Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradiasta ammattiin valmistuneet keväällä 2022

Ajoneuvoalan ammattitutkinto

Sutinen Niko, Jyväskylä

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Ahonen Konsta, Jyväskylä

Arppe Juuso, Keuruu

Eskelinen Joel, Jyväskylä

Hautala Ville, Jyväskylä

Hertteli Aatu, Kivijärvi

Hitonen Juho-Pekka, Muurame

Hytönen Anselm, Kivijärvi

Hämäläinen Veronika, Jyväskylä

Hänninen Semi, Laukaa

Ilmanen Virve, Jyväskylä

Jylhä Pyry, Muurame

Kankaanperä Aleksi, Jyväskylä

Kiljunen Arttu, Jyväskylä

Kimari Jori, Laukaa

Kivi Osmo, Jyväskylä

Korpijärvi Daniel, Petäjävesi

Kotilainen Tomas, Jyväskylä

Laamanen Aapo, Jyväskylä

Lehtolahti Niko, Jyväskylä

Lehtonen Eveliina, Jyväskylä

Manninen Aleksi, Hankasalmi

Nieminen Mika, Jyväskylä

Niva Mikael, Jyväskylä

Palmi Jenni, Jyväskylä

Puupponen Toivo, Laukaa

Pylvänäinen Santtu, Muurame

Rautiainen Jesse, Multia

Riekkinen Veera, Toivakka

Väyrynen Aatu, Jyväskylä

Autoalan perustutkinto, autokorinkorjaaja

Havukainen Väinö, Jyväskylä

Kontio Tomi, Petäjävesi

Linna Peetu, Laukaa

Parkkonen Niko, Laukaa

Rantanen Jere, Petäjävesi

Autoalan perustutkinto, automaalari

Heiskanen Janika, Laukaa

Jousa Susanna, Jyväskylä

Lindholm Anni, Jyväskylä

Reini Linda, Jyväskylä

Saarinen Sonja, Multia

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja

Hautanen Janne, Kivijärvi

Huhtasuo Pirjo, Jyväskylä

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori

Gabrielsson Marinka, Äänekoski

Helin Venla, Uurainen

Herlevi Oskar, Muurame

Hyttinen Heikki, Jyväskylä

Kemppainen Elina, Jyväskylä

Loftvik Jenny, Jyväskylä

Maczulskij Noora, Mikkeli

Manninen Marjo, Hankasalmi

Manninen Salla, Konnevesi

Mattila Rosanna, Jyväskylä

Niskanen Helmi, Mikkeli

Nissinen Julia, Laukaa

Esitys- ja teatteritekniikan ammattitutkinto

Seppänen Teppo, Äänekoski

Hieronnan ammattitutkinto

Kämäräinen Antti, Jyväskylä

Lempinen Jutta, Jyväskylä

Lohi Kaisa, Laukaa

Minkkinen Gulnara, Jyväskylä

Myllypakka Tessa, Jyväskylä

Sievänen Konsta, Jyväskylä

Hieronnan erikoisammattitutkinto, urheiluhieroja (EAT)

