Ammattiin valmistuneet: Jyväskylän oppisopimuskeskus kevät 2016

Ajoneuvoasentaja

Kuivala Joni, Jyväskylä, Pietikäinen Simo, Jyväskylä, Salonen Joni, Jyväskylä.

Autonkuljettaja

El Aaji Ahmed, Jyväskylä.

Hevostenhoitaja

Viljamaa Meeri, Nivala.

ICT-asentaja

Rossi Ari, Laukaa.

Ilmanvaihtoasentaja

Kilponen Henri, Kajaani.

Kiinteistönhoitaja

Närvä Jussi, Keuruu, Tervonen Jorma, Toivakka, Turunen Riku, Keuruu.

Kokki

Kimari Roosa, Jyväskylä, Strandén Jani, Jyväskylä.

Leipuri-kondiittori

Haukilahti Markus, Jämsä, Leivo Petra, Jämsä, Sillman Jouni, Jämsä, Suokas Natalie, Jämsä.

Liikuntaneuvoja

Kinnunen Verneri, Jyväskylä, Stenroos Vesa, Jyväskylä.

Lähihoitaja

Hyvärinen Saija, Jyväskylä, Jaatinen Saara, Jyväskylä, Luomajoki Satu, Jyväskylä, Löfqvist Pauliina, Jämsä, Mäkinen Tuula, Laukaa, Nieminen Jussi, Jyväskylä, Nurminiemi Milla, Multia, Ojala Mirja, Laukaa, Turma Saara, Jämsä, Tuunanen Vaula, Jyväskylä.

Maarakennuskoneenkuljettaja

Valkeisenmäki Jukka-Pekka, Petäjävesi.

Media-assistentti

Saarela Sami, Jyväskylä.

Merkonomi

Hakkarainen Henri, Laukaa, Hamo Tamar, Jyväskylä, Helle Tiina, Jyväskylä, Janhonen Kirsi, Petäjävesi, Kauhanen Heidi, Jyväskylä, Kinnunen Laura, Jyväskylä, Kuivalainen Sari, Jyväskylä, Könönen Niklas, Jyväskylä, Lahnajärvi Paula, Jämsä, Rossi Mirka, Laukaa,

Silvan Tiia, Jämsä, Tamminen Sofia, Joutsa, Tikka Heidi-Susanna, Jyväskylä, Vainio Jaana, Jyväskylä, Viitanen Jussi, Jyväskylä.

Nuoriso-, vapaa-ajan ohjaaja

Autio Jani, Jyväskylä, Cisman Abdi, Tampere, Kraft Elisa, Jyväskylä, Viinikainen Heikki, Jyväskylä.

Parturi-kampaaja

Aho Karita, Jyväskylä, Lamberg Tiia, Jyväskylä, Manninen Inka, Jyväskylä, Tahvanainen Satu, Jyväskylä.

Prosessinhoitaja

Pynnönen Erika, Jämsä.

Putkiasentaja

Jarva Heikki, Jyväskylä, Pylväläinen Mika, Jyväskylä, Sirviö Tuomas, Laukaa.

Sähköasentaja

Hilliaho Juhana, Jyväskylä.

Talonrakentaja

Karjalainen Perttu, Jyväskylä, Mäkinen Elmo, Jyväskylä.

Tarjoilija

Niemelä Annika, Keuruu.

Digitaalipainajan ammattitutkinto

Paappanen Hanna, Jyväskylä.

Elintarviketeollisuuden ammattitutkinto

Kaipiainen Saara, Keuruu, Kivistö Jenni, Keuruu, Ojamägi Hele, Keuruu, Välinoro Jarno, Mänttä-Vilppula.

Eläintenhoitajan ammattitutkinto

Joska Rosa, Laukaa.

Hierojan ammattitutkinto

Korhonen Janne, Laukaa.

Isännöinnin ammattitutkinto

Kinnunen Antti, Laukaa.

Kehitysvamma-alan ammattitutkinto

Töyry Sonja, Jämsä.

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto

Hakala Esa, Jyväskylä, Hannu Aarre, Jyväskylä, Hautakoski Mika, Jyväskylä, Huvila Mika, Laukaa, Kupari Matti, Jyväskylä, Martikainen Vesa, Jyväskylä, Salonen Janne, Jyväskylä, Väätäinen Juha-Matti, Jämsä.

Kiinteistövälitysalan ammattitutkinto

Huolman Piia, Jyväskylä.

