Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Keski-Suomi-lehden perustaja Heikki Helminen oli ahne edistykselle, Jyväskylään piti saada lennätinlinja vaikka omin käsin – mutta miksi perheenisä löydettiin lopulta hirttäytyneenä?

”Ilmoitetaan että rakas mieheni Henrik Fabian Helminen äkkiä kuoli matkalla ollessaan (..) suureksi suruksi ja kaipauk­seksi 5 lapselle ja puolisolle sekä vanhalle äidille.”

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Keskisuomalaisen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Tilaajana saat enemmän

  • Tilaajana saat monipuolista luettavaa vuoden jokaisena päivänä. Tarkista paikalliset puheenaiheet ja lue kiinnostavimmat juttumme jatkuvasti päivittyvästä KSML.fi-verkkopalvelusta. Tee tilaus ja valitse juuri sinulle sopivin tapa lukea.