Pohjoisen Keski-Suomen oppimiskeskus

 

Ajoneuvoasentaja

 

Aronen Niko, Saarijärvi

Heinänen Henri, Saarijärvi

Kainu Carita, Äänekoski

Kaipio Teppo, Äänekoski

Kuukkanen Joona, Konnevesi

Penttinen Eemeli, Konnevesi,

Penttinen Niko, Äänekoski

Pietiläinen Aleksi, Äänekoski

Pulkkinen Aleksi, Viitasaari

Pulli Toni, Äänekoski

Salmelin Santeri, Saarijärvi

Salonen Teemu, Konnevesi

Soikkeli Ano, Äänekoski

Öhman Jani, Äänekoski

 

Automaatioasentaja

 

Hytönen Heikki, Äänekoski

Hänninen Janne, Jyväskylä

Höök Juuso, Äänekoski

Jokinen Lauri, Laukaa

Kivimäki Tuomo, Äänekoski

Moisio Oskari, Uurainen

Piispanen Joni, Äänekoski

Ruotsalainen Vertti, Äänekoski

Valkeinen Juuso, Jyväskylä

 

Autonkuljettaja

 

Kautto Risto, Äänekoski

 

Datanomi

 

Alapiha Aleksi, Multia

Hirvonen Matti, Äänekoski

Laulainen Oskari, Äänekoski

Lievonen Ville, Konnevesi

Mäki Toni, Äänekoski

Rautiainen Eetu, Äänekoski

Rutanen Vili, Saarijärvi

Sormunen Riku, Äänekoski

Sormunen Tapio, Äänekoski

Suomalainen Jari, Savonlinna

Tuttavainen Joonas, Viitasaari

Vuorela Aleksi, Viitasaari

 

Elektroniikka-asentaja

 

Gummerus Leif, Kannonkoski

Hiekkala Juho, Saarijärvi

Huupponen Juuso, Laukaa

Illikainen Janne, Äänekoski

Kulmanen Markus, Konnevesi

Oinonen Kimmo, Konnevesi

Riihinen Jari-Pekka, Saarijärvi

Sakala Matti, Laukaa

Väisänen Joni, Saarijärvi

 

Eläintenhoitaja

 

Aalto Sini, Jämsä

Asplund Eveliina, Jyväskylä

Bovellan-Järvinen Minna, Saarijärvi

Hatakka Minja, Laukaa

Hintikka Alisa, Uurainen

Honkanen Lotta, Äänekoski

Jokela Jenni, Saarijärvi

Kallioniemi Sanna, Töysä

Kekki Natalia, Äänekoski

Koivisto Niina, Saarijärvi

Koivu Essi, Äänekoski

Koskiaho Anna, Multia

Koskinen Miia, Saarijärvi

Lahtinen Kim, Saarijärvi

Lehtomäki Tamara, Keuruu

Koskiaho Anna, Multia

Metsoja Amanda, Tampere

Miettinen Licelle, Jyväskylä

Misukka Juuli, Jyväskylä

Pekkola Marika, Äänekoski

Piira Tanja, Jyväskylä

Rinne Suvi, Hankasalmi

Salenius Pinja, Multia

Taskinen Sini, Sievi

Tervonen Jonna, Jyväskylä

Tofferi Sarina Saarijärvi

Utriainen Katja, Pielavesi

Venäläinen Jenna, Jyväskylä

Virtanen Heljä, Joutsa

Väisänen Karoliina, Vesanto

Ylinen Jenna, Vaasa

 

Kodinhuoltaja

 

Honkala Jarkko, Viitasaari

 

Kokki

 

Ahonen Minttu, Saarijärvi

Aliranta Anna, Äänekoski

Haapakoski Nelli, Äänekoski

Hakala Eetu, Pihtipudas

Hiekkala Suvi, Äänekoski

Hämäläinen Katja, Viitasaari

Karppinen Jenni, Äänekoski

Laitila Joni, Äänekoski

Lehto Veera, Viitasaari

Leppänen Päivi, Viitasaari

Leppänen Rosa, Viitasaari

Markkanen Jonna, Viitasaari

Moilanen Jenni, Pihtipudas

Piirainen Malla, Saarijärvi

Pohjonen Jenna, Saarijärvi

Ruohonen Kirsi, Jyväskylä

Saviranta Liisa-Mirjami, Äänekoski

Simonen Minna, Äänekoski

Sonninen Hely, Kannonkoski

Sutelainen Henna, Pihtipudas

Toivo Leena, Äänekoski

Vekki Mikael, Äänekoski

 

