä, Tuppurainen Milla Marjatta, Oulu, Wallstedt Jake Juho Emil, Oulu, van der Kuip Durk, Jyväskylä, Vanhainen Aapo Valtteri, Jyväskylä, Viitanen Thomas

 

Sairaanhoitaja (AMK), hoitotyön koulutusohjelma, hoitotyö:  Afarin Sahar, Jyväskylä, Aftab Fatma, Jyväskylä, Haapanen Tomi Juhani, Jyväskylä, Hautakangas Leena Anneli, Jyväskylä,

Heija Katja Maarit, Toivakka, Huuskonen Niina Emilia, Jyväskylä, Jokiniemi Pirjo Helena, Konnevesi, Juoperi Patricia Maria Annika, Jyväskylä, Karhu Riikka Pauliina, Äänekoski, Kinnunen Kalle Matias, Jyväskylä, Kotiaho Anna Kaisa Elina, Tampere, Kupari Mika Eerikki, Jyväskylä, Lamberg Linda Irene, Äänekoski, Lappalainen Johanna Maaret Mirjami, Jyväskylä, Lappalainen Kimmo Oskari, Jyväskylä, Laukkanen Maria Johanna, Jyväskylä, Lusi-Feili Aino Aleksanda Wilhelmiin, Asikkala, Mannermaa Heidi Krista Marjukka, Jyväskylä,

Myllymäki Annamiina Matilda, Jyväskylä, Mäki Markus Heikki Samuel, Petäjävesi, Määttä Emmi Susanna, Juva, Nevalainen Iiris Pauliina, Jyväskylä, Nieminen Salla Johanna, Jyväskylä, Oikarinen Mira Katariina, Jyväskylä, Pekonen Kimmo Kalevi, Jyväskylä, Pursiainen Soila Marianne, Jyväskylä, Pärssinen Eveliina Suvi Irmeli, Jyväskylä, Rinne Heidi-Maria, Ylöjärvi, Ryymin Taru Marika, Laukaa, Salminen Tiia Annika, Jyväskylä,

Silvennoinen Iida Sofia, Jyväskylä, Silvennoinen Petri Juhani, Jyväskylä, Suominen Netta Sarianna, Jyväskylä,

Suoranta Anniina Julia, Jyväskylä, Särkinen Sanna Pauliina, Jyväskylä, Tarvainen Heini Pauliina, Äänekoski,

Wacklin Heidi Katri Maria, Jyväskylä, Väyrynen Eeva-Kristiina, Jyväskylä, Ylinampa Urho-Petteri, Jyväskylä

 

Kätilö (AMK), hoitotyön koulutusohjelma, kätilötyö: Kainulainen Saara-Maija Johanna, Jyväskylä, Kiuru Katriina Heini Elina, Hyvinkää, Koljonen Hanna Leena Kaarina, Jyväskylä,

Laurén Anna-Kaisa, Helsinki, Loppi Emilia Liisa Maija, Seinäjoki, Raivio Emma-Leena Henriikka, Alajärvi,

Silventoinen Ira Emilia, Varkaus, Similä Saara-Mari Lyydia, Jyväskylä, Simonson Iida Emmiina, Jyväskylä,

Toroi Krista Hannele, Kuopio, Viskari Tiia Krista, Jyväskylä, Yläpoikelus Veera Martta Anniina, Jyväskylä

 

Terveydenhoitaja (AMK), hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitotyö: Huovinen Miia Marika, Jyväskylä, Nyyssönen Marika Eeva Elisabet, Jyväskylä, Siekkinen Anu Emilia, Jyväskylä

 

Sairaanhoitaja (AMK), sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma: Kinnunen Pirkko Tuulikki, Jyväskylä,

Terhosalo Kaisa Marjatta, Jyväskylä

 

Fysioterapeutti (AMK), fysioterapian koulutusohjelma: Bister Marko Juhani, Tampere, Ekholm Sara Maria, Lappeenranta, Hermikoski Laura Maria Johanna, Jyväskylä, Herrala Miia Matilda, Seinäjoki, Honkanen Laura Eveliina, Jyväskylä, Hurskainen Liisa Karoliina, Jyväskylä, Hyyhönen Mikko-Ville Juhani, Jyväskylä, Jones Emma Aleksandra, Järvenpää, Joukas Juuso Jalmari, Pöytyä, Junikka Reetta Elise, Jyväskylä, Kaakkurivaara Liisa Eveliina, Rovaniemi, Koffert Heidi Essi Elisabet, Jyväskylä, Koivisto Jukka Matias, Jyväskylä, Laukkanen Kaisa Helinä, Jyväskylä, Lietzén Sauli Olavi, Jyväskylä, Lääperi Antti Valtteri, Jyväskylä, Niemi Markku Tuomo Tapani, Jyväskylä, Nieminen Emma Josefiina, Turku, Nuuttila Eelis Aaro Akseli, Jyväskylä, Ollila Annamari Kaarina, Jyväskylä, Partanen Jenni Johanna, Jyväskylä, Pentinmäki Lauri Jaakko Tapio, Jyväskylä, Perälä Anna Sofia, Helsinki, Poikonen Teemu Pekka Johannes, Jyväskylä, Rajecki Janina Kaija, Helsinki, Ronni Reetta Maria, Kangasala, Saksa Jussi Jeremias, Jyväskylä, Törnvall Tiia Eveliina, Mikkeli, Vaitinen Teemu Elmo Mikael, Jyväskylä, Vauhkonen Markus Juha Olavi, Juva, Virtanen Niklas Tomi Eerik, Jyväskylä, Voutilainen Ida Emilia, Lahti

