Jyväskylän ammattikorkeakoulusta valmistuneet 1.6–31.8.2016

Jyväskylän ammattikorkeakoulusta valmistuneita kesältä 2016.

Jyväskylän ammattikorkeakoulusta valmistuneet 1.6. – 31.8.2016

Kasvatusalat:

Ammatillinen opettajakorkeakoulu, ammatillinen opettajankoulutus:

Aduayi-Akue Adovi Mawulawoe Joseph Es, Turku, Ahonen Layla Laila Tuulikki, Pomarkku, Ahonen Piia Viivi Helena, Kuopio, Anglé Jaana Inkeri, Seinäjoki, Borg Jan Anders Olof, Helsinki, Collander Jutta Marita, Vaasa, Cowasji Jaana Maarit, Helsinki, Eerola Päivi Marjut Kristiina, Joensuu, Gyasi Emmanuel Afrane, Lappeenranta, Haaraniemi Lassi Einari, Siilinjärvi, Halkoaho Arja Annikki, Siilinjärvi, Halonen Mia Tiina Maarit, Espoo, Hangasmaa Erja Anneli, Ylivieska, Hautala Marita Annika, Lapua, Heikkilä Antti Jouko Mikael, Kontiolahti, Huttunen Anssi Petteri, Varkaus, Huusko Jenni Maria, Siilinjärvi, Hytönen Vesa Tapani, Jyväskylä, Hyvönen Tiina Maarit, Iisalmi, Häkkinen Tiina Tellervo, Jyväskylä, Hölttä Pekka Juhani, Saarijärvi, Inkiläinen Tuomas Vihtori, Jyväskylä, Jokipii Pia-Maria, Seinäjoki, Joona Tero Mikael, Jyväskylä, Kalliomäki Marko Juhani, Uurainen, Kammonen Jaana Kristiina, Hyvinkää, Kangas Maria Liisa, Seinäjoki, Karhu Kati Marjatta, Jyväskylä, Karhu Miikka Henri Johannes, Lappeenranta, Kaskinen Jarmo Johannes, Mikkeli, Kautto Sari Hannele, Rautalampi, Keltanen Runo Ilari, Jyväskylä, Keskinen Jussi Samuel, Joensuu, Kesse Martin Appiah, Hämeenlinna, Kilpeläinen Marko Tapio, Toivakka, Kollanus Atte Petteri, Pieksämäki, Korhonen Mari Helena, Turku, Kovanen Mikko Markus, Laukaa, Kreus Pia Kristiina, Jyväskylä, Kuikka Riku Markus, Joensuu, Kukkonen Tiina Katriina, Kokkola, Kuvaja Mervi Marika, Kuopio, Kärkkäinen Kaija Leena, Kiuruvesi, Kärnä Heli Karoliina, Kuopio, Kärpänen Terhi Kyllikki, Sipoo, Laamanen Janne Johannes, Liminka, Laavi Helena Johanna, Helsinki, Lahtela Mia Marita, Taipalsaari, Lahtinen Arto Mikael, Hamina, Laine Krista Johanna, Kuopio, Laitinen Jarmo Jaakko Markus, Ylivieska, Laitinen Kaija Marketta, Äänekoski, Lassila Päivi Irmeli, Kuopio, Lehtinen Mari Johanna, Karstula, Linnanen Teijo Ilari, Savonlinna, Lintula Juha Ilmari, Jalasjärvi, Loikkanen Mika Petri, Järvenpää, Luttinen Anna-Kaisa, Helsinki, Majoinen Pasi Antero, Joensuu, Metsäkylä Marita Hannele, Sastamala, Mäkelä Katja Tuula Maria, Jyväskylä, Mättö Timo Markus Ilari, Kuopio, Naukkarinen Mervi Elisa, Kouvola, Nieminen Marjut Helinä, Jyväskylä, Närhi Tommi Tapani, Mikkeli, Owino Rolex Otieno, Jyväskylä, Paananen Marko Sakari, Jyväskylä, Paasikivi Pirjo Tellervo, Kauhava, Pajuoja Sami Tapani, Lappajärvi, Pakarinen Jaana Maria Hannele, Kontiolahti, Parveen Subia, Helsinki, Paukkunen Henri Aleksi, Lappeenranta, Pitkänen Ville-Veikko Olavi, Leppävirta, Pulkkanen Riitta Maarit, Jyväskylä, Puolakka Marko Timo Tapani, Jyväskylä, Puurtinen Tuula Anneli, Lappeenranta, Pykäri Merja Anneli, Kouvola, Ranki Minna Helena, Kouvola, Ranta Eero Kalevi, Kannus, Rantonen Arja Marita, Savonlinna, Riekkinen Airi Susanna, Jyväskylä, Riihonen Katja Kristiina, Mänttä-Vilppula, Rikkonen Katariina Outi Maria, Järvenpää, Räsänen Satu Päivikki, Mikkeli, Saarinen Niko Samuli, Vaasa, Savolainen Sari Petra, Laukaa, Seppälä Tiina Kaarina, Valkeakoski, Seppänen Kirsi Riikka Hannele, Lappeenranta, Tafor Princewill Che, Jyväskylä, Taipale Kati-Marja Eriika, Kouvola, Takkinen Anna-Riikka, Pieksämäki, Tammikumpu Jari-Petteri, Joensuu, Taskinen Annika Maria, Ulvila, Temonen Satu Susanna, Jyväskylä, Toivola Pia Annika, Vimpeli, Tolonen Miika Tapani, Keuruu, Tuominen Senja Mari, Laukaa, Tuovinen Sari Tuija Maria, Petäjävesi, Tuunanen Mervi Päivi Hannele, Jyväskylä, Vellonen Tuula Kaisa Hannele, Pyhäjärvi, Vierimaa Sanna-Mari, Jyväskylä, Vihervirta-Nikula Maija Piritta, Kouvola

