Ammattiin valmistuneet: Jyväskylän kristillinen opisto kevät 2016

Lapsi- ja perhetyön perustutkinto, lastenohjaaja

Ahonen Susanna Amanda, Broman Kristiina Elisabet, Heikkilä Eveliina Sofia Susanna, Heimonen Hanna Marjatta, Hukkanen Henna, Hyytinen Taru Maria Elisa, Ikäheimonen Jani Markus, Juntunen Annika Eveliina, Karola Maria Katriina, Ketosalo Sanna Leena, Kinnunen Jenna Pauliina, Kinnunen Marjaana Emilia, Koistinen Riina Annika, Koponen Milla Maria, Kortet Janina Alice Maria, Kuusela Katariina, Kääriä Jonna-Maria, Lehmonen Anni-Maria Hannele, Leinonen Marjo Kaarina, Lähteenmäki Heli Emilia, Makkonen Miia Marleena, Martikainen Sanni Emilia, Martins Veera, Miettinen Harry Aleksi Eemeli, Moisanen Mira Hannele, Nivala-Tinnilä Miina Anitta, Pastinen Mervi Helena, Pellinen Anni Ida Elisa, Peltonen Kirsi Hannele, Pennanen Mirja Elina, Pitkä Hanna Susanna, Reuna-Hakkio Jane-Anneli, Rötkö Adina Ida Sofia, Salminen Aino Heta Juulia, Siekkinen Riikka-Liisa, Suhonen Maarit Hannele, Suorsa Oona Eveliina, Tervonen Ira Annika, Vesanen Ahti Sakari, Veteläinen Anni Mari Elina, Vänttinen Minna Maria.

Kotityöpalvelujen ammattitutkinto

Ghol Gholi Musa Shikha Kiyas, Bamurange Nyirakamana, Moilanen Tiina Anneli, Nissinen Eira Hannele, Nyankundwa Chantal, Say Reh, Ylönen Virve Heidi Susanna.

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Ahonen Elina Ida Maria, Ahonen Mari Heidi Johanna, Anttonen Paula Hannele, Haapanen Laura Susanna, Harmaala Tarja Sisko Tuulikki, Heikkinen Piia Susanna, Hyppönen Mira Pauliina, Jäsberg Iida Marjaana, Komppa Virpi Susanna, Leinonen Sanna Maaria, Mäkelä Taru Birgitta, Mäkinen Miia-Henrika, Oranen Pirjo Riitta, Pekkarinen Sari Vuokko, Ranta Niina Helle Kaarina, Soltani Noora Eveliina, Suhonen Anna Ida Emilia, Taipale Oona Maija Annastiina, Uusi-Einola Anniina.

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen erikoisammattitutkinto

Ahopelto Merja Tuulia, Kotivaara Marja-Leena, Lehtonen Aino Leena Johanna, Lyhty-Pienmäki Kirsi Maarit, Mäkinen Mia Johanna.

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto

Kirvesmäki Anna Kerttu Kyllikki, Kitinoja Päivi Kristiina, Kohvakka Sanna Eliina, Korpela Marika Piia Inkeri, Pulliainen Laura Kaarina, Pölykangas Päivi Susanna, Pöntiö Markku Tapani, Saksi Heli, Taumala Taina Johanna.

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

Ahonen Anu Maria, Karjalainen Hanna-Mari, Kolehmainen Sari Johanna, Laitinen Päivi Anneli, Suominen Taina Marjut.

Suntion ammattitutkinto

Helle Anne Maarit, Hämäläinen Riikka Hilja Helena, Karhinen Kirsi Hannele, Mäkäläinen Satu Anneli, Niininen Meri Hellin, Nurminen Jani Marko Juhani, Paulus Jari, Pitkänen Ritva Annikki, Pynnönen Jarmo Kalevi, Ranta Marja-Liisa, Rantala Elisa Meeri Maria, Seppänen Jussi Pekka, Tapper Jim Lars Crister, Varis Eero Eemeli.

