Ammattiin valmistuneet: Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto kevät 2016

Nuorten koulutus

Ajoneuvoasentaja

Hirvonen Roni, Saarijärvi

Huuskonen Henri, Äänekoski

Hytönen Jaakko, Äänekoski

Hänninen Teijo, Äänekoski

Kainu Ann-Marie, Äänekoski

Kinnunen Aleksi, Viitasaari

Kylmälahti Kristian, Laukaa

Lakonen Niki, Saarijärvi

Miettinen Niilo, Saarijärvi

Mäkinen Jesse, Äänekoski

Nikulainen Eetu, Konnevesi

Paatelainen Aleksi, Laukaa

Patronen Mika, Äänekoski

Pulli Jani-Aleksi, Äänekoski

Pylväinen Teemu, Äänekoski

Ripatti Riku, Äänekoski

Sievänen Joonas, Jyväskylä

Soikkeli Sami, Äänekoski

Vartiainen Kalle, Konnevesi

Automaatio-asentaja

Ahola Ville, Saarijärvi

Huttunen Teemu, Äänekoski

Karhunen Jesse, Konnevesi

Latikka Janne, Äänekoski

Liimatainen Tero, Äänekoski

Siik Tommi, Äänekoski

Autonkuljettaja

Kinnunen Sami, Saarijärvi

Kokkonen Miki, Viitasaari

Mäkelä Tuomas, Viitasaari

Palonen Miia, Viitasaari

Snell Sinni, Pihtipudas

Datanomi

Hiekkanen Emma, Äänekoski

Hyvönen Tomi, Äänekoski

Kunelius Niko, Äänekoski

Linna Roope, Äänekoski,

Maukonen Henna-Riikka, Jyväskylä

Pohjonen Jani, Äänekoski

Salmelin Panu, Äänekoski

Salo Eelis, Äänekoski

Vepsäläinen Atte, Äänekoski

Vessari Eetu, Saarijärvi

Viik Niko, Konnevesi

Eläintenhoitaja

Ahde Maria, Lappajärvi

Akselin Linda, Jyväskylä

Haavisto Krista, Jyväskylä

Hämäläinen Paula, Laukaa

Jämsén Emilia, Mänttä-Vilppula

Järve Kerttu, Uurainen

Keinänen Tanja, Jyväskylä

Kinanen Sonja, Jyväskylä

Kinnunen Eveliina, Jyväskylä

Lindström Ida, Pori

Lähteenmäki Saija, Saarijärvi

Markkanen Jonna, Viitasaari

Paananen Janita, Viitasaari

Parkkonen Henna, Reisjärvi

Petäjäjärvi Viivi, Alavus

Sorri Katriina, Saarijärvi

Tuikkanen Elle, Jyväskylä

Vaara Elisa, Reisjärvi

ICT-asentaja

Haapakoski Jani, Äänekoski

Harjulampi Pete, Viitasaari

Hämäläinen Aleksi, Äänekoski

Hänninen Topi, Äänekoski

Koljonen Mikko, Äänekoski

Malinen Sami, Äänekoski

Niskanen Samuli, Viitasaari

Nurmi Saku, Kannonkoski

Pyykkinen Juho, Saarijärvi

Sironen Joonas, Saarijärvi

Kokki

Hankajoki Elina, Kivijärvi

Hänninen Viivi, Äänekoski

Immonen Nina, Vantaa

Jelonen Janika, Kivijärvi

Johannesdahl Ida, Äänekoski

Kivi Oona, Jyväskylä

Kuivakangas Marika, Äänekoski

Kuivalainen Heidi, Jyväskylä

Kumpulainen Nea, Pihtipudas

Laitinen Liisa, Äänekoski

Melgin Lotta, Jyväskylä

Mäkinen Henna, Äänekoski

Ojala Jasmin, Kärsämäki

Piitulainen Saara, Äänekoski

Puromäki Heidi, Äänekoski

Reipas Sara, Saarijärvi

Saviranta Karita, Uurainen

Saviranta Sarita, Uurainen

Tyrväinen Emilia, Äänekoski

Koneenasentaja

Linnanmäki Reko, Saarijärvi

Rossi Antti, Äänekoski

Rämö Aleksi, Äänekoski

Salmelin Markus, Saarijärvi

Vartia Tommi, Äänekoski

Kunnossapitoasentaja

Kettunen Antti, Äänekoski

Rantanen Ville, Äänekoski

Levyseppä-hitsaaja

Häkkinen Jarno, Kinnula

Kauppinen Henry, Viitasaari

Kinnunen Jani, Kivijärvi

Kokko Otto, Viitasaari

Laulainen Mikael, Viitasaari

Paananen Miro, Viitasaari

Pappinen Juha, Viitasaari

Pekkarinen Ilari, Kinnula

Pohjonen Marika, Viitasaari

Virvel Joel, Pihtipudas

Lähihoitaja

Hovilainen Unna, Laukaa

Jäppinen Riikka, Laukaa