Taipale Tanja, Jämsä

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja

Ainasto Kiia, Keuruu

Arola Iida, Jyväskylä

Awliya Gulistan, Jyväskylä

Ekblad Tanja, Jyväskylä

Hassinen Veera, Mäntyharju

Hintikka Viivi, Jyväskylä

Huhtamella Inka, Jyväskylä

Huotari Veera, Jyväskylä

Jääskeläinen Meeri, Jyväskylä

Kainulainen Ella, Jyväskylä

Karkee Henna, Jyväskylä

Kauppinen Iida, Toivakka

Kovanen Tytti, Laukaa

Myöhänen Janika, Jyväskylä

Naderi Emmi, Jyväskylä

Paapio Eeva, Jyväskylä

Peltolehto Mari, Jyväskylä

Peltonen Alice, Jyväskylä

Pesonen Piita, Pyhäjärvi

Salminen Venla, Jämsä

Sepponen Janika, Laukaa

Sibomana Charlotte, Jyväskylä

Tuohinen Miisa, Jyväskylä

Uusitalo Vera, Jyväskylä

Väli Hedme, Jyväskylä

Zaitseva Anita, Jyväskylä

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetiikkaneuvoja

Esterhuizen Jutta, Jyväskylä

Kaakkolahti Laura, Mänttä-Vilppula

Kari Vera-Sofia, Jyväskylä

Kuhmonen Jenni, Muurame

Poskiparta Peppi, Jyväskylä

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Ahvenainen Wilma, Uurainen

Aro Anna, Jyväskylä

Asmundela Alma, Jyväskylä

Ekblad Mira, Jyväskylä

Haka Henna-Riikka, Jyväskylä

Hamel-Smith Sanna, Jyväskylä

Hanhinen Krista, Jyväskylä

Heinonen Mette, Jämsä

Kaikkonen Sini, Jyväskylä

Kilpeläinen Mila, Jyväskylä

Koirikivi Susanna, Jyväskylä

Kuusrainen Sofia, Jyväskylä

Kähönen Anna, Jyväskylä

Lahtinen Marika, Saarijärvi

Lokka Venla, Jyväskylä

Mononen Jenna, Jyväskylä

Mustonen Ida, Jyväskylä

Mäkinen Veera, Jyväskylä

Nieminen Taru, Jyväskylä

Niilo-Rämä Julia, Mikkeli

Nyman Ronja, Jyväskylä

Paananen Ella, Viitasaari

Pasanen Jenna, Jyväskylä

Peltonen Kataerica, Jyväskylä

Peltonen Mirjami, Jyväskylä

Pèrez Christin, Jyväskylä

Pietiäinen Nenna, Jyväskylä

Pulkkinen Sara, Jyväskylä

Rastas Tuulia, Naantali

Riihimäki Olivia, Jyväskylä

Ripatti Rebekka, Jyväskylä

Selin Eira, Jyväskylä

Simonov-Autio Natali, Jyväskylä

Sullivan Helena, Viitasaari

Taivela Taru, Jyväskylä

Timonen Mette, Jyväskylä

Törhönen Eerika, Jyväskylä

Vinkka Miia, Jyväskylä

Virtanen Roosa, Jyväskylä

Äijänen Enna, Jyväskylä

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, parturi

Ahmadi Akbar, Jyväskylä

Isännöinnin ammattitutkinto

Bibiceanu Daniel, Jyväskylä

Hautanen Mervi, Jyväskylä

Paski Ninni, Mänttä-Vilppula

Isännöinnin erikoisammattitutkinto

Kallio Atro, Kannonkoski

Paavola Moona, Jyväskylä

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Ahopelto Jonna, Jyväskylä

Heiskanen-Nikula Kirsi, Jyväskylä

Hietanen Tomi, Äänekoski

Joensuu Veli-Pekka, Jyväskylä

Kananen Mika, Jyväskylä

Kohvakka Kaisa, Jyväskylä

Laitinen Mirja, Jyväskylä

Lemiläinen Kati, Jyväskylä

Ounasvuori Satu, Jyväskylä

Pigg Kristiina, Jyväskylä

Ruokolainen Timo, Jyväskylä

Salo Sira, Jyväskylä

Sneck Satu, Muurame

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja

Hämäläinen Katariina, Muurame

Korhonen Carita, Muurame

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja

Hautakoski Mika, Jyväskylä

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Engblom Manta, Jyväskylä

Harju Tuomas, Jyväskylä

Hämäläinen Matias, Jyväskylä

Hänninen Teemu, Jyväskylä

Jormakka Juuso, Hankasalmi

Kallinki Matti, Jyväskylä

Kapanen Santeri, Jyväskylä

Korhonen Ilari, Jyväskylä

Korpela Paavo, Jyväskylä

Koverskoi Marko, Laukaa

Kunnaskari Joni, Jyväskylä

Kämäräinen Niko, Jyväskylä

Luoto Erja, Jyväskylä

Lällä Miika, Jyväskylä

Maqsoudi Hassan, Jyväskylä

Meriläinen Jussi, Karstula

Nissi Juho, Jyväskylä

Peltonen Arvo, Jyväskylä

Ruoranen Juuso, Jyväskylä

Satosaari Jonna, Jyväskylä

Seppälä Viljo, Jämsä

Sivula Juhani, Saarijärvi

Strömberg Sakari, Joutsa

Suokas Janne, Jyväskylä

Teppo Lasse, Jyväskylä

Virmasalo Tuukka, Jyväskylä

Virtanen Janne, Jämsä

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Ala-Herttuala Eetu, Keuruu

Alshaban Abdullah Osamah Thabeat, Jyväskylä

Hussein Ismail, Jyväskylä

Ikäheimonen Mitja, Keuruu

Kalliokoski Tuomas, Saarijärvi

Kolari Juho, Jyväskylä

Kolehmainen Ville, Jyväskylä

Komonen Julius, Jyväskylä

Kovala Eelis, Jyväskylä

Kovanen Niko, Jyväskylä

Laulainen Eeva, Jyväskylä

Lehmonen Nelli, Jyväskylä

Maghsoudi Ibrahim, Jyväskylä

Mahammed Mahammad, Jyväskylä

Matilainen Sami, Jyväskylä

Meriläinen Mirva, Jyväskylä

Okumu Geoffrey, Jyväskylä

Penttinen Leevi, Jyväskylä

Puttonen Joni, Laukaa

Pynnönen Ron, Joutsa

Sillman Niko, Keuruu

Siukola Ukko, Jyväskylä

Tabally Sheriffo F., Jyväskylä

Tolamo Toby, Jyväskylä

Tuukkanen Anneli, Jyväskylä

Koneasennuksen ja kunnossapidon ammattitutkinto

Haponen Mikko, Mikkeli

Laurila Ellinoora, Pöytyä

Näslund Sinikka, Rauma

Kuljetusalan ammattitutkinto

Herranen Anssi, Jyväskylä

Kaakinen Riina, Jämsä

Pöppönen Jere, Jyväskylä

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto, työvalmentaja

Hyväri Mika, Rovaniemi

Häkkinen Henri, Laukaa

Juottonen Satu, Varkaus

Järvinen Suvi, Jyväskylä

Kilpeläinen Sirpa, Hollola

Kinisjärvi Anne-Mari, Rovaniemi

Laiho Janna, Jyväskylä

Paakkari Hanna, Rovaniemi

Rauhala Marjaana, Tampere

Roininen Taija, Pori

Rättö Saija, Helsinki

Syrjälä Ida, Hämeenlinna

Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto, vammaisalan erityisohjaaja

