Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Mielipide | Kusti polkee, kulkeeko posti?

Viime viikkoina meidän perheessämme on kovasti odotettu postista saapuvaksi milloin pakettia, milloin kirjettä. Helmikuun lopussa Helsingissä jätettiin pakettiautomaattiin ”helposti koodilla” varustettu lähetys ja minä täällä Petäjävedellä iloisena odottamaan, milloin saan sen postista noutaa. Paketti ei ole saapunut perille vieläkään.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Keskisuomalaisen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Tilaajana saat enemmän

  • Tilaajana saat monipuolista luettavaa vuoden jokaisena päivänä. Tarkista paikalliset puheenaiheet ja lue kiinnostavimmat juttumme jatkuvasti päivittyvästä KSML.fi-verkkopalvelusta. Tee tilaus ja valitse juuri sinulle sopivin tapa lukea.