 

Kuntoutuksen ohjaaja (AMK), kuntoutusohjauksen ja -suunnittelun koulutusohjelma: Ervelius Henriikka Sofia, Tampere, Eskelinen Eva-Maria, Jyväskylä, From Marianne Mirjami, Kaustinen, Hätinen Minna Marianne, Jyväskylä, Kimonen Essi Annika, Jyväskylä, Korhonen Kerttu Mirjami Talvikki, Oulu, Maijala Satu Helena, Espoo, Piik Jenny Theresa, Jyväskylä, Ponkkonen Katri Anniina, Jyväskylä, Puoliväli Minna Maria, Jyväskylä, Rantanen Juha Valtteri, Tampere

 

Toimintaterapeutti (AMK), toimintaterapian koulutusohjelma: Alaspää Emelie Alisa, Veteli, Haapala Jaana Hannele, Jyväskylä, Hiiri Mari Anneli, Laukaa, Jutila Minna Maria, Jyväskylä, Kinnunen Tuovi Marjatta, Jyväskylä, Kokko Viveka Henrietta, Lappeenranta, Kokkonen Juuli-Mari, Jyväskylä, Korhonen Aino Sinikka, Kuopio, Kuhna Milla Emilia, Tampere, Lahti Elina Hannele, Jyväskylä, Lahti Lotta Eveliina, Jyväskylä,

Lampi Niina Tuulia Katariina, Joensuu, Lapikisto Katariina, Jyväskylä, Lukkarinen Heidi Carita, Jyväskylä,

Lähde Sanni-Maria Charlotta, Nokia, Löytönen Meri Anne, Kyyjärvi, Monto Jenna Heidi Katariina, Jyväskylä,

Paavola Elina Johanna, Oulu, Peltonen Jari Eino Henrik, Jyväskylä, Reponen Vilma Niina Maijastiina, Savonlinna, Saramäki Iida Niina, Karstula, Sastamala Annika Beata Maria, Jyväskylä, Syrjä Maija Katriina, Ylöjärvi, Tuomola Katriina Iida Maria, Lahti, Viitasaari Susanna Marika, Jyväskylä, Vuolle Taru Tellervo, Jyväskylä, Zimmermann Johanna Ulrika Amparo, Helsinki

 

Sosionomi (AMK), sosiaalialan koulutusohjelma: Heimonen Henna Riikka Maria, Uurainen,

Heiskanen Hinni-Riikka, Jyväskylä, Ihalainen Elsi Sofiia, Pihtipudas, Juntunen Emmi Valpuri, Helsinki,

Järveläinen Elina Anni Elisabet, Jyväskylä, Konga Minna-Mari Helena, Mäntyharju, Lehtola Mari Susanna, Jyväskylä, Oksanen Miitta Maria Helmiina, Jyväskylä, Pietiläinen Satu Mirjami, Lappeenranta,

Raappana Senja Kaarina, Jyväskylä, Rauhala Paavo Akusti, Jyväskylä, Riikonen Esa Tapio, Jyväskylä,

Tarttanen Iina Maria, Jyväskylä, Vakkanen Minna Marianne, Jyväskylä, Viikki Jonna Eveliina, Jyväskylä

 

Sosionomi (AMK), sosiaalialan tutkinto-ohjelma: Monthan Päivi Johanna, Laukaa,

Oksanen Katri Reetta, Jyväskylä, Tirkkonen Arja Mirjami, Jyväskylä

 

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), kliinisen asiantuntijan koulutusohjelma: Kalliosaari Mirja Liisa, Sysmä,

Kuusela Sisko Susanna, Rovaniemi

 

Kuntoutuksen ohjaaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: Perttula Armi Irene, Muurame

 

Terveydenhoitaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: Koivula Katri Helena, Jyväskylä

 

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: Aunala Suvi Orvokki, Jyväskylä, Koskinen Minna Aliisa, Soini, Lehtinen Heli Susanna, Äänekoski, Linna Sanna-Maija Kaarina, Jyväskylä, Lötjönen Riikka Tuulia, Laukaa, Peltola Hanna Kaisa, Jyväskylä, Stenhäll Lauri Juhani, Mänttä-Vilppula

 

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma: Kyttä Sari Irmeli, Mikkeli, Noronen Tiia Maarit, Jyväskylä, Sneck Tytti Tuulia, Jyväskylä, Tuukkanen Jari Mikael, Jyväskylä

 

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaalialan koulutusohjelma: Dimitrow Marianna Henriikka, Vesanto,

Koskinen Johanna Tuulia, Lahti, Mehto Tuija Helena, Konnevesi

 

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaalialan tutkinto-ohjelma: Mäkelä Henna Helinä Lyydia, Lapua

 

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), terveyden edistämisen koulutusohjelma: Antila Taru Liisa, Mänttä-Vilppula,

Määttä Jenni Emilia, Muurame

 

Terveydenhoitaja (ylempi AMK), terveyden edistämisen koulutusohjelma:

Rantanen Aila Maria, Kirkkonummi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uusimmat

Korkeakoulut

Jyväskylän ammattikorkeakoulusta valmistuneet 1.9.2016 – 31.1.2017

Jyväskylän ammattikorkeakoulusta valmistuneet 1.6–31.8.2016

KSML.fi:n uutiskirje

Tilaa KSML.fi:n uutiskirje. Saat joka iltapäivä viisi juttua, jotka ainakin kannattaa lukea. Tilaus on maksuton.