Kosteinen Piritta, Jyväskylä

Oksanen Katja, Jyväskylä

Palviainen Sanna, Jyväskylä

Tolvanen Mervi, Jyväskylä

Leipomoalan ammattitutkinto, kondiittorikisälli

Krogerus Tiina, Jyväskylä

Ollikainen Ronja, Laukaa

Leipomoalan ammattitutkinto, leipurikisälli

Saarinen Petri, Jyväskylä

Leipomoalan erikoisammattitutkinto, kondiittorimestari

Haapanen Laura, Mikkeli

Hietala Tiia, Jyväskylä

Pulliainen Milja, Mikkeli

Leipomoalan erikoisammattitutkinto, leipurimestari

Heinonen Toni, Laukaa

Jasu Kaisa, Tampere

Muhonen Jaana, Savonlinna

Äijäläinen Sanna, Muurame

Liikenneopettajan erikoisammattitutkinto

Gröhn Anna, Kontiolahti

Gummerus Mikko, Mikkeli

Hiekkavuo Juha, Kotka

Hyrkäs Mika, Kajaani

Jantunen Pekka, Mäntyharju

Kauppi Kari, Laihia

Kinnunen Pasi, Muhos

Korhonen Juha, Sotkamo

Kukkonen Mika, Naantali

Määttä Mika, Taivalkoski

Nylund Jonatan, Turku

Ollikkala Panu, Kurikka

Peltoniemi Jani, Kotka

Ratilainen Petri, Joensuu

Sorsa Teppo, Jyväskylä

Vottonen Otto, Jyväskylä

Ylikoski Jukka, Nivala

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Ahola Marianne, Muurame

Aro Jutta, Hankasalmi

Friman Elisa, Jyväskylä

Greve Katja, Jyväskylä

Hadouka Hääläh, Muurame

Hakonen Anne, Muurame

Jokinen Annukka, Jyväskylä

Karttunen Eveliina, Jyväskylä

Keinänen Elina, Jyväskylä

Kotamäki Suvi-Pauliina, Jyväskylä

Kulju Jyrki, Jyväskylä

Kyyrönen Tuula, Jyväskylä

Lukkarinen Raisa, Mikkeli

Mikkola Jutta, Jyväskylä

Onkeli Niko, Muurame

Peltokangas Marja-Liisa, Jyväskylä

Pynnönen Hanna, Jyväskylä

Rossi Sari, Jyväskylä

Saukko Henna, Jyväskylä

Siekkinen Miia, Jyväskylä

Sistonen Susanna, Jyväskylä

Soilu Kaisa, Jyväskylä

Somlyody Nora, Jyväskylä

Säynevirta Tanja, Jyväskylä

Tallgren Jenni, Jyväskylä

Valkeejärvi Henna, Jyväskylä

Viiru Pinja, Jyväskylä

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Aaltonen Eemeli, Jyväskylä

Aho Marjukka, Jyväskylä

Antila Maiju, Jyväskylä

Anttila Leevi, Laukaa

Arjotie Sandra, Jyväskylä

Avovirta Victoria, Hankasalmi

Back Sonja, Jyväskylä

Bäck Verneri, Saarijärvi

Ceesay Sira, Jyväskylä

Cherubini Joonas, Jyväskylä

Chrons Aleksi, Jyväskylä

Flyktman Joni, Jyväskylä

Gurung Cross, Jyväskylä

Hakkarainen Kalle, Jyväskylä

Halt-Holm Salla, Jyväskylä

Hannula Jaakko, Jyväskylä

Harju Annika, Jyväskylä

Hassinen Onni, Jyväskylä

Heinävaara Niina, Jyväskylä

Heiskanen Herkko, Jyväskylä

Hiekkavirta Minja, Jyväskylä

Hiljanen Osku, Laukaa

Holm Saana, Laukaa

Hytönen Tilda, Jyväskylä

Hyvönen Iida, Jyväskylä

Hämäläinen Niina, Jyväskylä

Hämäläinen Ville, Laukaa

Hänninen Janne, Hankasalmi

Hänninen Juho, Muurame

Hänninen Sofia, Jyväskylä

Höri Oona, Jyväskylä

Ikäheimonen Henna, Jyväskylä

Janatuinen Iidaliina, Jyväskylä

Janhonen Saana, Jyväskylä

Jauhiainen Sanna, Kiuruvesi

Jokinen Ville-Veeti, Jyväskylä

Jouhtimäki Laura, Laukaa

Jämsä Leevi, Jyväskylä

Kaija Jussi, Muurame

Kapanen Henna, Laukaa

Kaskilahti Niina, Muurame

Kemppainen Ella, Uurainen

Kinnunen Enni, Jyväskylä

Kinnunen Valtteri, Jyväskylä

Kivelä Nico, Jyväskylä

Koldas Ferat, Jyväskylä

Koponen Juuso, Jyväskylä

Korhonen Nuutti, Laukaa

Korkeakoski Tommi, Jyväskylä

Kortesalo Minna, Jyväskylä

Koto Aapo, Keuruu

Kukkasniemi Aaro, Jyväskylä

Kulmakorpi Aino, Jyväskylä

Kuronen Erika, Jyväskylä

Kytönen Otto, Laukaa

Laakkonen Otto, Jyväskylä

Lahtonen Ella, Jyväskylä

Laitila Anna, Jyväskylä

Lamberg Veeti, Jyväskylä

Lambert Marjut, Jyväskylä

Launonen Jaana, Jyväskylä

Lehtinen Susanna, Jyväskylä

Lehtomäki Eeli, Jyväskylä

Lehtonen Veeti, Muurame

Lepistö Heidi, Jyväskylä

Leppälä Arto, Keuruu

Lintuniemi Paavo, Jyväskylä

Lohi Niklas, Laukaa

Lounasvuori Tinka, Jyväskylä

Luostarinen Marita, Jyväskylä

Majuri Aarni, Jyväskylä

Makkonen Eetu, Jyväskylä

Manninen Aapo, Jyväskylä

Mattila Aliina, Kauhava

Maukonen Milla, Uurainen

Moisio Aino, Jyväskylä

Mouhu Annaliisa, Jyväskylä

Myllykoski Matilda, Jyväskylä

Mäkelä Janina, Jyväskylä

Mäkeläinen Ville, Jyväskylä

Mäkiaho Aleksi, Keuruu

Mäkiaho Jenni, Jyväskylä

Mäkinen Samuel, Uurainen

Määränen Niilo, Jyväskylä

Niemi Matti, Jyväskylä

Niemi Niklas, Jyväskylä

Nieminen Jan, Jyväskylä

Nieminen Marjo, Jyväskylä

Norring Aurora, Jyväskylä

Nousiainen Veeti, Jyväskylä

Nurmi Ruusa, Luhanka

Nurminen Viivi, Jyväskylä

Nyrönen Timo, Jyväskylä

Oivo Niina, Jyväskylä

Oksanen Iina, Hankasalmi

Ollila Iina, Jyväskylä

Paanala Annamari, Jyväskylä

Paananen Mea, Jyväskylä

Peltonen Aura, Jyväskylä

Pihlavamäki Pia, Muurame

Piispanen Pekka, Jyväskylä

Pirhonen Jenna, Laukaa

Poikola Aleksander, Jyväskylä

Poikola Julius, Kyyjärvi

Pulkkinen Joonas, Jyväskylä

Pussinen Milja, Muurame

Puupponen Kukka-Maaria, Jyväskylä

Rahkonen Iiro, Jyväskylä

Raudsepp Ragnar, Jyväskylä

Rekola Jere, Jyväskylä

Remes Emilia, Uurainen

Rentola Eeli, Jyväskylä

