Koko-teatteri on perunut vierailuesityksensä Jyväskylän kaupunginteatterissa. Pudonneet -nimisen vierailuesityksen oli tarkoitus olla huomenna torstaina.
Peruutus johtuu teatterinjohtaja Koko-teatterin "tuotantoteknisistä" syistä.
– Meillä on ollut tuotantoteknisiä päällekkäisyyksiä, Koko Teatterista kerrotaan.
Mitä se tarkoittaa?
– Se tarkoittaa ihan aikataulullisia ongelmia.
Ne tulivat ihan yllätyksenä?
– Kyllä, joo. Ei tämä ollut halusta kiinni.
Pudonneet-näytelmän esityksen lipuista noin 70 prosenttia oli myyty.
Lippunsa Pudonneet -esitykseen lunastaneita pyydetään ottamaan yhteyttä teatterin lippumyymälään numeroon 014 266 0110. Lipun hinnan saa takaisin, tai sen voi myös vaihtaa saman illan Susi sisällä -esitykseen suurella näyttämöllä.
Pudonneet-esitys oli osana TEKIJÄ - Teattereiden kiertuejärjestelmä -hankkeen pilottikiertuetoimintaa.
Jos luet kommentteja tai kirjoitat niitä, muut käyttäjät voivat nähdä, milloin olet kirjautuneena palveluumme. Jos haluat, etteivät muut näe paikallaoloasi, voit estää sen asetuksista. Jos haluat vaihtaa nimimerkkiäsi, voit tehdä sen täältä.