Koneenasentaja

 

Kivimäki Henri, Äänekoski

Paananen Ville-Markus, Laukaa

Parantainen Jesse, Äänekoski

Pohjaranta Jere, Äänekoski

Porrassalmi Tapio, Saarijärvi

Rentola Jarno, Laukaa

Sahanen Eetu, Saarijärvi

Tarvainen Jani, Karstula

Tarvainen Olli, Saarijärvi

 

Kunnossapitoasentaja

 

Huuskonen Niko, Konnevesi

Hytönen Janne, Konnevesi

Hänninen Asser, Konnevesi

Hänninen Teemu, Äänekoski

Kautto Topi, Äänekoski

Kinnunen Henry, Äänekoski

Minkkinen Mikko, Äänekoski

Piilonen Henri, Äänekoski

Rahikainen Pekka, Konnevesi

Reinikka Ossi, Saarijärvi

Savolainen Juho, Äänekoski

 

Levyseppähitsaaja

 

Haapakoski Sami, Viitasaari

Hämäläinen Aku, Kivijärvi

Kinnunen Juho, Kinnula

Koljonen Ilari, Viitasaari

Koskinen Henri, Viitasaari

Kukkonen Tommi, Kivijärvi

Paananen Jani, Pihtipudas

Poikolainen Santtu, Viitasaari

Rauhala Jere, Viitasaari

Sagulin Joona, Kivijärvi

Sivula Rami, Kinnula

Tossavainen Vesa, Viitasaari

Viljanen Santeri, Jyväskylä

 

LVI-asentaja

 

Kivimäki Erkka, Äänekoski

Vihanninjoki Joona, Äänekoski

 

Lähihoitaja

 

Berg Inga, Konnevesi

Hakkarainen Hanna, Viitasaari

Halttunen Kiira, Äänekoski

Huikari Tiia, Viitasaari

Hurskainen Suvi, Saarijärvi

Jakonen Taru, Viitasaari

Kinnunen Jenny, Kivijärvi

Kivelä Sanna-Riikka, Uurainen

Kuurne Carita, Äänekoski

Kärkkäinen Hanna, Viitasaari

Laasanen Nita, Äänekoski

Laulainen Katja, Äänekoski

Lehtinen Riina, Viitasaari

Leppänen Tuuli, Äänekoski

Liimatainen Paula, Saarijärvi

Manner Mari, Äänekoski

Manninen Juuli, Äänekoski

Niskanen Roosa, Viitasaari

Notkola Sara, Saarijärvi

Paananen Essi, Viitasaari

Pasanen Sanna, Viitasaari

Peräaho Sanna, Saarijärvi

Reipas Anni, Saarijärvi

Reipas Milja, Saarijärvi

Seppä Anne, Pihtipudas

Siik Mervi, Äänekoski

Stolt Iida, Konnevesi

Suvanto Sonja, Viitasaari

Tulla Johanna, Äänekoski

Turpeinen Jenni, Pihtipudas

Turunen Minna, Äänekoski

Vuori Hanna, Saarijärvi

 

Maaseutuyrittäjä

 

Kalliomäki Henna, Saarijärvi

Kauppinen Tahvo, Kannonkoski

Kirves Janita, Äänekoski

Kuukkanen Mari, Äänekoski

Laitinen Antti, Uurainen

Lampinen Ilona, Karstula

Onnela Tiina, Keuruu

 

Merkonomi

 

