Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto, nuorten koulutus

Ajoneuvoasentaja

Berg Mika, Konnevesi

Hytönen Joonas, Viitasaari

Korhonen Toni, Äänekoski

Kotilainen Casimir, Multia

Kuukkanen Henri, Äänekoski

Kuusrainen Juuso, Pihtipudas

Lönnblad Lauri-Valtteri, Saarijärvi

Paananen Atte, Pihtipudas

Pohjonen Eeli, Saarijärvi

Qvintus Ida, Äänekoski

Salonen Sauli, Pihtipudas

Tikanoja Juho, Äänekoski

Tuhkanen Juho, Äänekoski

Automaatioasentaja

Harju Riku, Laukaa

Hirvonen Heikki, Äänekoski

Kaipio Tuomo, Äänekoski

Laitinen Niko, Äänekoski

Liimatainen Juho, Äänekoski

Lätti Kalle, Laukaa

Muhonen Jukka-Pekka, Kinnula

Oksanen Patrik, Äänekoski

Ruha Matias, Äänekoski (kaksoistutkinto)

Ruotsalainen Sami, Äänekoski

Saukko Niilo, Äänekoski

Selkäinaho Vili, Saarijärvi

Sormunen Taneli, Äänekoski

Strand Teemu, Äänekoski

Tourunen Lari, Viitasaari

Vauhkonen Otto-Ville, Viitasaari

Autonkuljettaja

Oikari Tomi, Kivijärvi

Välipakka Oskari, Äänekoski

Datanomi

Hilpinen Matias, Laukaa

Kokko Sakari, Pihtipudas

Kokkonen Teemu, Konnevesi

Koskinen Anssi, Saarijärvi

Kritsanayut Sep Somchai, Äänekoski

Lampi Sami, Äänekoski

Niskanen Petri, Viitasaari

Rautiainen Timo, Äänekoski

Ruuska Johanna, Viitasaari

Eläintenhoitaja

Friman Meri, Kolari

Haapala Pirita, Jyväskylä

Hakomäki Amanda, Saarijärvi

Hall Suvi, Jyväskylä

Heinonen Hilla, Jyväskylä

Hokkanen Laura, Laukaa

Keisanen Alena, Jyväskylä

Korkeamäki Johanna, Saarijärvi

Kovanen Sanni, Jyväskylä

Kuivalainen Mirka, Jyväskylä

Kurikka Mari, Nurmijärvi

Kyllönen Oskari, Jyväskylä

Käyhkö Mira, Jyväskylä

Lähteenmäki Veera, Uurainen

Niemelä Oona, Muurame

Nieminen Marjo, Konnevesi

Pannula Ilona, Laukaa

Pohjonen Miia, Äänekoski

Suvimaa Eliisa, Mikkeli

Toikkanen Sini, Jyväskylä

Toivonen Ville-Petteri, Saarijärvi

Tuomi Jenna, Uurainen

Tuoriniemi Katja, Pyhäjärvi

Vähäsoini Tea, Jyväskylä

Kodinhuoltaja

Hakamäki Henna, Viitasaari

Leppänen Päivi, Viitasaari

Saastamoinen Heidi, Viitasaari

Siekkinen Heidi, Pihtipudas

Kokki

Aho Lyydia, Saarijärvi

Hämäläinen Roosa, Pihtipudas (kaksoistutkinto)