Riihimäki Tomi, Jyväskylä

Rinneaho Joni, Jyväskylä

Rintamäki Sakari, Jyväskylä

Ristimäki Jaana, Laukaa

Roslöf Inka, Petäjävesi

Ruuhimäki Sara, Jyväskylä

Ruuskanen Sonja, Jyväskylä

Rönnberg Saija, Jyväskylä

Salmi Niklas, Jyväskylä

Salminen Anne, Liminka

Salminen Roni, Jyväskylä

Selkee Hanna, Jyväskylä

Simonen Sofia, Jyväskylä

Sivula Anna-Sofia, Perho

Stark Helmiina, Jyväskylä

Stolt Joona, Jyväskylä

Svart Iina, Jyväskylä

Syri Aurora, Jyväskylä

Syrjä Riitta, Keuruu

Syrjä Ronja, Laukaa

Taskila Alina, Laukaa

Tillikainen Tomas, Jyväskylä

Toivonen Enni, Jyväskylä

Tolonen Adelina, Laukaa

Tulla Hele, Jyväskylä

Tuomaala Hannes, Laukaa

Tupamäki Tikru, Jyväskylä

Tuppurainen Siiri, Jyväskylä

Turja Marika, Jyväskylä

Törönen Marika, Jyväskylä

Vanhala Iida, Jyväskylä

Vejander Noora, Laukaa

Villman Veera, Jyväskylä

Virta Aatu, Äänekoski

Virtanen Oona, Jyväskylä

Vrielink Nico, Jyväskylä

Väänänen Leo, Jyväskylä

Wirén Cristian, Jyväskylä

Zoher Roni, Jyväskylä

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Aallikko Arttu, Petäjävesi

Kautto Aleksi, Laukaa

Koivistoinen Eero, Jyväskylä

Kuikka Aleksi, Laukaa

Kuusrainen Eetu, Jyväskylä

Lehtola Heidi, Laukaa

Malkki Saaga, Hankasalmi

Mikkola Kirsi, Jyväskylä

Männikkö Veikka, Jyväskylä

Niinimäki Aleksi, Muurame

Nuolikoski Ville, Karstula

Nyman Jimi, Jyväskylä

Saarikoski Lassi, Jyväskylä

Sippola Tuomas, Jyväskylä

Sumkin Oskari, Jyväskylä

Suoraniemi Jussi, Jyväskylä

Sykiäinen Risto, Jyväskylä

Tupamäki Arttu, Keuruu

Viitaniemi Juho, Jyväskylä

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja

Kalliomäki Jari, Jyväskylä

Litmanen Laura, Jyväskylä

Lyyra Juhana, Jyväskylä

Nieminen Veli, Jyväskylä

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja

Corr Abdulaziz, Jyväskylä

Houessou Guillaume, Jyväskylä

Liljekvist Daniel, Jyväskylä

Naukkarinen Topi, Jyväskylä

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Ahonen Paulus, Jyväskylä

Aittolampi Victor, Laukaa

Ala-Ilomäki Aaro, Muurame

Alanen Matias, Laukaa

Hakamäki Otto, Toivakka

Hankonen Aappo, Laukaa

Hyvärinen Henri, Jyväskylä

Häkkinen Jere, Kangasniemi

Kohvakka Taneli, Muurame

Kotapakka Jaako, Jyväskylä

Liukkaala Santeri, Keuruu

Niininen Juuso, Jyväskylä

Olkkonen Leevi, Jyväskylä

Ollikainen Atte, Jyväskylä

Parkkola Veeti, Laukaa

Paunonen Arttu, Joroinen

Rajala Aki, Jyväskylä

Rajamäki Jonde, Jyväskylä

Ruokokoski Jere, Jyväskylä

Saarinen Jani, Jyväskylä

Santala Niko, Jyväskylä

Sorsa Atte, Muurame

Tuominen Niko, Jyväskylä

Vanhala Vertti-Viljami, Muurame

Väisälä Viljami, Multia

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Hakala Jenni, Toivakka

Heiskanen Tiina, Joutsa

Hertteli Riitta-Liisa, Laukaa

Jokinen Minttu, Jyväskylä

Kamio Sanna, Muurame

Karhu Tanja, Jyväskylä

Kivimäki Heidi, Mänttä-Vilppula

Laitinen Jeena, Äänekoski

Lappalainen Janne, Jyväskylä

Leskinen Ulla, Jyväskylä

Lindblad Sanna, Jyväskylä

Mikola Taina, Jyväskylä

Minkkinen Marika, Muurame

Niemi-Mara Minna, Joutsa

Pajunen Kati, Joutsa

Pekkala Henna, Jyväskylä

Petman Anna, Jyväskylä

Pohja Johanna, Jyväskylä

Pollari Kia, Laukaa

Pynnönen Pauliina, Jyväskylä

Rahikainen Heikki, Jämsä

Raivio Anniina, Jyväskylä

Rauhala Eira, Jyväskylä

Rujala Meri, Kuhmoinen

Timonen Anne, Hankasalmi

Uusitalo Kirsi, Jyväskylä

Valkama Heidi, Jyväskylä

Vesala Sanna, Jyväskylä

Vänttinen Laura, Jyväskylä

Maarakennusalan ammattitutkinto

Kärkkäinen Ilpo, Jyväskylä

Martins Simon, Äänekoski

Väisänen Eerik, Hirvensalmi

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto

Ahonen Tiina, Laukaa

Hytönen Henna, Konnevesi

Leppänen Tuulia, Jyväskylä

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja

Helin Lotta, Laukaa

Hänninen Edvin, Jyväskylä

Kunelius Sara, Jyväskylä

Laitinen Oona, Jyväskylä

Orbinski Ronja, Laukaa

Puputti Meiju, Jyväskylä

Rossi Minni, Jyväskylä

Saareke Jenni, Muurame

Siekkinen Elsa, Jyväskylä

Surakhan Yupharet, Jyväskylä

Vajanto Julia, Uurainen

Matkailualan perustutkinto, vastaanottovirkailija

Ekman Salla, Jyväskylä

Pajula Oona, Jyväskylä

Peräsaari Ella, Jyväskylä

Sibomana Monica, Jyväskylä

Media-alan ammattitutkinto

Bister Ina, Jämsä

Bister Johanna, Jyväskylä

Hjulgren Henry, Äänekoski

Karresuo Janne, Seinäjoki

Kinnunen Juha-Matti, Suomussalmi

Kosunen Eveliina, Muurame

Mäkinen Hanna, Jyväskylä

Onali Laura, Jyväskylä

Piippanen Irma, Jyväskylä

Salosyrjä Marja, Jyväskylä

Vuorinen Johanna, Jyväskylä

Wang Su, Jyväskylä

Media-alan ammattitutkinto, valokuvaaja (AT)

Boman Christer, Jyväskylä

Media-alan erikoisammattitutkinto

Tikkanen Onni, Jyväskylä

Media-alan erikoisammattitutkinto, valokuvaajamestari

Hurske Harri, Tampere

Merikanto Kari, Jyväskylä

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, kuvallisen ilmaisun toteuttaja