Ahonen Liisa, Laukaa

Huttu Pirkko, Äänekoski

Hyppönen Anu, Viitasaari

Hänninen Matias, Laukaa

Järvinen Niina, Äänekoski

Kauppinen Krista, Laukaa

Kauppinen Petra, Viitasaari

Kautto Anni, Äänekoski

Kinnunen Aki, Äänekoski

Koskinen Minna, Saarijärvi

Koskinen Satu, Äänekoski

Lappalainen Sonja, Äänekoski

Liimatainen Kaisa, Äänekoski

Paavilainen Samu, Äänekoski

Piirainen Roosa, Äänekoski

Porri Julia, Äänekoski

Puttonen Taija, Laukaa

Rauvala Markus, Saarijärvi

Siekkinen Marjukka, Pihtipudas

Taipaleenmäki Viivi, Äänekoski

Tavaststjerna Heli, Pihtipudas

Tiihonen Eveliina, Äänekoski

Vaittinen Minna, Äänekoski

 

Metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

 

Heiskanen Jesse, Petäjävesi

Kaiponen Tapio, Viitasaari

 

Metsäenergian tuottaja

 

Mäkelä Joona, Perho

Rutanen Harri, Saarijärvi

Toikkanen Markus, Kinnula

 

Metsäkoneenkuljettaja

 

Kärkkäinen Teemu, Saarijärvi

 

Palveluvastaava

 

Mäntykangas Hanna, Karstula

Penttinen Jannika, Jyväskylä

Saastamoinen Heidi, Viitasaari

Saastamoinen Leila, Viitasaari

 

Paperiprosessinhoitaja

 

Juvonen Jouko, Kuopio

 

Prosessinhoitaja

 

Linna Riku, Äänekoski

Luttunen Jukka, Jyväskylä

Nousiainen Timo, Äänekoski

Vehniäinen Hannes, Äänekoski

 

Putkiasentaja

 

Gabrielsson Joonas, Äänekoski

Huuskonen Veikka, Äänekoski

Hynynen Toni, Äänekoski

Kirvesmäki Ilkka, Karstula

Koivunen Tatu, Äänekoski

Lampinen Hanna, Äänekoski

Leino Markus, Äänekoski

Rapo Leevi, Äänekoski

Rasi Ani, Äänekoski

Roimela Olli, Äänekoski

Ruuska Tuomas, Äänekoski

Saarisilta Aapo, Äänekoski

Valkeejärvi Eetu, Äänekoski

Vallin Väinö, Saarijärvi

 

Puuseppä

 

Kunelius Olli, Saarijärvi

Mäkinen Jarno, Äänekoski

Mäntynen Iina, Laukaa

Ouli Atte, Äänekoski

Paananen Petteri, Äänekoski

Poutanen Tero, Jyväskylä

Pölkki Sanna, Äänekoski

 

Sähköasentaja

 

Heinonen Heikki, Äänekoski

Hytönen Elmeri, Äänekoski

Hämäläinen Mika, Viitasaari

Hämäläinen Tomi, Viitasaari

Karvonen Eetu, Äänekoski

Kumpula Timo, Viitasaari

Latikka Ossi, Äänekoski

Leppänen Heikki, Viitasaari

Nurmesniemi Petri, Pihtipudas

Nyrönen Santeri, Saarijärvi

Oksanen Teemu, Äänekoski

Paananen Sammeli, Pihtipudas

Penttilä Antti, Saarijärvi

Rasi Timi, Äänekoski

Ruotsalainen Sami, Äänekoski

Ylönen Jani, Äänekoski

 

Talonrakentaja

 