Aikuisten perusopetuksen alkuvaiheen opetus

Abudulai Tijani, Chanthakhian Surachai, Dee Di Amando, Dusabe Muraza, Kadin Ali Nuur, Kinnar Lidiia, Mukategeri Odette, Njuguna Wilson, Raikerus Aleksandr, Rukundo Abdoulahaman, Sayed Jafar Somaia, Wobilla Shwei Leonard, Ali Ahmed Maryam, Bagadi Mugahid Musa Gabir, Karimi Jawaker, Karimi Zarmina, Mukanoheli Mukasine, Mukantwali Sarah, Nyirabikari Anna, Semunyarwanda Gashabizi.

Graafisen suunnittelun koulutus

Haarala Henna Kristiina, Häll Heidi Kristiina, Kuula Viivi Eveliina, Lehtomaa Johanna Karoliina, Piippo Sanni Sirkka Marjatta, Seppänen Sara Sinikka Maarit, Vainio Natalia.

Kasvatuksen ja opetuksen koulutus

Hulkko Lotta Matilda, Kantonen Hanna Loviisa, Kastinen Elisa Marja Ilona, Loukola Outi Irmeli, Partanen Satu Anneli, Rantalainen Venla Eveliina, Tervo Timi Kristian, Turtiainen Olli Jeremias Eeronpoika, Äijälä Liisa.

Maahanmuuttajien perusopetukseen valmistava koulutus

Ahmed Saharia Mohammed, Eh Meh Eh Meh, Jianjumnong Bunyaporn, Karigirwa Grace, Munyantore Boniface, Saani Aminu Osman, Sugira Evariste, Uwizeye Francine.

Maahanmuuttajien perusopetukseen valmistava koulutus työelämäpainotteinen koulutus

Belova Ekaterina, Bolshev Aleksandr, Bolsheva Anna, Brandt Mistislene, Gozani Bajram, Hoti Ymeri Samire, Kiiveri Alena, Mohamedou Cheikh Mohamed Abderrahamne, Piispanen Ekaterina, Pudovkina Marina, Putan Zinaida, Saar Veronika, Shiliaeva Kseniia, Snizhevskaya Liubov.

Musiikin koulutus

Hyvärinen Pasi Juho Mikael, Kangasluoma Teemu, Leppänen Susanna Marianne, Nykänen Heidi Johanna, Nyman Aarne Andreas, Paananen Jyrki Tapio, Riekko Oskar, Savolainen Jusa Johan, Siniluoto Juho Samuel, Suhonen Elias Martti Eemil, Uotinen Paula Johanna, Viik Olli Kalervo.

Perusopetuksen lisäopetus, 10-luokka, Kasvunpaikan koulutusohjelma

Auvila Elli Kaisa Maria, Florin Micaela Jasmin Soraja, Haji Ibrahim Abdul Rauf, Hämäläinen Inka Juulia, Kahila Oona Lyydia, Lampinen Jere Altti Kristian, Lappalainen Paula-Sofia Magdalena, Leponiemi Eetu Emil, Mwamini Perouth, Peltola Sonja Siiri Alina, Petäjäjärvi Noora Rosaliina, Rissanen Heli Johanna, Sotamaa Nellinora Natali, Tuyizere Valentin.

Sisustussuunnittelun koulutus

Heikkinen Hanna Marja, Hänninen Heidi Sofia, Katajalehto Elli Sisko, Koivunen Minna Pauliina, Kontoniemi Anniina Elina, Manni Emma Emilia Wilhelmiina, Nyyssönen Timo, Närhinen Jenny Sofia, Sallinen Noora Juulia, Sarja Julia Cecilia, Tervonen Rilla Mari Pauliina.

Teatterikoulutus

Hautanen Outi Lilja Maria, Kauppinen Ansa Karoliina, Kunelius Juuso Kari Matias, Laine Emmi, Lehto Petra Annika, Lehtolahti Juulianni Jasmiini, Pentikäinen Pietari Antti Olavi, Petäjä Anna Eliisa, Pylväläinen Essi Emilia, Virtanen Petteri Miikael.

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.