Alkulohkot

Kellonajat Suomen aikaa.

Perjantai 1.5.2015
17.15Kanada-LatviaA (O2 Arena, Praha)
17.15USA-SuomiB (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15Tshekki-RuotsiA (O2 Arena, Praha)
21.15Venäjä-NorjaB (CEZ Aréna, Ostrava)
Lauantai 2.5.2015
13.15Sveitsi-ItävaltaA (O2 Arena, Praha)
13.15Slovakia-TanskaB (CEZ Aréna, Ostrava)
17.15Ranska-SaksaA (O2 Arena, Praha)
17.15Valko-Venäjä-SloveniaB (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15Latvia-TshekkiA (O2 Arena, Praha)
21.15Norja-USAB (CEZ Aréna, Ostrava)
Sunnuntai 3.5.2015
13.15Itävalta-RuotsiA (O2 Arena, Praha)
13.15Venäjä-SloveniaB (CEZ Aréna, Ostrava)
17.15Kanada-SaksaA (O2 Arena, Praha)
17.15Valko-Venäjä-SlovakiaB (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15Ranska-SveitsiA (O2 Arena, Praha)
21.15Tanska-SuomiB (CEZ Aréna, Ostrava)
Maanantai 4.5.2015
17.15Latvia-RuotsiA (O2 Arena, Praha)
17.15Venäjä-USAB (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15Kanada-TshekkiA (O2 Arena, Praha)
21.15Norja-SuomiB (CEZ Aréna, Ostrava)
Tiistai 5.5.2015
17.15Sveitsi-SaksaA (O2 Arena, Praha)
17.15Tanska-Valko-VenäjäB (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15Itävalta-RanskaA (O2 Arena, Praha)
21.15Slovakia-SloveniaB (CEZ Aréna, Ostrava)
Keskiviikko 6.5.2015
17.15Sveitsi-LatviaA (O2 Arena, Praha)
17.15Venäjä-TanskaB (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15Ruotsi-KanadaA (O2 Arena, Praha)
21.15Slovakia-NorjaB (CEZ Aréna, Ostrava)
Torstai 7.5.2015
17.15Tshekki-RanskaA (O2 Arena, Praha)
17.15USA-Valko-VenäjäB (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15Ruotsi-SaksaA (O2 Arena, Praha)
21.15Suomi-SloveniaB (CEZ Aréna, Ostrava)
Perjantai 8.5.2015
17.15Tshekki-ItävaltaA (O2 Arena, Praha)
17.15Slovenia-NorjaB (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15Saksa-LatviaA (O2 Arena, Praha)
21.15USA-TanskaB (CEZ Aréna, Ostrava)
Lauantai 9.5.2015
13.15Ranska-KanadaA (O2 Arena, Praha)
13.15Valko-Venäjä-VenäjäB (CEZ Aréna, Ostrava)
17.15Itävalta-LatviaA (O2 Arena, Praha)
17.15Suomi-SlovakiaB (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15Ruotsi-SveitsiA (O2 Arena, Praha)
21.15Tanska-NorjaB (CEZ Aréna, Ostrava)
Sunnuntai 10.5.2015
17.15Saksa-TshekkiA (O2 Arena, Praha)
17.15Slovenia-USAB (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15Sveitsi-KanadaA (O2 Arena, Praha)
21.15Slovakia-VenäjäB (CEZ Aréna, Ostrava)
Maanantai 11.5.2015
17.15Saksa-ItävaltaA (O2 Arena, Praha)
17.15Suomi-Valko-VenäjäB (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15Ruotsi-RanskaA (O2 Arena, Praha)
21.15Slovenia-TanskaB (CEZ Aréna, Ostrava)
Tiistai 12.5.2015
13.15Kanada-ItävaltaA (O2 Arena, Praha)
13.15Norja-Valko-VenäjäB (CEZ Aréna, Ostrava)
17.15Latvia-RanskaA (O2 Arena, Praha)
17.15USA-SlovakiaB (CEZ Aréna, Ostrava)
21.15Tshekki-SveitsiA (O2 Arena, Praha)
21.15Suomi-VenäjäB (CEZ Aréna, Ostrava)

Pudotuspelit

Kellonajat Suomen aikaa

Torstai 14.5.2015
16.15Puolivälierä: USA–SveitsiCEZ Aréna, Ostrava
17.15Puolivälierä: Kanada–Valko-VenäjäO2 Arena, Praha
20.15Puolivälierä: Ruotsi–VenäjäCEZ Aréna, Ostrava
21.15Puolivälierä: Suomi–TshekkiO2 Arena, Praha
Lauantai 16.5.2015
16.15Välierä: Kanada–TshekkiO2 Arena, Praha
20.15Välierä: USA–VenäjäO2 Arena, Praha
Sunnuntai 17.5.2015
17.15PronssiotteluO2 Arena, Praha
21.45LoppuotteluO2 Arena, Praha
Katso miten Suomen pelit
näkyvät televisiossa »

MM-kisojen alkulohkot

MM-kisoissa pelataan kaksi kahdeksan joukkueen alkusarjalohkoa.

Alkulohko A (O2 Arena, Praha)
Itävalta
Kanada
Latvia
Ranska
Ruotsi
Saksa
Sveitsi
Tshekki

Alkulohko B (CEZ Aréna, Ostrava)
Norja
Slovakia
Slovenia
Suomi
Tanska
Valko-Venäjä
Venäjä
Yhdysvallat

Kummassakin lohkossa pelataan ensin 28 ottelun alkusarja, jossa jokainen joukkue pelaa kerran kaikkia lohkon muita joukkueita vastaan. Alkusarjan pelejä tulee näin seitsemän jokaiselle joukkueelle.

Alkusarjalohkojen neljä parasta joukkuetta jatkavat lohkojen välillä pelattaviin puolivälieriin. Puolivälierissä A-lohkon voittanut kohtaa B-lohkossa neljänneksi tulleen joukkueen. Muut puolivälieräparit ovat 2A-3B, 1B-4A ja 2B-3A.