Aho Elias, Saarijärvi

Autioniemi Jesse, Äänekoski

De Heij Marcus, Äänekoski

Huumarkangas Paula, Kyyjärvi

Ilves Eetu, Äänekoski

Kettunen Eveliina, Karstula

Keurulainen Noora, Äänekoski

Kinnunen Jesse, Saarijärvi

Kinnunen Joonas, Pihtipudas

Korhonen Aapo, Äänekoski

Kotilainen Samu, Kannonkoski

Kulmala Teemu, Saarijärvi

Kytölä Toni, Saarijärvi

Lakonen Aapo, Saarijärvi

Liimatainen Henrika, Äänekoski

Liimatainen Timo, Konnevesi

Lönnblad Teemu, Saarijärvi

Masalin Kari, Äänekoski

Mäkinen Ville, Laukaa

Närhi Markus, Viitasaari

Paananen Jesse, Viitasaari

Paananen Joona, Viitasaari

Paananen Ville, Pihtipudas

Parantainen Tuomas, Saarijärvi

Pekkala Toni, Äänekoski

Penttinen Juho, Laukaa

Pigg Suvi, Äänekoski

Puro Tuomas, Saarijärvi

Puttonen Veikka, Äänekoski

Reiman Miikkael, Saarijärvi

Rinne Teemu, Äänekoski

Rinne Timo, Saarijärvi

Roiha Santeri, Äänekoski

Ruotsalainen Heikki, Keitele

Sonninen Pyry, Kannonkoski

Taipale Erno, Äänekoski

Temonen Toni, Saarijärvi

Tenhunen Arttu, Viitasaari

Tenosalmi Tytti, Saarijärvi

Terva-aho Toni, Viitasaari

Tiitinen Jyri, Äänekoski

Tiitinen Taisto, Pihtipudas

Tourunen Esa-Veikko, Äänekoski

Turtinen Henri, Jyväskylä

Vesterinen Riku, Viitasaari

 

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

 

Holm Harri, Viitasaari

Huuskonen Maarit, Viitasaari

Jetsonen Sakari, Pihtipudas

Jokinen Tommi, Pihtipudas

Juvonen Jonne, Laukaa

Kaunisharju Miika, Keitele

Kinnunen Einari, Kinnula

Niemi Jani, Kinnula

Pöntiö Esa, Viitasaari

Ruuska Jan, Pihtipudas

Saaranen Toni, Viitasaari

Siekkinen Jyri, Kivijärvi

Vauhkonen Juho, Kannonkoski

 

 

Automaatioasentaja

 

Halttunen Hannu, Äänekoski

Hytönen Jukka, Äänekoski

Kangas Pekka, Äänekoski

Laukka Kaisa, Jyväskylä

Luukkainen Pirkka, Äänekoski

Mäkipelto Pekka, Laukaa

Ojala Jukka, Jyväskylä

Pulkkinen Tommi, Äänekoski

Ruusunen Heikki, Kyyjärvi

Åkerlund Ari, Äänekoski

 

Kiinteistönhoitajan ammattitutkinto

 

Halmesaari Sami, Karstula

Oksanen Juha, Äänekoski

Palho Ville, Jyväskylä

Pulkkinen Vesa, Laukaa

Saikkonen Iina, Hankasalmi

Seppälä Joose, Jyväskylä

Villman Veli-Pekka, Kannonkoski

 

Kokki

 

Akermi Bent Abdallah Souad, Äänekoski

Chanasena Mantana, Saarijärvi

Dubasova Elena, Konnevesi

Hämäläinen Oksana, Äänekoski

Junnola Juha, Riihimäki

Kaijanniemi Roi, Äänekoski

Kankainen Tatjana, Äänekoski

Kuitunen Katja, Valkeakoski

Sariola Suvi, Konnevesi

Vesterinen Petra, Karstula

 

Koneistaja

 

Kalenius Susanna, Saarijärvi

Manninen Outi, Saarijärvi

 

Kotityöpalvelujen ammattitutkinto

 

Honkala Merja, Multia

 

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

 

Saukonoja Tiia, Äänekoski

 

Levyseppä-hitsaaja

 

Akhtiev Vladimir, Saarijärvi

Haapaniemi Jouni, Äänekoski

Kuusela Juha-Pekka, Saarijärvi

Peiponen Kimmo, Saarijärvi

Tarvainen Pauli, Saarijärvi

 

Lähihoitaja

 

Alapiha Susanna, Saarijärvi

Blad Maria, Saarijärvi

Hiekkala Aino, Äänekoski

Hämäläinen Roosa, Äänekoski

Hänninen Kirsi, Äänekoski

Jakonen Kari-Tapio, Äänekoski

Jauhiainen Sirpa, Pihtipudas

Kavanterä Ari, Äänekoski

Keränen Heidi, Äänekoski

Lahti Ari, Saarijärvi

Lastula Janika, Äänekoski

Moisio Sonja, Äänekoski

Mäkinen Marika, Laukaa

Peura Anne-Marie, Äänekoski

Puttonen Sari, Laukaa

Rajala Henna, Äänekoski

Rautio Johanna, Jyväskylä

Rissanen Arto, Saarijärvi

Salonen Miika, Äänekoski

Sasinsalmi Marko, Konnevesi

Tarvainen Anniina, Saarijärvi

Tiitinen-Hattara Sirkku, Äänekoski

Tourunen Mira-Helena, Äänekoski

Tuunainen Hannu, Äänekoski

 

