Neste Oil Ralli 2013
Aikataulu ja reitti | Schedule and Route

Keskiviikko / Wednesday 31.7.2013
19.00 Aika-ajo / Qualifying Ruuhimäki 4,62 km
21.00 Lähtöpaikan valinta /
Start order selection
Paviljonki
Torstai / Thursday 1.8.2013
11.15 Lähtö / Start Paviljonki
12.15 EK / SS 1 Himos 1 4,45 km
13.40 EK / SS 2 Torittu 1 8,30 km
15.18 EK / SS 3 Koukunmaa 13,68 km
17.34 EK / SS 4 Torittu 2 8,30 km
19.00 EK / SS 5 Himos 2 8,72 km
20.30 EK / SS 6 Killeri 1 2,06 km
21.10 Huolto / Service Paviljonki
Perjantai / Friday 2.8.2013
8.30 Huolto / Service Paviljonki
9:48 EK / SS 7 Jukojärvi 1 21,90 km
10.56 EK / SS 8 Palsankylä 1 13,92 km
11.41 EK / SS 9 Mökkiperä 1 13,74 km
12.44 EK / SS 10 Lankamaa 1 23,66 km
14.03 Huolto / Service Paviljonki
15.36 EK / SS 11 Jukojärvi 2 21,90 km
16.44 EK / SS 12 Palsankylä 2 13,92 km
17.29 EK / SS 13 Mökkiperä 2 13,74 km
18.32 EK / SS 14 Lankamaa 2 23,66 km
20.30 EK / SS 15 Killeri 2 2,06 km
Lauantai / Saturday 3.8.2013
7.30 Huolto / Service Paviljonki
8.26 EK / SS 16 Surkee 1 14,95 km
9.24 EK / SS 17 Leustu 1 9,65 km
10.32 EK / SS 18 Ouninpohja 1 33,01 km
11.50 EK / SS 19 Painaa 1 7,49 km
12.53 Huolto / Service Paviljonki
14.04 EK / SS 20 Surkee 2 14,95 km
15.02 EK / SS 21 Leustu 2 9,65 km
16.10 EK / SS 22 Ouninpohja 2 33,01 km
17.40 EK / SS 23 Painaa 2 7,49 km
18.43 Maali / Finish Paviljonki
19.15 Podium Paviljonki

Lähde: AKK Sports (muutokset aikatauluun mahdollisia)

Lähetä linkki
Sähköposti

Harjun pikataipaleen paluu MM-ralliin varmistui

Rallihurmaa koetaan ensi vuonna myös Jyväskylän Harjulla. Kuva Jämsän Ouninpohjasta kesältä 2013.

Harjun erikoiskokeen paluu Suomen MM-rallin reitille varmistui Jyväskylän kaupunginhallituksen päätöksellä maanantaina.Kilpailunjohtaja Kai Tarkiainen on mielissään.- Tämän vuoden reitti on suunniteltu kuunnellen herkällä korvalla rallifaneja, ja jo nyt se on saanut kiitosta osakseen. Harju on kruunu...

Suosituimmat sisällöt

Päivä

Viikko