Kondiittorin ammattitutkinto

Iltola Jaakko, Jyväskylä, Pulkkinen Kirsi, Jyväskylä.

Koulunkäynnin, aamu-, iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Hyvönen Sari, Jyväskylä.

Käsityöntekijän ammattitutkinto

Suoja Minttu, Petäjävesi.

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Heikkinen Eija, Hankasalmi, Jalonen Katja, Hankasalmi, Koskinen Elisa, Jämsä, Lähteenmäki Anna-Kaisa, Jyväskylä, Merenheimo Maiju, Jyväskylä, Mustaniemi Mira, Jämsä, Nieminen Sara-Maria, Jämsä, Ristiharju Anniina, Äänekoski, Salminen Anita, Laukaa, Sorri Ari, Jyväskylä.

Leipomoteollisuuden ammattitutkinto

Kaya Veli, Jämsä.

Leipurin ammattitutkinto

Palomäki Heidi, Muurame, Rintamäki Marjo, Jyväskylä.

Levyalan ammattitutkinto

Aspholm Ari, Jyväskylä, Hakulinen Benjamin, Jyväskylä, Häjänen Suvi, Jyväskylä, Lehto Jarno, Jyväskylä, Paatola Niko, Jyväskylä, Pitkäniemi Juho, Jämsä.

Lihanjalostajan ammattitutkinto

Holm Jani, Jyväskylä.

Liikunnan ammattitutkinto

Peura Anne-Marie, Äänekoski, Rainio Jaana, Jyväskylä, Tiitinen Roosa, Äänekoski.

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto

Ravantti Elli, Jyväskylä.

Mittaajan, kalibroijan ammattitutkinto

Puusaari Mika, Jyväskylä.

Myynnin ammattitutkinto

Aitto-oja Liisa, Jyväskylä, Andersson Kira, Jyväskylä, Koivula Katja, Keuruu, Långström Leif, Jyväskylä, Pukema Susa, Jyväskylä, Puttonen Jarno, Jyväskylä, Solonen Janita, Jyväskylä, Syvänen Juuso-Matias, Jyväskylä, Viinikka Markus, Keuruu, Viitala Kati, Jyväskylä.

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

Kaunisto Hanne, Muurame, Laitinen Päivi, Laukaa, Tuomi Satu, Muurame.

Päihdetyön ammattitutkinto

Lahtinen Satu, Jyväskylä, Oijennus Janne, Jyväskylä, Palmi Anne, Jyväskylä, Tynkkynen Linda, Jyväskylä.

Rakennuspeltisepän ammattitutkinto

Jäppinen Teemu, Muurame.

Raskaskalustomekaanikon ammattitutkinto

Heimonen Eeli, Äänekoski.

Sihteerin ammattitutkinto

Kallio Niina, Muurame, Kyyrä Taru, Jyväskylä.

Suntion ammattitutkinto

Tikka Noora, Jämsä.

Suurtalouskokin ammattitutkinto

Ahola Eveliina, Jämsä.

Taloushallinnon ammattitutkinto

Haukilahti Tuula, Jämsä, Heikkinen Päivi, Muurame, Laitinen Elisa, Hankasalmi, Onnela Kirsi, Jyväskylä, Partanen Kati, Jämsä, Reittu Essi, Jyväskylä, Saar-Laine Hille, Jyväskylä, Seppänen Mervi, Jyväskylä.

Vartijan ammattitutkinto

Kairajärvi Jarno, Jyväskylä.

Vesihuoltoalan ammattitutkinto

Kilpiö Mikko, Jyväskylä, Nieminen Kari, Jyväskylä, Selin Arto-Matti, Jyväskylä.

Yrittäjän ammattitutkinto

Oksanen Anna, Laukaa.

Autoalan työnjohdon erikoisammattitutkinto

Sorvari Jouni, Jyväskylä.

Hierojan erikoisammattitutkinto

Peltola Petri, Jämsä.