Lämmityslaiteasentajan ammattitutkinto

 

Kautto Tapio, Äänekoski

Luukkainen Mika, Äänekoski

Pitkänen Juha, Viitasaari

 

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto

 

Asp Sara-Maaria, Viitasaari

Hakala Anita, Äänekoski

Karsio Anne-Maria, Jyväskylä

Kautto Iina, Jyväskylä

Kettunen Seija, Äänekoski

Kuitunen Sanna, Jyväskylä

Oranen Jenni, Toivakka

Rossi Saija, Jyväskylä

Skantz Krista, Jyväskylä

Teno Jenna-Maria, Jyväskylä

 

Merkonomi

 

Heide Päivi, Lapinlahti

Juvonen Jaana, Äänekoski

Kekki Johanna, Hankasalmi

Laulainen Tiina, Äänekoski

Liukkunen Leena, Hankasalmi

Myllylä Mari, Saarijärvi

Rimpilä Elisa, Äänekoski

Siidorov Virpi, Äänekoski

 

Metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

 

Liimatainen Emppu, Äänekoski

 

Myynnin ammattitutkinto

 

Jäntti Nina, Konnevesi

Kinnunen Juha, Kinnula

Parkatti Teija, Äänekoski

Suomi Emilia, Äänekoski

 

Parturi-kampaaja

 

Hintikka Arja, Äänekoski

Kallio Katariina, Jyväskylä

Luotola Annu, Äänekoski

Mattola Heli, Saarijärvi

Ojanen Hanna, Jyväskylä

Rosti Miina, Saarijärvi

Siltasalmi Suvi, Saarijärvi

Sironen Kirsi, Saarijärvi

Tarvainen Kaisa, Saarijärvi

 

Sähköasentajan ammattitutkinto

 

Dahlman Juha, Äänekoski

Kauppinen Mauno, Saarijärvi

Korhonen Jani, Äänekoski

Mortamo Leo, Äänekoski

Mämmi Mika, Äänekoski

Paananen Kari, Kannonkoski

Peurala Kaarlo, Äänekoski

Pietiläinen Jukka, Jyväskylä

Piilonen Mikko, Äänekoski

Raatikainen Sauli, Äänekoski

Vepsäläinen Matti, Rautalampi

 

Taloushallinnon ammattitutkinto

 

Harjulampi Leila, Äänekoski

Lehtonotko Tuula, Konnevesi

Leppänen Tiia, Saarijärvi

Mässeli Reetta, Äänekoski

Pahkasalo Merja, Alavus

Pihlaja Virpi, Pihtipudas

Sivula Sanna, Keuruu

 

Viljelijän ammattitutkinto

 

Heinonen Arto, Jämsä

Kauppinen Juho, Viitasaari

Kemppainen Kati, Äänekoski

 

Ympäristönhoitaja

 

Frondelius Matti, Jyväskylä

Juutinen Tapani, Laukaa

Korhonen Sanni, Jyväskylä

Laaksovirta Jaana, Jyväskylä

Lemmetti Mikko, Konnevesi

Mäkelä Janne, Jyväskylä

Nieminen Petri, Mänttä-Vilppula

Palander Anssi, Muurame

Pasanen Johanna, Pihtipudas

Pienimäki Liisa, Saarijärvi

Raunio Senni, Seinäjoki

Sironen Petri, Jyväskylä

Taipale Niina, Karstula

Vääränen Tero, Jyväskylä

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.

Keskustelu

Tilaa uutiskirje

Tilaa KSML.fi:n uutiskirje. Saat joka iltapäivä viisi juttua, jotka ainakin kannattaa lukea. Tilaus on maksuton.

Lomaketta suojaa reCAPTCHA, johon pätevät Googlen Tietosuoja ja Käyttöehdot.