Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Eroottisten videoiden teko on tasapainottelua oman ja tilaajien halun välillä – vuorovaikutuksesta ollaan valmiita maksamaan

Suomessa ei ole tiettävästi tehty vielä OnlyFans-palveluun liittyviä tutkimuksia, mutta ainakin yksi kanditutkielma aiheesta on julkaistu. Tampereen yliopistossa yhteiskuntatieteitä opiskelevan Sonja Uosukaisen alkuvuodesta julkaistu tutkielma käsittelee eroottiseen sisältöön keskittyneiden sisällöntuottajien tekemää virtuaalista seksityötä OnlyFans.com-nettisivustolla pääasiassa vuorovaikutuksen tasolla.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Keskisuomalaisen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Tilaajana saat enemmän

  • Tilaajana saat monipuolista luettavaa vuoden jokaisena päivänä. Tarkista paikalliset puheenaiheet ja lue kiinnostavimmat juttumme jatkuvasti päivittyvästä KSML.fi-verkkopalvelusta. Tee tilaus ja valitse juuri sinulle sopivin tapa lukea.