Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Lopulta se saapui – Citroën Berlingon sähköistä esittelyautoa odoteltiin saatavuusongelmien vuoksi noin vuosi

Näin automalleille vähitellen käy. Jo 1990-luvun puolelta tuttu kuljetusjuhta Citroën Berlingo uudistuu ja on nyt tarjolla vain täyssähköisenä. Monien automallien vaihtoehdot voimanlähteissä vähenevät, ja toivottavasti pian valmistajien ongelmatkin. Berlingon esittelyautoa odotettiin jälleenmyyjän liikkeeseen saatavuusongelmien vuoksi noin vuodenpäivät.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Keskisuomalaisen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 € / kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Tilaajana saat enemmän

  • Tilaajana saat monipuolista luettavaa vuoden jokaisena päivänä. Tarkista paikalliset puheenaiheet ja lue kiinnostavimmat juttumme jatkuvasti päivittyvästä KSML.fi-verkkopalvelusta. Tee tilaus ja valitse juuri sinulle sopivin tapa lukea.