Hänninen Karoliina, Viitasaari

Karhunen Katariina, Keitele

Kautto Iiris, Saarijärvi

Kiminkinen Essi, Saarijärvi

Kumpulainen Sara, Äänekoski

Kuusjärvi Albert, Äänekoski

Liimatainen Heli, Viitasaari

Liimatainen Marika, Viitasaari

Liimatainen Tiia, Äänekoski

Paananen Ville, Äänekoski

Pekkarinen Milla, Kivijärvi

Rautiainen Niko, Äänekoski

Reipas Ella, Saarijärvi

Ruuska Jenni, Äänekoski

Savolainen Miika, Äänekoski

Toivonen Roosa-Maria, Äänekoski

Uljanoff Anna, Viitasaari

Väisänen Mia, Äänekoski

Koneenasentaja

Hytönen Riku-Pekka, Äänekoski

Kunnossapitoasentaja

Aspinmaa Eemeli, Äänekoski

Junkkari Juuso, Äänekoski

Koskinen Toni, Saarijärvi

Lehmonen Jarkko, Äänekoski

Pasanen Jani, Äänekoski

Pietiläinen Riku, Äänekoski

Pirkkalainen Joonas, Konnevesi

Rossi Eemeli, Konnevesi

Sandelin Arttu, Äänekoski

Siikamäki Janne, Saarijärvi

Sormunen Vili, Äänekoski

Säämänen Touko, Rautalampi

Tiusanen Olli, Äänekoski

Yliniemi Jerry, Laukaa

Levyseppähitsaaja

Hirvasniemi Tuomas, Saarijärvi

Kuusrainen Mitjo, Viitasaari

Niskanen Arttu, Viitasaari

Penttinen Janne, Vesanto

Saramäki Matti, Karstula

Toikkanen Marko-Tapio, Kinnula

LVI-asentaja

Nieminen Niklas, Äänekoski

Lähihoitaja

Anttila Emma, Saarijärvi

Honkonen Janita, Äänekoski

Hämäläinen Milla, Äänekoski

Kemppainen Jenna, Saarijärvi

Kemppainen Marjut, Pihtipudas

Koskinen Jenni, Viitasaari

Liimatainen Elina, Pihtipudas

Niskanen Minja, Viitasaari

Paananen Nea, Laukaa

Paulo Veera, Siilinjärvi

Peuhkurinen Henni, Äänekoski

Piirainen Julia, Saarijärvi

Savolainen Johanna, Äänekoski

Valkama Rose, Äänekoski

Valkeinen Janette, Laukaa

Maaseutuyrittäjä

Leppämäki Paavo, Saarijärvi

Muli Vili, Äänekoski

Pasanen Sami, Äänekoski

Tarvainen Joel, Saarijärvi

Merkonomi

Colliander Jussi, Keuruu

Flyktman Niko, Laukaa

Gasana Innocent, Kouvola

Hakanen Aleksi, Äänekoski

Hakkarainen Jemina, Kivijärvi

Halonen Miranda, Viitasaari

Holm Valtteri, Jyväskylä

Honkonen Jami, Äänekoski

Hurskainen Anna, Saarijärvi

Huuskonen Fanny, Äänekoski

Hytönen Kaisa, Äänekoski

Irva Janne, Laukaa

Jukkala Silja-Maria, Saarijärvi

Järkkälä Mikko, Saarijärvi

Kaikkonen Sonja, Äänekoski

Kauppinen Riina, Viitasaari

Kautto Annika, Äänekoski

Kemiläinen Petri, Laukaa

Koivunen Juuso, Ähtäri

Koivuniemi Annemari, Äänekoski

Korpela Milla, Äänekoski

Liimatainen Aleksi, Äänekoski

Mannström Annika, Äänekoski (kaksoistutkinto)

Mattila Santeri, Jyväskylä

Ndabarinze Tuyishime Isaac, Kouvola

Ohra-aho Anni, Tammela

Oikari Nea, Karstula

Paananen Sami, Viitasaari

Peura Toni, Saarijärvi

Pigg Salla-Mari, Äänekoski

Railanmaa Nelli, Petäjävesi

Rantanen Maria, Äänekoski

Sääksniemi Topi, Saarijärvi

Tammelin Carita, Jämsä

Valkeinen Atte, Saarijärvi

Metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

Tervala Joonas, Kuhmoinen

Metsäenergian tuottaja

Hurskainen Sakari, Kannonkoski

Ikonen Paavo, Saarijärvi

Muli Johan, Äänekoski

Oksanen Aleksi, Äänekoski

Virnes Teemu, Kannonkoski

Väisänen Joonas, Konnevesi

Metsäkoneenkuljettaja (yhteistyössä Jyväskylän ammattiopiston kanssa)

Kotanen Nuutti, Pylkönmäki

Suomäki Aleksi, Saarijärvi (kaksoistutkinto)