Kautto Bertta, Konnevesi

Nevala Jenna, Laukaa

Paananen Veera, Äänekoski

Pyrhönen Iida, Äänekoski

Rautiainen Iina, Äänekoski

Reipas Kati, Saarijärvi

Roikonen Anna, Saarijärvi

Sarre Nina, Kangasniemi

Timonen Maarit, Viitasaari

Vehviläinen Anna, Laukaa

Maaseutuyrittäjä

Koskinen Juha, Keuruu

Parikka Laura, Hartola

Reini Hanna, Karstula

Riihimäki Aleksi, Keuruu

Suuronen Sami, Konnevesi

Merkonomi

Ahonen Minttu, Äänekoski

Aliranta Kati, Äänekoski

Hakala Eetu, Äänekoski

Hakala Juuso, Pihtipudas

Honkonen Jonna, Äänekoski

Hämäläinen Milja, Espoo

Häyrinen Heidi, Konnevesi

Jokitalo Janne, Äänekoski

Kaipainen Anni, Uurainen

Kautto Alma, Konnevesi

Kautto Anna, Äänekoski

Kinnunen Elisa, Pihtipudas

Lehikoinen Riikka, Multia

Liimatainen Roosa, Äänekoski

Limatius Henri, Laukaa

Myllylä Jenna, Saarijärvi

Myllylä Sandra, Saarijärvi

Mäkelä Sanna, Äänekoski

Oksanen Nora, Äänekoski

Pekkarinen Tuukka, Äänekoski

Pellinen Niko, Äänekoski

Ruuskanen Susanna, Konnevesi

Salokivi Sonja, Saarijärvi

Savolainen Meeri, Jyväskylä

Tuohimetsä Hanna, Viitasaari

Varis Marika, Konnevesi

Ylitalo Meeri, Äänekoski

Metsuri-metsäpalveluiden tuottaja

Riihinen Jouni, Saarijärvi

Metsäenergian tuottaja

Oksanen Joona, Laukaa

Parviainen Olli-Pekka, Jyväskylä

Rutanen Sami, Äänekoski

Putkiasentaja

Ahonen Väinö, Jyväskylä

Heikkinen Aatu, Äänekoski

Hiekkanen Mikko, Äänekoski

Koskinen Kalle, Äänekoski

Leino Samuel, Äänekoski

Liimatainen Sami, Viitasaari

Piilonen Samuel, Äänekoski

Riikonen Leevi, Äänekoski

Sergejeff Veeti, Äänekoski

Vihtari Patrik, Laukaa

Puuseppä

Virtanen Tapio, Äänekoski

Sähköasentaja

Huuskonen Paavo, Äänekoski

Jääskeläinen Eetu, Laukaa

Kalliokoski Joonas, Saarijärvi

Kotamäki Santeri, Saarijärvi

Lehto Waltter, Jyväskylä

Liimatainen Riina, Äänekoski

Manninen Jiri, Äänekoski

Matilainen Tomi, Äänekoski

Närhi Pekka, Viitasaari

Penttinen Paavo, Äänekoski

Pohjonen Eemeli, Saarijärvi

Saari Miika, Kannonkoski

Setälä Timi, Äänekoski

Tarvainen Niko, Äänekoski

Toikkanen Matti, Saarijärvi

Vehniäinen Toni, Äänekoski

Vepsäläinen Arttu, Äänekoski

Talonrakentaja

Ahokas Joe, Laukaa

Ahonen Samu, Laukaa

Anttila Rudi, Pihtipudas

Arkko Petteri, Laukaa

Autio Samuli, Saarijärvi

Hakkarainen Ville, Saarijärvi

Hakonen Toni, Pihtipudas

Hertteli Miika, Kivijärvi

Hänninen Juha, Saarijärvi

Jämsén Niklas, Viitasaari

Karttunen Arttu, Saarijärvi

Keisanen Benjami, Karstula

Kemppainen Ebba, Viitasaari

Kuivakangas Jyri, Äänekoski

Kuula Saku, Laukaa

Kytölä Jami, Laukaa

Laitila Miska, Laukaa

Laitinen Heikki, Konnevesi

Lehtonen Aku, Karstula

Lehtonen Niko, Saarijärvi

Liimatainen Jere, Karstula

Lindeman Sebastian, Viitasaari

Manninen Jarno, Saarijärvi

Manninen Joona, Laukaa

Manninen Teemu, Laukaa

Manninen Valtteri, Konnevesi

Moisio Santeri, Laukaa

Mustajärvi Aleksi, Saarijärvi

Mustamäki Roy, Saarijärvi

Myllypakka Jesse, Äänekoski

Niskanen Joonas, Äänekoski

Oikari Janne, Karstula

Oksanen Joona, Laukaa

Paananen Mauri, Viitasaari

Parantainen Valtteri, Äänekoski

Poikola Eemil, Laukaa

Poikola Jeremias, Laukaa

Rauhala Sakari, Viitasaari

Reini Tuomas, Karstula

Rossi Aapeli, Konnevesi