Albrecht Jenny, Kangasniemi

Hirvonen Salla, Jyväskylä

Ihanamäki Nina, Jyväskylä

Inkeroinen Matleena, Jyväskylä

Jokitalo Aino, Jyväskylä

Klasila Helmiina, Jyväskylä

Koivu Linnea, Jyväskylä

Käpynen Hennu, Jyväskylä

Niskanen Lotta, Viitasaari

Niskanen Mikael, Jyväskylä

Relander Vesa, Jyväskylä

Rimpioja Elmiina, Jyväskylä

Rintala Eveliina, Jyväskylä

Tarvainen Moona, Rautalampi

Ylikulju Tiina, Jyväskylä

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja

Aaltola Pinja, Jyväskylä

Harinen Elias, Jyväskylä

Hiltunen Aida, Jyväskylä

Hirviniitty Kaisa, Jyväskylä

Hokkanen Leevi, Jyväskylä

Hokkanen Mikko, Jyväskylä

Huikko Niina, Joutsa

Hyvönen Samuli, Jyväskylä

Hämäläinen Niilo, Jyväskylä

Jaatinen Lina, Jyväskylä

Jalkanen Olli, Helsinki

Juvonen Jani, Jyväskylä

Järvelin Matias, Jyväskylä

Kaukonen Vargas Grace, Jyväskylä

Kauranen Oona, Jyväskylä

Koshevaia Alena, Helsinki

Koskenniska Elias, Jyväskylä

Koski Kimi, Jyväskylä

Kurran-Kuusela Tony, Jyväskylä

Lahtinen Jasmin, Jyväskylä

Lahtinen Susan, Jyväskylä

Lazareva Alina, Jyväskylä

Liponen Aleksandra, Jyväskylä

Littler Alex, Jyväskylä

Makkonen Vieno, Uurainen

Matikainen Sonja, Jyväskylä

Minkkilä Helena, Petäjävesi

Minkkinen Tino, Jyväskylä

Muurikainen Iida, Laukaa

Mäkipää Henna, Laukaa

Nshimiyimana Innocent, Jyväskylä

Nyyssönen Peppiina, Jyväskylä

Partanen Onni, Jyväskylä

Pulkkanen Urzua Camila, Laukaa

Saarelainen Miska, Jyväskylä

Salenius Anni, Laukaa

Salonen Janne, Joutsa

Silakka Ila, Jyväskylä

Soimaharju Juho, Jyväskylä

Sukuvaara Topi, Jyväskylä

Sykiäinen Stiven, Jyväskylä

Tammelin Viivi, Uurainen

Vekki Vilma, Jyväskylä

Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto

Kauppinen Elisa, Laukaa

Kiljunen Antti, Juva

Lahtinen Katja, Jyväskylä

Maanselkä Kimmo, Mikkeli

Mustonen Henry, Rovaniemi

Nenye Mervi, Kivijärvi

Oksanen Tanya, Laukaa

Ruuhimäki Tarja, Jyväskylä

Valjakka Leena, Kangasniemi

Vanama Ninja, Viitasaari

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Ainola Mikko, Hollola

Pirinen Saija, Laukaa

Tistelgren Virva, Tampere

Tulisalo Menna, Jyväskylä

Virman Marika, Sysmä

Musiikkialan perustutkinto, muusikko

Erkama Mari, Jyväskylä

Hakala Aleksi, Jyväskylä

Hassinen Touko, Jyväskylä

Haukkaluoma Aleksi, Parkano

Heino Ville, Jyväskylä

Hietala Veeti, Jyväskylä

Humalajoki Paula, Jyväskylä

Hämäläinen Eemi, Jyväskylä

Kiesiläinen Jaakko, Jyväskylä

Kivioja Olli, Jyväskylä

Kortet Matti, Jyväskylä

Lampela Anna, Jyväskylä

Lehtola Topias, Jyväskylä

Mäkynen Maria, Tampere

Ojakangas Valtteri, Jyväskylä

Onikki Juho, Jyväskylä

Pihlman Senni, Jyväskylä

Pitkänen Hanna, Jyväskylä

Purokuru Kaapro, Jyväskylä

Pälvimäki Veikka, Jyväskylä

Sauranen Inga, Jyväskylä

Savolainen Anita, Jyväskylä

Soikkeli Elisa, Jyväskylä

Soisalo Severi, Jyväskylä

Viitanen Aaro, Jyväskylä

Viro Loviisa, Jyväskylä

Palvelulogistiikan ammattitutkinto

Hakala Antero, Jyväskylä

Istolainen Henry, Keuruu

Korpi Sakari, Jyväskylä

Lamminpää Mika, Jyväskylä

Mantere Jari, Jyväskylä

Markov Velimir, Jyväskylä

Miettinen Jaakko, Jyväskylä

Minkkinen Ari, Jyväskylä

Muhiya Augustin, Jyväskylä

Nykänen Henri, Mikkeli

Pasanen Tommi, Jämsä

Rasila Päivi, Laukaa

Ruutu Miro, Jyväskylä

Saaranen Mari, Laukaa

Palvelulogistiikan erikoisammattitutkinto

Hyvärinen Jenna, Akaa

Vesterinen Kosmo, Jyväskylä

Pintakäsittelyalan ammattitutkinto, rakennusmaalari

Nurmela Netta, Laukaa

Savela Satu, Äänekoski

Pintakäsittelyalan erikoisammattitutkinto, työnjohtaja

Leiviskä Marjatta, Muurame

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Husseini Naser, Jyväskylä

Hyökyvaara Saara, Jyväskylä

Isomäki Hilla, Jyväskylä

Kauranen Venla, Jyväskylä

Kautola Nina, Jyväskylä

Koivuvirta Malla, Muurame

Lehvonen Eleonoora, Jyväskylä

Lindroos Noora, Jyväskylä

Lång Viivi, Jyväskylä

Matilainen Maria, Jyväskylä

Nevalainen Noora-Emilia, Laihia

Nurminen Emma, Jyväskylä

Olkkonen Riina, Muurame

Oravainen Saana, Petäjävesi

Oravainen Sanni, Jämsä

Paasivuori Noora, Jyväskylä

Pulkkinen Carita, Jyväskylä

Vartiainen Tyyne, Jyväskylä

Vaskelainen Noora, Jyväskylä

Ylitalo Mervi, Jyväskylä

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pintakäsittelijä

Myyryläinen Jone, Pihtipudas

Puhevammaisten tulkkauksen erikoisammattitutkinto, puhevammaisten tulkki

Kurvi Mervi, Tampere

Niinikoski Marika, Kaustinen

Peltoniemi Tiina, Kokkola

Roivainen Tanja, Oulu

Timonen-Heinilä Oona, Raisio

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, kiinteistönhoitaja (AT)

Laapotti Jarmo, Jyväskylä

Pentinmikko Veli-Matti, Jyväskylä

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, laitoshuoltaja

Koskinen Eleonora, Jyväskylä

Kunelius Heljä, Uurainen

Ryynänen Emilia, Jyväskylä

Sihvonen Heidi, Jyväskylä

Sihvonen Saija, Jyväskylä

Virstajärvi Maija, Jämsä

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, tekninen kiinteistönhoitaja

Karhu Juha, Hankasalmi

Paakkunainen Kari, Jyväskylä

Ruuska Janne, Jyväskylä

Sepponen Tuomo, Jyväskylä

Siljoranta Jyri, Jyväskylä

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja (AT)

Kauppi Nea, Jyväskylä

Kähkönen Kira, Jyväskylä

Mantere Eetu, Jyväskylä

Rossi Eira, Konnevesi

Salonen Hanna, Jyväskylä

Savolainen Päivi, Jyväskylä

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto

Piispanen Henri, Petäjävesi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Honkala Annemari, Laukaa