Prosessinhoitaja

Kankainen Kalle, Äänekoski

Makkonen Joni, Äänekoski

Paattakainen Ville, Äänekoski

Remes Miikka, Äänekoski

Saari Raine, Viitasaari

Valkama Tuomas, Äänekoski

Putkiasentaja

Hämäläinen Elias, Äänekoski (kaksoistutkinto)

Kalliojärvi Arttu, Jyväskylä

Kaukometsä Joni, Äänekoski

Kivimäki Erno, Äänekoski

Leppänen Mika, Saarijärvi

Pakarinen Valtteri, Äänekoski

Pihlakari Eelis, Viitasaari

Pohto Aleksi, Äänekoski

Röppänen Jarkko, Jyväskylä

Seppänen Leevi, Jyväskylä

Varpula Antti, Saarijärvi

Vekki Markus, Äänekoski

Puuseppä

Rentola Markus, Laukaa

Tossavainen Pasi, Äänekoski

Sähköasentaja

Hirvanen Iiro, Konnevesi

Honkonen Ville, Saarijärvi

Huupponen Krisse, Äänekoski

Hytönen Pete, Äänekoski

Isomäki Jari, Saarijärvi

Jämsen Mikael, Saarijärvi

Karsikas Eemil, Äänekoski

Korhonen Aapo, Äänekoski

Kytömaa Joona, Laukaa

Laitinen Niko, Äänekoski

Liimatainen Jesse, Konnevesi

Linnanmäki Jere, Saarijärvi

Malinen Rene, Äänekoski

Nieminen Timo, Konnevesi

Pekonen Aku, Laukaa

Salinmäki Jussi, Äänekoski

Saukko Aleksi, Muurame

Viik Christian, Hankasalmi

Talonrakentaja

Aspinmaa Valtteri, Konnevesi

Hyytiäinen Hanna, Saarijärvi

Hämäläinen Jesse, Äänekoski

Hänninen Aati, Saarijärvi

Inkeroinen Juho, Äänekoski

Kainulainen Aki, Kivijärvi

Kautto Roope, Äänekoski

Kautto Tomi, Äänekoski

Kiminkinen Mika, Saarijärvi

Kinnunen Antti, Viitasaari

Kirvesmäki Roni, Uurainen

Kotilainen Jori, Kannonkoski

Kukkonen Ville, Karstula

Kunelius Matias, Äänekoski

Lavu Iiris, Karstula

Leinonen Rami, Viitasaari

Lievonen Aaro, Konnevesi

Liimatainen Roosa, Viitasaari

Lindeman Tino, Viitasaari

Matilainen Sanni, Karstula

Minkkinen Antti, Kivijärvi

Minkkinen Vili, Äänekoski

Mäki Tomi, Äänekoski

Nykänen Herkko, Äänekoski (kaksoistutkinto)

Paajanen Oliver, Äänekoski

Paananen Hilla, Äänekoski

Patama Jussi-Pekka, Äänekoski

Piilonen Joni, Äänekoski

Pölkki Toni, Karstula

Rahkonen Joonas, Saarijärvi

Rautiainen Ville-Markus, Äänekoski

Rekonen Laura, Viitasaari

Rossi Joona, Konnevesi

Ruusuvirta Lauri, Kivijärvi

Siipola Petri, Turku

Snell Henri, Äänekoski

Sonninen Jaro, Kannonkoski

Tavaststjerna Tommi, Pihtipudas

Terva-aho Teemu, Pihtipudas

Toikkanen Teemu, Viitasaari

Tosun Ferhat, Viitasaari

Turpeinen Tomi, Äänekoski

Urpilainen Harri, Kivijärvi

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Holkko Olli, Pihtipudas

Karjalainen Janrik, Laukaa

Kivelä Moose, Äänekoski

Kuusrainen Ville, Äänekoski

Linna Teemu, Kivijärvi

Mäntynen Jani, Kyyjärvi

Penttinen Henri, Äänekoski

Piispanen Juho, Kivijärvi

Turpeinen Tuomas, Kivijärvi

Varis Asko, Viitasaari

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.