Rutanen Matti, Laukaa

Saastamoinen Tero, Viitasaari

Saastamoinen Toni, Pihtipudas

Solismaa Topi, Viitasaari

Sonninen Jaakko, Karstula

Tolonen Teemu, Saarijärvi

Tyni Jani, Laukaa

Vainikainen Roope, Äänekoski

Vääränen Jaakko, Äänekoski

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Arkimaa Mika, Viitasaari

Berg Eetu, Kinnula

Haapaniemi Elias, Kivijärvi

Hämäläinen Kasperi, Äänekoski

Jaakola Aatu, Laukaa

Jämsen Jyrki, Viitasaari

Kauppinen Nina, Äänekoski

Klemola Saku, Kinnula

Parviainen Isto, Pihtipudas

Salminen Aatu, Konnevesi

Aikuiskoulutus

Eläintenhoitaja

Muurmäki Sanni, Jyväskylä

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto

Hyvärinen Ari, Äänekoski

Kiminkinen Tommi, Jyväskylä

Laitinen Sami, Saarijärvi

Ojala Valtteri, Jyväskylä

Pasanen Matti, Viitasaari

Pollari Veli-Matti, Jyväskylä

Turpeinen Teemu, Äänekoski

Viikki Tomi, Jyväskylä

Kokki

Paananen Peatta, Pihtipudas

Kunnossapitoasentaja

Junikka Kimmo, Äänekoski

Simonen Jussi, Viitasaari

Timonen Mikko, Äänekoski

Kylmäasentaja

Hokkanen Juha, Muurame

Hytönen Janne, Vesanto

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Hämäläinen Päivi, Jyväskylä

Riikonen Sari, Äänekoski

Ståhl Anne, Saarijärvi

Levyseppähitsaaja

Pirhonen Juha, Äänekoski

Lähihoitaja

Frisk Sanna-Mari, Äänekoski

Huttunen Jussi, Äänekoski

Kinnunen Hanne, Kivijärvi

Kinnunen Jaana, Laukaa

Korhonen Emmi, Viitasaari

Kujanpää Sonja, Viitasaari

Laitinen Tiina, Äänekoski

Lomperi Helena, Uurainen

Mäkilä Mira, Äänekoski

Notkola Satu, Saarijärvi

Nyyssönen Teemu, Äänekoski

Pietikäinen Anne-Maria, Viitasaari

Pirinen Sanna, Uurainen

Pirkkalainen Liisa, Konnevesi

Pulkkinen Tanja, Äänekoski

Rosti Eija-Marie, Laukaa

Ruotsalainen Sirpa, Äänekoski

Siirtonen Taina, Äänekoski

Vessari Joni, Saarijärvi

Merkonomi

Hautanen Nella, Saarijärvi

Ikonen Tanja, Äänekoski

Kinnunen Hanna, Äänekoski

Martin Sonja, Hankasalmi

Myllylä Sonja, Jyväskylä

Mäkinen Tuija, Äänekoski

Tiainen Sini, Laukaa

Metsäenergian tuottaja

Kumpulainen Jarkko, Pihtipudas

Linna Juha, Saarijärvi

Myynnin ammattitutkinto

Benagguite-Hämäläinen Zoubida, Äänekoski

Into Matti, Karstula

Peuhkurinen Ulla, Äänekoski

Poikonen Hannu, Saarijärvi

Varis Timo, Viitasaari

Parturi-kampaaja

Puputti Sari, Jyväskylä

Raiskio Taina, Jyväskylä

Taipale Suvi, Jyväskylä

Sähköasentaja ja automaatioasentaja

Noronen Juha, Äänekoski

Taloushallinnon ammattitutkinto

Jermoranta Heidi, Muurame

Karttunen Anna-Leena, Uurainen

Lyytikäinen Kaisa, Saarijärvi

Myllylä Mari, Saarijärvi

Oinonen Kati, Jyväskylä

Uusisalo Harri, Saarijärvi

Tekniikan erikoisammattitutkinto

Jauhiainen Hannu, Saarijärvi

Nurminen Arja-Liisa, Karstula

Ympäristönhoitaja

Heino Tarja, Jyväskylä

Kaasinen Kari, Äänekoski

Kautiainen Auli, Kangasniemi

Kekki Marja, Äänekoski

Kopra Heta, Jyväskylä

Kukkonen Esa, Toivakka

Kössö Päivi, Kangasniemi

Raatikainen Kirsi, Karstula

Sakala Elina, Laukaa

Taimiaho Niko, Jyväskylä

Tapani Tuire, Kannonkoski

Tulonen Piia, Jyväskylä

Tuunanen Hanna, Jyväskylä

Vuorenmaa Tapio, Jyväskylä

Yrittäjän ammattitutkinto

Haustola Anu, Äänekoski

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.