Inkiläinen Mika, Keuruu

Järvinen Henri, Jyväskylä

Keto-Tokoi Jarmo, Äänekoski

Kuikka Aleksi, Jyväskylä

Kumpulainen Henri, Jyväskylä

Maahi Ville, Jämsä

Nieminen Harri, Jyväskylä

Nieminen Jani, Äänekoski

Nieminen Veeti, Muurame

Nyyssönen Teemu, Jyväskylä

Penttinen Mikko, Muurame

Ruuhilehto Joonas, Keuruu

Sarja Milla, Saarijärvi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja

Ahtamonoff Tero, Jyväskylä

Kiuru Tatiana, Jyväskylä

Kivelä Mervi, Jyväskylä

Puuteollisuuden ammattitutkinto

Aalto Mikko, Lappeenranta

Arnberg Tuomas, Viitasaari

Arvola Henri, Eura

Heiskanen Sari, Lappeenranta

Huopalainen Heidi, Leppävirta

Jäppinen Samu, Imatra

Järvinen Eemil, Pöytyä

Kastell Markku, Rauma

Knaapi Jimi, Lappeenranta

Laaksonen Tatu, Pori

Laapotti Janne, Imatra

Lyytikäinen Juho, Lappeenranta

Meuronen Petri, Lappeenranta

Miettinen Mika, Pyhäjärvi

Näpärä Outi, Rauma

Petranen Tomi, Lappeenranta

Petsola Jyri, Lappeenranta

Pihala Jyrki, Laitila

Rantanen Joonas, Rauma

Rasa Robert, Lappeenranta

Rasi Atte, Pihtipudas

Raski Risto, Rauma

Saarinen Saku, Turku

Sippola Joni, Rauma

Suominen Arttu, Rauma

Tamminen Riku, Rauma

Tervonen Mikko, Lappeenranta

Toitturi Niko, Lappeenranta

Vauhkonen Markku, Viitasaari

Vesterinen Jari, Pihtipudas

Puuteollisuuden perustutkinto, puuseppä

Aalto Miro, Jyväskylä

Ahonen Tommi, Jyväskylä

Harjula Sebastian, Jyväskylä

Leppänen Daniel, Jyväskylä

Männistö Elmeri, Jyväskylä

Räisä Abraham, Petäjävesi,

Suppula Oiva, Jyväskylä

Talvinen Milo, Jyväskylä

Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja

Flink Konsta, Joutsa

Holappa Eemil, Jyväskylä

Huisman Pia, Toivakka

Hänninen Anssi, Suonenjoki

Järvinen Henri, Soini

Kantanen Vili, Karstula

Lampinen Mika, Jämsä

Lampinen Tuukka, Jyväskylä

Latvala Leevi, Laukaa

Manninen Joonas, Toivakka

Mäkelä Petteri, Toivakka

Peltosalmi Hanna, Hankasalmi

Pyyny Viljami, Muurame

Reponen Aleksi, Joutsa

Seppälä Matias, Jyväskylä

Spåra Marko, Juva

Tiensuu Pertti, Mänttä-Vilppula

Virtanen Riku, Laukaa

Väänänen Konsta, Jyväskylä

Ylä-Lyly Ville, Juupajoki

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Eronen Tuukka, Jyväskylä

Hakola Teemu, Jyväskylä

Hyttinen Jonne, Petäjävesi

Juutilainen Leo, Jyväskylä

Kalavainen Onni, Jyväskylä

Kaurtola Mino, Muurame

Kuronen Joel, Jyväskylä

Laakkonen Tino, Toivakka

Liimatainen Juuso, Karstula

Mohammed Ali Nejad, Jyväskylä

Nalkki Jyri, Jyväskylä

Nieminen Pyry, Jyväskylä

Nuutinen Rasmus, Jyväskylä

Paapio Arttu, Jyväskylä

Poutanen Lauri, Jyväskylä

Pukki Leevi, Jyväskylä

Ristolainen Onni, Jyväskylä

Sihvola Roope, Jyväskylä

Siikaranta Kaapo, Jyväskylä

Sundström Mika, Jyväskylä

Tikkala Juho, Jyväskylä

Rakennustuotealan ammattitutkinto

Aarikka Teemu, Heinola

Eteläkari Jani, Kyyjärvi

Hillberg Mika, Heinola

Honkanen Risto, Heinola

Isomäki Nicolas, Karstula

Järvinen Ossi, Karstula

Ketola Jarkko, Alajärvi

Kirvesmäki Juha, Perho

Kotilainen Petri, Kivijärvi

Laakso Jyri, Saarijärvi

Liunenko Illia, Kyyjärvi

Mahdi Omar, Kyyjärvi

Mattila Tero, Heinola

Mumararungu Trista, Lahti

Mäkelä Tuomas, Kyyjärvi

Nazari Nabi, Kyyjärvi

Parkkonen Antti, Kyyjärvi

Petrusevics Aivars, Kyyjärvi

Piispanen Heidi, Kyyjärvi

Prii Marko, Nastola

Tawfeq Hallo, Kyyjärvi

Tuominen Janne, Heinola

Vaino Jarmo, Karstula

Virkkunen Tapani, Lahti

Voitko Aleksandr, Alajärvi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Allen Anthony, Jyväskylä