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Aho Tiina, Jyväskylä, Ettanen Merja, Jyväskylä, Hakala Anne-Mari, Jyväskylä, Hakonen Markku, Jyväskylä, Hannula Pirjo, Jyväskylä, Homanen Anita, Jyväskylä, Hongisto Virve, Jyväskylä, Hukka Markku, Laukaa, Hyödynmaa Elina, Jyväskylä, Itäpuisto Timo-Pekka, Jyväskylä,

Kilpeläinen Annamari, Jyväskylä, Kirjavainen Hannele, Jämsä, Korpi Katri, Jyväskylä, Kruuti Leena, Jyväskylä, Kurki Jarkko, Jyväskylä, Laari Pirjo, Konnevesi, Levola Tuula, Jyväskylä, Liimatainen Eeva-Liisa, Petäjävesi, Lintu Päivi, Jyväskylä, Mehtola Päivi-Sisko, Jyväskylä,

Meissner Kai, Jyväskylä, Paananen Sari, Jyväskylä, Paavola Soile, Jyväskylä, Pelo-Arkko Kirsi, Muurame, Pollari Elisa, Jyväskylä, Putila Jonna, Jyväskylä, Pönkänen Maarit, Jyväskylä, Rahikainen Riikka, Jyväskylä, Raudaskoski Maija, Laukaa, Rinne Johanna, Jyväskylä,

Ropponen Sari, Jyväskylä, Rossi Leena-Maija, Jyväskylä, Tikkala Tuukka, Keuruu, Tuunanen Anu, Jyväskylä, Valkonen Pirjo, Jyväskylä, Venäläinen Mari, Jyväskylä, Äijänen Piija, Jyväskylä.

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto

Vihavainen Minna, Jyväskylä.

Koulunkäynnin, aamu-, iltapäivätoiminnan ohjauksen erikoisammattitutkinto

Ahopelto Merja, Jyväskylä, Kotivaara Marja-Leena, Jyväskylä, Lehtonen Aino, Jyväskylä.

Majoitus-, ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto

Jormakka Vuokko, Jyväskylä, Pynnönen Miia, Toivakka, Rauma Hanna, Jyväskylä, Siekkinen Miranda, Laukaa, Tuunainen Emmi, Jyväskylä.

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto

Kivimäki Tuula, Mänttä-Vilppula.

Taloushallinnon erikoisammattitutkinto

Oranen Sanna, Toivakka.

Tekniikan erikoisammattitutkinto

Aro Aatu, Jyväskylä, Herttala Anssi, Jyväskylä, Huviranta Jouni, Laukaa, Konttinen Jaana, Jyväskylä, Litendahl Joni, Jyväskylä, Poikola Rami, Laukaa, Rahja Joni, Jyväskylä, Sneck-Siekkinen Taina, Jyväskylä.

Tuotekehittäjän erikoisammattitutkinto

Anttonen Tarja, Jyväskylä, Blomqvist Tarja, Jyväskylä, Järvelä Katja, Jyväskylä, Landén Anne-Mari, Jyväskylä, Liukkonen Pia, Jyväskylä, Merisalo Johanna, Jyväskylä, Putkonen Johanna, Jyväskylä, Ukkonen Milla, Jyväskylä.

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto

Huhtala Maria, Jyväskylä, Hurmerinta Juha, Laukaa, Kinnunen Aku, Jämsä, Seelbach Marjaana, Jämsä.

Ulkomaankaupan erikoisammattitutkinto

Bagge Jani, Jyväskylä, Halttunen Kari, Jyväskylä, Henriksson Matti, Säkylä, Hetekorpi Mika, Keuruu, Kankkunen Sari, Laukaa, Laiho Petri, Jämsä, Loppi Kimmo, Jyväskylä, Raatikainen Tiina, Jyväskylä, Vuori Katja, Laukaa.

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Puttonen Heidi, Laukaa.

Ympäristöalan erikoisammattitutkinto

Kankainen Kati, Jyväskylä, Sarkkinen Anna, Jyväskylä.

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Alatalo Sami, Jyväskylä, Haapsaari Juha, Jyväskylä, Hiekkataipale Jari, Jyväskylä, Huhtiniemi Mikko, Jyväskylä, Huttunen Jouko, Perho, Jokela Iina, Mänttä-Vilppula, Jokinen-Jokela Terhi, Jämsä, Järvinen Päivi, Keuruu, Koponen Timo, Jyväskylä, Korhonen Kai, Jyväskylä,

Lampinen Tanja, Jämsä, Lehtinen Jarkko, Jyväskylä, Luoma Noora, Jyväskylä, Manninen Mira, Jyväskylä, Martikainen Esko, Jyväskylä, Maunuaho Pasi, Jyväskylä, Metsänen Markus, Jyväskylä, Mäkinen Susanna, Jämsä, Olkkonen Samu, Jyväskylä, Puhilas Sami, Muurame,

Savonen Joona, Jyväskylä, Suomäki Mikko, Jyväskylä, Venermo Miia, Jyväskylä.