Ammattiin valmistuneet: Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto, syksy 2019

Listassa on vain niiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Flinkman Kimi, Uurainen

Rossi Toni, Äänekoski

Heikkilä Aaro, Pihtipudas

Keijonen Joonas, Pihtipudas

Eläintenhoidon ammattitutkinto, koirahieronnan osaamisala, koirahieroja

Huhtala Marjo, Vaasa

Kallionsivu Laura, Saarijärvi

Eläintenhoitajan ammattitutkinto, eläinten trimmaamisen osaamisala

Halttunen Elina, Pieksämäki

Mattila-Närhi Bettina, Sastamala

Eläintenhoitajan ammattitutkinto, klinikkaeläinhoitamisen osaamisala

Tapper Tiia, Saarijärvi

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto

Kautiainen Auli, Kangasniemi

Riekko Jaakko, Jyväskylä

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Siekkinen Ella, Viitasaari

Tavaststjerna Toni, Pihtipudas

Tikkanen Rea, Äänekoski

Vakoniemi Maija, Äänekoski

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja

Niskanen Olli, Äänekoski

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, asentaja

Kivipelto Ilmari, Saarijärvi

Lukkari Pyry, Äänekoski

Lustig Jere, Äänekoski

Ruotsalainen Nico, Äänekoski

Karhunen Jasper, Konnevesi

Kotanen Veeti, Saarijärvi

Piilonen Eemeli, Äänekoski

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Ahlqvist Heli, Kyyjärvi

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Nissinen Kia, Äänekoski

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Virtanen Saila, Äänekoski

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvon kuljettaja

Kähäri Olli, Laukaa (tutkinnon osat)

Lempeä Noora, Jyväskylä (tutkinnon osat)

Pynnönen Tuomo, Jyväskylä (tutkinnon osat)

Lepikko Roope, Laukaa

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja

Karvonen Marianna, Jyväskylä

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Hyvönen Juhani, Laukaa

Kaastinen Anne-Mari, Äänekoski

Knuutinen Anne, Jyväskylä

Kuusela Laura, Saarijärvi

Mäkinen Suvi, Salla

Naukkarinen Jarno, Äänekoski

Peltoaho Sinikka, Saarijärvi

Rannasmaa Tuula, Viitasaari

Samotolkov Victor, Laukaa

Santala Jaana, Äänekoski

Wallenius Juhani, Jyväskylä

Maatalousalan ammattitutkinto, maatalouslomittamisen osaamisala, maatalouslomittaja

Niemonen Mikko, Kinnula

Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja

Halttunen Hanna, Jyväskylä

Hytönen Essi, Äänekoski

Karjalainen Saija, Jyväskylä

Karttunen Marika, Saarijärvi

Koski Antti, Saarijärvi

Koski Suvi, Saarijärvi

Lastikka Suvi, Uurainen

Maanselkä Mirva, Jyväskylä

Mård Pia, Jyväskylä

Ojala Elisa, Saarijärvi

Orava Taru, Pihtipudas

Rytkönen Jenna, Äänekoski

Sljahta Nana, Jyväskylä

Storhammar Venla, Jyväskylä

Sundell Heli, Jyväskylä

Talso Jenna, Laukaa

Tammelin Milja, Jyväskylä

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä

Huuha Samuli, Saarijärvi

Laaksonen Aki, Karstula

Maatalouskoneasentajan ammattitutkinto

Kinnunen Elina, Äänekoski

Moilanen Jari, Äänekoski

Turpeinen Minna, Äänekoski

Mehiläistarhaajan ammattitutkinto

Alapiha Kirsi, Saarijärvi

Haikarainen Mari, Joutsa

Huuskonen Sari, Äänekoski

Kainulainen Jukka, Kannonkoski

Kaipiainen Anna, Rautalampi

Kohvakka Marjo, Uurainen

Könönen Tarja, Kivijärvi

Lapinsuo Matti, Espoo

Nummela Meri, Sipoo

Peräinen Riitta, Jyväskylä

Peuhkurinen Nanne, Äänekoski

Vahteristo Sini, Säkylä

Metsäalan perustutkinto, metsäenergian tuottaja

Alanen Jukka, Keuruu

Myynnin ammattitutkinto

Halonen Amanda, Saarijärvi

Jokimies Jussi, Lappeenranta

Kuisma Tero, Ilmajoki

Lahti Tanja, Äänekoski

Lähdekorpi Hannu, Pori

Pelkonen Jyri, Suonenjoki

Saren Teija, Konnevesi

Selkäinaho Toni, Helsinki

Säkkinen Janne, Sotkamo

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto, nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja

Lazar Alexandru, Jyväskylä

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, henkilökohtainen avustaja

Lamberg Satu, Äänekoski

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja

Demir Anne, Äänekoski

Mäkinen Nongyao, Äänekoski

Saarinen Seija, Äänekoski

Savolainen Elli, Äänekoski

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan erikoisammattitutkinto

Piilonen Silja, Äänekoski

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Mäkinen Roope, Äänekoski

Poikola Samuel, Laukaa

Saarentausta Kaapo, Äänekoski

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Korhonen Jenna, Äänekoski

Määttänen Kiia, Kempele

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

Ligure Linda, Äänekoski

Fredriksson Henrik, Laukaa

Kotamäki Iiro, Äänekoski (tutkinnon osa)

Salminen Jarkko, Äänekoski

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja ja sähköasentaja

Tenhunen Jani-Antti, Pihtipudas

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Varis Lenny, Äänekoski

Vainikainen Jere, Äänekoski

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Pakarinen Simo, Konnevesi

Talous- ja henkilöstöhallinnon erikoisammattitutkinto

Korpela-Hytönen Ulla, Äänekoski

Taloushallinnon ammattitutkinto

Hautanen Nella, Saarijärvi

Heimonen Minna, Viitasaari

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Karell Joni, Laukaa

Heiskanen Jere, Äänekoski

Tuotantoeläinten hoidon ja hyvinvoinnin ammattitutkinto

Jokinen Iida, Jyväskylä

Lindeman Laura, Mikkeli

Rantala Mirva, Laukaa

Ympäristöalan ammattitutkinto

Ahonen Mikko, Ähtäri

Ympäristöhuollon ammattitutkinto

Hakala Johannes, Jyväskylä

Tullila Jaana, Äänekoski

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.