Chatvorased Chatchitanan, Jyväskylä

Haataja Mikko, Jyväskylä

Hakala Titta, Muurame

Hämäläinen Paavo, Jyväskylä

Jauhiainen Riku, Jyväskylä

Jokinen Marjo, Muurame

Jounolainen Oksana, Jyväskylä

Kauhanen Johanna, Lahti

Kettunen Ville, Jyväskylä

Kortemäki Anastasia, Multia

Kuirinlahti Miro, Jyväskylä

Kujala Hanna, Laukaa

Kulla Miikka, Jyväskylä

Laakkonen Henri, Jyväskylä

Lehtola Anita, Jyväskylä

Lehtonen Iita, Jyväskylä

Linna Tinja, Jyväskylä

Lähteenmaa Kimmo, Jyväskylä

Löytynoja Minna, Laukaa

Martiskainen Jari, Jyväskylä

Marttinen Eetu, Jyväskylä

Niininen Aada, Jyväskylä

Oikari Jemina, Jyväskylä

Pitkänen Mimmi Eevi, Jyväskylä

Puurula Ronja, Jyväskylä

Pynnönen Jenni, Hankasalmi

Salonen Saara, Jämsä

Tillgren Anni, Jyväskylä

Väätäinen Heka, Jyväskylä

Zeglat Hasna, Jyväskylä

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Brandt Janika, Jyväskylä

Ghafuri Zarina, Jyväskylä

Haka Niina, Jyväskylä

Helminen Minja, Jyväskylä

Jomchan Trachan, Jyväskylä

Lay Sajiang, Jyväskylä

Lotvonen Anniina, Oulu

Lumilehto Vesa, Jyväskylä

Mäkinen Anttoni, Jyväskylä

Oja Sini-Sarita, Äänekoski

Penttinen Väinö, Jyväskylä

Piilonen Jonna, Äänekoski

Prättälä Nita, Jyväskylä

Riihinen Vilma, Jyväskylä

Seppänen Suvi, Jyväskylä

Silander Julian, Petäjävesi

Sintonen Susanna, Laukaa

Sirén Jiri, Jyväskylä

Ravintolan asiakaspalvelun ammattitutkinto, baarimestari

Honkanen Kaj, Jyväskylä

Mäkinen Aada, Jyväskylä

Saastamoinen Alina, Kuopio

Sopanen Heidi, Jyväskylä

Ruokapalvelujen ammattitutkinto, suurtalouskokki

Salonen Sini, Jyväskylä

Viitavesi Kanokorn, Uurainen

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Abdul Salem Sana, Jyväskylä

Ahtila Pauliina, Jyväskylä

Alahautala Laura, Jyväskylä

Alainen Silja, Kannonkoski

Amiri Hamid, Jyväskylä

Aro Essi, Luhanka

Danqi Lumnije, Jyväskylä

Ebrahimi Sangali, Jyväskylä

Englund Tanja, Jyväskylä

Eronen Aku, Jyväskylä

Ertman Jonni, Jyväskylä

Golnick Maija, Jyväskylä

Grönlund Oili, Tampere

Haapanen Ville, Hankasalmi

Haarala Lotta, Pirkkala

Hagfors Reetta, Jyväskylä

Halinoja Anne, Jyväskylä

Hartikka Suvianna, Keuruu

Haustola Aleksi, Jyväskylä

Heilimo Iitu, Jyväskylä

Heinämäki Annaleena, Jyväskylä

Hietala Emilia, Jyväskylä

Hietamäki Matleena, Jyväskylä

Hirvonen Rosamilla, Äänekoski

Hokkanen Meri, Jyväskylä

Humalajoki Emilia, Jyväskylä

Huseen Luul, Jyväskylä

Huusko Merja, Laukaa

Hytönen Miia, Jyväskylä

Hyvärinen Pauliina, Laukaa

Hämäläinen Lotta, Keuruu

Hämäläinen Riikka, Jyväskylä

Ilvessuo Jenna, Jyväskylä

Jafari Nayereh, Jyväskylä

Jämsä Sarlotta, Jyväskylä

Jäntti Sari, Jyväskylä

Järvinen Josefiina, Jyväskylä

Kaasinen Linnea, Äänekoski

Kallioaho Janita, Virrat

Kapanen Nuppu, Jyväskylä

Karsikas Ainomaria, Jyväskylä,

Karttunen Wilma, Jyväskylä

Katainen Salla, Ylivieska

Kautto Siiri, Jyväskylä

Kay-Jones Paula, Jyväskylä

Kesti Eerika, Jyväskylä

Kilpikoski Rosa, Laukaa

Kinnunen Jami, Äänekoski

Koljonen Marika, Laukaa

Korhonen Anu, Joutsa

Korhonen Juuli, Jyväskylä

Koskinen Jonna, Jyväskylä

Krats Sara, Jyväskylä

Kumpunen Milla, Jyväskylä

Kurkinen Emilia, Jyväskylä

Kuula Anna, Jyväskylä

Laaksonen Jenna, Jyväskylä

Laine Anne-Mari, Multia

Laine Eemeli, Jyväskylä

Leponen Sanna, Keuruu

Leppilampi Tuula, Jyväskylä

Liimatainen Elina, Muurame

Liimatainen Viivi, Jyväskylä

Lindgren Sara, Jyväskylä

Lintunen Aino, Joutsa

Maasola Iita, Jyväskylä

Matilainen Aada, Jyväskylä

Matilainen Aliisa, Jyväskylä

Mattila Kaisa, Jyväskylä

Melenteva Olga, Jyväskylä

Mieskonen Jenna, Jyväskylä

Montonen Titta, Laukaa

Moradi Habibollah, Jyväskylä

Mykkänen Lottaliina, Jyväskylä

Myllykoski Selja, Muurame

Myllymäki Alina, Jyväskylä

Mäkelä Josefiina, Laukaa

Mäkinen Sara, Jyväskylä

Nieminen Pirita, Jyväskylä

Nieminen Riina, Jyväskylä

Nieminen Taija, Jyväskylä

Niemitalo Kaj, Jyväskylä

Nurmi Oona, Jyväskylä

Nurminen Tiia, Jyväskylä

Oikari Nelli, Jyväskylä

Oinonen Elli, Karstula

Orenius Merja, Jyväskylä

Paananen Kiia, Jyväskylä

Pankalahti Marjaana, Keuruu

Pelkonen Sini, Jyväskylä

Peltola Saana, Jyväskylä

Pesonen Essi, Jyväskylä

Pigg Joni, Jyväskylä

Pohjolainen Verneri, Muurame

Pulkkinen Erika, Jyväskylä

Puurunen Merike, Jyväskylä

Pylvänäinen Enne, Keuruu

Päijänen Tiina, Jyväskylä

Rahikainen Emmi, Jyväskylä

Rantala Mirka, Keuruu

Rautvuori Ville, Jyväskylä

Riekkinen Ada, Jyväskylä

Rytkönen Hanna, Pielavesi

Rättö Maria, Jyväskylä

Saarikalle Miranda, Jyväskylä

Saarinen Eija, Hankasalmi

Saheb Nazar Reza, Jyväskylä

Saikkonen Marja-Liisa, Jyväskylä

Sallisalmi Meeri, Muurame

Salmi Tuire, Keuruu

Salminen Henna, Laukaa

Salojärvi Mauri, Jyväskylä

Sauvola Janne, Jyväskylä

Savolainen Helmi, Jyväskylä

Savolainen Juha-Matti, Jyväskylä

Savolainen Sirpa, Jyväskylä

Sipponen Mia, Jyväskylä

Soininen Janna, Jämsä

Soltani Hassan, Jyväskylä

Tainio Roosa, Jyväskylä

Takala Raisa, Jyväskylä

Taskila Ella, Laukaa

Tissari Suvi, Laukaa

Toikkanen Kasperi, Jyväskylä

Tuorila Amanda, Muurame

Vertainen Katri, Jyväskylä

Viljanen Nenna, Jyväskylä

Vuori Sara, Jyväskylä

Vähäjylkkä Pietari, Jyväskylä

Zaini Zuzilawati, Jyväskylä

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Aho Miska, Laukaa

Alapiha Onni, Jyväskylä

Eteläkari Roni, Kyyjärvi

Fluuri Simo, Jyväskylä

Ghalandari Ali, Laukaa

Haatanen Joona, Jyväskylä

Hakala Tatu, Jyväskylä

Heikkinen Karri, Jyväskylä

Heino Arttu, Jyväskylä

Heinonen Miska, Jyväskylä

Hintsa Elmo, Laukaa

Hokkanen Topias, Laukaa

Honkonen Atte, Jyväskylä

Hujala Tero, Jyväskylä

Husen Hassan Derow, Jyväskylä

Huttunen Kuutti, Jyväskylä

Hämäläinen Kalle, Jyväskylä

Ikonen Joona, Luhanka

Jääskeläinen Otto, Laukaa

Kauppinen Pyry, Keuruu

Kehusmaa Eemil, Muurame

Kilpeläinen Ville, Jyväskylä

Knuutti Konsta, Jyväskylä

Kokkinen Roope, Petäjävesi

Korhonen Niko, Jyväskylä

Korvenranta Tuomas, Jyväskylä

Kujala Santeri, Jyväskylä

Lappalainen Tuukka, Jyväskylä

Leppälä Jesse, Laukaa

Linna Lauri, Jyväskylä

Malmberg Eetu, Keuruu

Mankki Niklas, Muurame

Matarainen Niilo, Jyväskylä

Muttilainen Onni, Joutsa

Naukkarinen Eetu, Jyväskylä

Nieminen Joona, Jyväskylä

Nieminen Pessi, Jyväskylä

Nousiainen Ville, Keuruu

Paananen Arttu, Jyväskylä

Parhiala Jaro, Saarijärvi

Peltola Olli, Jyväskylä

Peuru Aatu, Keuruu

Piik Samuel, Laukaa

Puhakka Iiro, Jyväskylä

Pänkäläinen Oskari, Keuruu

Rauhanen Jere, Jyväskylä

Riikonen Miikka, Jämsä

Ristola Jasper, Espoo

Ritvanen Niko, Jyväskylä

Roivainen Akseli, Muurame

Savela Eemeli, Laukaa

Silvennoinen Valtteri, Joutsa

Simonen Tomi, Jyväskylä

Siniluhta Tuukka, Jyväskylä

Sipinen Antti, Jyväskylä

Sointu Veikka, Petäjävesi

Tiihonen Alvar, Jyväskylä

Toikkanen Miro, Kinnula

Toiviainen Jari, Jyväskylä

Toropainen Kristian, Jyväskylä

Valkonen Elina, Hankasalmi

Vauhkonen Joona, Petäjävesi

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja ja automaatioasentaja

Laurila Saska, Jyväskylä

Soininen Tino, Jyväskylä

Sukanen Saku, Jyväskylä

Taideteollisuusalan ammattitutkinto, käsityöntekijä

Ekosaari-Hartus Jaana, Jämsä

Kiukkonen Mirka, Jyväskylä

Perko Jarno, Jyväskylä

Taideteollisuusalan ammattitutkinto, seppä

Summanen Eetu, Keuruu

Taideteollisuusalan erikoisammattitutkinto, käsityömestari

Hyyryläinen Pekka, Jyväskylä

Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Halmemies Hanna, Muurame

Hautala Tinja, Jyväskylä

Häkkinen Kaapo, Orivesi

Immonen Laura, Jyväskylä

Karjalainen Neea, Jyväskylä

Kraft Aurora, Jyväskylä

Laitinen Jenni, Laukaa

Leppänen Jussi, Jyväskylä

Maunuaho Nikolas, Jyväskylä

Nieminen Anu, Jyväskylä

Nironen Adessa, Laukaa

Ristonmaa Henna, Jyväskylä

Rossi Emma, Jyväskylä

Salomaa Jani, Jyväskylä

Timonen Tero, Jyväskylä

Turunen Emil, Jyväskylä

Vainikka Teemu, Jyväskylä

Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto

Niemi Ari, Jyväskylä

Talotekniikan perustutkinto, ilmanvaihtoasentaja

Erjamo Hannu, Jyväskylä

Honkanen Roni, Jyväskylä

Hytönen Roope, Jyväskylä

Jaatinen Akseli, Jyväskylä

Minkkinen Pyry, Muurame

Nyberg Ilpo, Jyväskylä

Paananen Eemeli, Jyväskylä

Pitkäaho Piia, Jyväskylä

Salonen Roope, Jyväskylä

Salonen Tomi, Jyväskylä

Viinikainen Miia, Jyväskylä

Viitanen Eino, Muurame

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Autio Iiro, Jyväskylä

Dlugaj Patryk, Jyväskylä

Greve Daniel, Jyväskylä

Grönmark Marko, Helsinki

Hai Abdul, Jyväskylä

Huttunen Rasmus, Jyväskylä

Hämäläinen Oskari, Hankasalmi

Impola Jukka, Jyväskylä

Ingervo Jani, Jyväskylä

Kääriäinen Osku, Jyväskylä

Latvala Matti, Jyväskylä

Minkkinen Perttu, Saarijärvi

Moilanen Aapo, Jyväskylä

Oksanen Jere, Jyväskylä

Paasikangas Roni, Jyväskylä

Pajunen Joonas, Toivakka

Pekkarinen Elias, Jyväskylä

Pitkänen Aleksi, Jyväskylä

Rajaniemi Juho, Jyväskylä

Rehn Santtu, Jyväskylä

Rogach Vadym, Jyväskylä

Salminen Mikko, Jyväskylä

Teriö Miro, Jyväskylä

Öz Taygun, Jyväskylä

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, mittatilausompelija (PT)

Honkanen Pinja, Jyväskylä

Junttila Aleksanda, Jyväskylä

Kananen Mervi, Jyväskylä

Kankainen Ursula, Jyväskylä

Kauppinen Nelli, Jyväskylä

Maukonen Jenna, Äänekoski

Nieminen Heini, Jyväskylä

Ogorodina Ekaterina, Jyväskylä

Rainio Maaria, Jyväskylä

Saario Johanna, Jyväskylä

Vinqvist Kia, Nokia

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, ompelija

Koski Viivi, Laukaa

Terveysalan ammattitutkinto, jalkojenhoitaja (AT)

Harju Maarit, Jyväskylä

Hytönen Riitta, Jyväskylä

Jämbäck Jaana, Laukaa

Kindma Ruth, Hankasalmi

Kuhmonen Johanna, Jyväskylä

Ollikainen Susanna, Laukaa

Säätelä Tiina, Kokkola

Turja Eija, Jyväskylä

Valkonen Mia, Hankasalmi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Fomin Anton, Jyväskylä

Glad Tuukka, Laukaa

Haapasaari Matteus, Jyväskylä

Hepomäki Henri, Jyväskylä

Hiironen Santeri, Jyväskylä

Hiltunen Aaro, Jyväskylä

Kinnunen Kasperi, Jyväskylä

Korhonen Antton, Jyväskylä

Koskinen Joonas, Jyväskylä

Liimatainen Esa, Jyväskylä

Nurmiranta Anton, Jyväskylä

Pärssinen Eevert, Muurame

Ruuska Atte, Uurainen

Ruuskanen Ilari, Jyväskylä

Salonen Samu, Petäjävesi

Savolainen Jiri, Kangasniemi

Tanner Miika, Jyväskylä

Tulla Niko, Jyväskylä

Turunen Lauri, Jyväskylä

Tyni Kalle, Jyväskylä

Veid Kalle, Laukaa

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Ahonen Roope, Jyväskylä

Falck Kasper, Jyväskylä

Ghalji Maroof, Jyväskylä

Harinen Veikka, Jyväskylä

Heinäaho Raine, Jyväskylä

Hietikko Emilia, Laukaa

Ivanov Nikita, Jyväskylä

Jylänki Niko, Jyväskylä

Kilpeläinen Markus, Toivakka

Kolu Aaro, Jyväskylä

Kousa Santtu, Jyväskylä

Lukkarila Daniel, Jyväskylä

Matikainen Matias, Jyväskylä

Miettinen Vili, Muurame

Nurmela Eeli, Jyväskylä

Rantanen Ville, Jyväskylä

Rasinmäki Mikael, Jyväskylä

Räisänen Jami, Jyväskylä

Skripchenkova Valeriia, Jyväskylä

Vilander Andreas, Muurame

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, ohjelmistokehittäjä

Kannisto Markus, Jyväskylä

Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto, työnjohtaja

Haaranen Mika, Karstula

Haaranen Petri, Kyyjärvi

Haili Tuukka, Masku

Hyvönen Oskari, Raisio

Hänninen Martti, Heinola

Immonen Vili, Lahti

Järvinen Jarno, Hyvinkää

Kainu Jyrki, Kokkola

Kiiski Mikko, Mikkeli

Kortinen Ari, Lahti

Lahtinen Paavo, Riihimäki

Pekkanen Marko, Mikkeli

Puoliväli Tuomas, Hämeenlinna

Satovs Nikolajs, Parainen

Täherand Toomas, Vihti

Tähtinen Arto, Lahti

Vehmas Antti, Lahti

Tuotantotekniikan erikoisammattitutkinto

Halttunen Visa, Parikkala

Tuotekehitystyön erikoisammattitutkinto

Lindén Ringa, Jyväskylä

Villman Sampsa, Jyväskylä

Turvallisuusalan ammattitutkinto

Heikkinen Iida, Jyväskylä

Kimari Kirsi, Jyväskylä

Kirvesmäki Kirsi, Laukaa

Metso Mikko, Jyväskylä

Pyöriä Nea, Jyväskylä

Toikkanen Anton, Jyväskylä

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

Apponen Riku, Jyväskylä

Jokinen Mette, Jyväskylä

Kivi Miro, Jyväskylä

Lundahl Elli-Maija, Jyväskylä

Majala Tuomo, Jyväskylä

Mäenpää Iida, Jyväskylä

Pellonpää Valtteri, Jyväskylä

Rasinkangas Milla, Jyväskylä

Ristolainen Tessa, Muurame

Salmijärvi Heikki, Jyväskylä

Savolainen Peppi, Jyväskylä

Veander Helmi, Jyväskylä

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto

Azzouzi Elias, Vantaa

Halonen Pasi, Vantaa

Hentelä Ville, Kuopio

Jäntere Eemeli, Turku

Kantola Reetta, Vesilahti

Karlsson Jonne, Vantaa

Kauranen Joni, Ii

Koskinen Marike, Jyväskylä

Kuisma Iiro, Helsinki,

Laitinen Marko, Liminka

Paakkunainen Toni, Vantaa

Paananen Eero, Jyväskylä

Palosaari Jani, Nurmijärvi

Parkkamäki Timo, Jyväskylä

Pihlajamaa Marianne, Espoo

Rautiainen Andy, Vantaa

Reikko Otto, Vantaa

Sapu Jiri, Pukkila

Saukko Meri, Helsinki

Simpanen Tero, Laukaa

Somero Arttu, Helsinki

Valo Noora, Vihti

Valtee Ville, Tampere,

Vehkamäki Kai, Helsinki

Vilander Peter, Helsinki

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Kinnunen Paula, Äänekoski

Vanhustyön erikoisammattitutkinto, muistihoitaja (EAT)

Kuitunen Laura, Jyväskylä

Lehtonen Linda, Äänekoski

Salminen Kirsi, Äänekoski

Yrittäjyyden ammattitutkinto

Bjurström Sanna, Jyväskylä

Kiivanen Pia, Petäjävesi

Linna Jesse, Jyväskylä

Löytynoja Heidi, Jyväskylä

Niemi-Pynttäri Reetta, Petäjävesi

Prittinen Tomi, Jyväskylä

Pynnönen Tuomas, Laukaa

Raitonen Tanja, Jyväskylä

Räisänen Tiina, Jyväskylä

Valkama Krista, Jyväskylä

Yrittäjän ammattitutkinto

Honkola Lilja, Jyväskylä

Kalbus Anna-Liisa, Jyväskylä

Kyyrä Tuija, Jyväskylä

Lähteenmäki Senni, Jyväskylä

Manninen Miia, Jyväskylä

Peränen Susanne, Jyväskylä

Zschauer Heidi, Jyväskylä

Etusivulla nyt

Luetuimmat

Palvelut