Ammatillinen erityisopettajankoulutus:

Andrejev Katja Johanna, Hamina, Haikara Jaana Susanna, Haapajärvi, Hautala Arja Katariina, Kokkola, Heimonen Satu Annika, Saarijärvi, Karihtala Sari Hannele, Keminmaa, Kokko Heikki Matti Adam, Kouvola, Korhonen Jouni Tapani, Rautalampi, Latvala Tarja Kaarina, Seinäjoki, Lukka Eino Antero, Oulu, Malinen Jukka Tapani, Lappeenranta, Malinen Veijo Juhani, Kuhmo, Pahajoki Hannu Olavi, Jyväskylä, Pirttilä Kaisu Johanna, Sodankylä, Rissanen Taina Marjaana, Lapinlahti, Viitala-Lehtonen Kirsi Maria, Sastamala 

Opinto-ohjaajan koulutus:

Ahonen Kati Anita, Vaasa, Hiltunen Leena Marjukka, Liperi, Häggblom Ann-Christin Iréne, Vaasa, Härkönen Sari Hannele, Joensuu, Jokelainen Minna Maarit Hannele, Kajaani, Känsäkoski Maria Johanna, Kalajoki, Lempinen Jyrki Ensio, Muurame, Marttala Raija Tuulikki, Seinäjoki, Nurminen Tuija Orvokki, Jyväskylä, Sahinjoki Sirpa Helena, Savonlinna, Tuovinen Armi Airi, Iisalmi, Turunen Anne Marie, Lahti,Varela Pirhonen Nelcy Guiomar, Tampere

Musiikkipedagogi (AMK), musiikin koulutusohjelma:

Aaltio Sini Helene, Laukaa, Ahlgren Ilmari Johannes, Jyväskylä, Jahkola Elina Annika Hannele, Eura, Keränen Katja Johanna, Tornio, Keränen Ville Valtteri, Jyväskylä, Laasanen Heidi Henna Maaria, Jyväskylä, Pinni Niina Birgit Elise, Jyväskylä, Soikkeli Ilpo Olavi, Jämsä

Taiteet ja kulttuurialat

Bachelor of Culture and Arts, Degree Programme in Music and Media Management:

Akrenius Siiri Maria Annira, Vantaa, Arthur Nicholas Eric, Huopainen Atte Tapani, Helsinki, Kaskela Eve Pauliina, Seinäjoki, Koponen Petra Hilda Emilia, Helsinki, Kämäräinen Jesse Juhani, Jyväskylä, Listo Mikko Patrick Nestori, Helsinki, Losier Emili Brook Elizabeth, Helsinki, Mankki Linda Katariina, Jyväskylä, Määttänen Mikko Toivo Olavi, Tampere, Pánková Karolína, Jyväskylä, Parkkonen Jouka Valo Valdemar, Jyväskylä, Pepin Danissen Alanna Paula Marie, Jyväskylä, Rantanen Jimi Johannes, Helsinki, Rissanen Chloé Louise, Espoo, Salama Juhani Erik, Jyväskylä, Wahlberg Tremayne Juho Lasse, Jyväskylä, Westerholm Rudolf Ristonpoika, Helsinki

Kauppa, hallinto ja oikeustieteet

Tradenomi (AMK), Degree Programme in International Business:

Anttonen Janne Hermanni, Jyväskylä, Bernadskaia Iana, Jyväskylä, Dhakal Yogesh, Jyväskylä, Hokkanen Riku, Mikkeli, Ilgunov Artur, Jyväskylä, Isosuo Heli Emilia, Jyväskylä, Khatiwoda Deepak, Khutter Matvei, Le Phuong Anh, Lelkova Elizaveta, Jyväskylä, Manandhar Sabita, Marsh Nicholas Zachary Matias, Jyväskylä, Masira Elijah Okongo, Jyväskylä, Mattinen Jenni Marika, Jyväskylä, Pashkova Olga, Helsinki, Postnikova Ekaterina, Jyväskylä, Tajudeen Sulaymon Abiodun, Jyväskylä, Vainio Julia Jasmiini, Helsinki, Översti Minna Hannele, Jyväskylä

Tradenomi (AMK), liiketalouden koulutusohjelma:

Elo Jenny Maria, Jyväskylä, Halinen Teemu Samuli, Mikkeli, Hedman Krista Camilla, Jyväskylä, Heinonen Lauri Johannes, Jyväskylä, Hyvönen Heidi Aliisa, Jyväskylä, Hyytiäinen Jenna Janita, Jyväskylä, Härkönen Timo Matti, Jyväskylä, Juvonen Johanna Juulia, Jyväskylä, Juvonen Ville Samuli, Jyväskylä, Järvinen Johanna Marjaana, Jyväskylä, Karvinen Suvi, Jyväskylä, Kastegren Kati Tuulikki, Jyväskylä, Kiesilä Emilia Anni Matilda, Hirvensalmi, Kiesiläinen Soile Elina, Jyväskylä, Koivu Klaus Johan Jalmari, Jyväskylä, Kontinen Jon Christian, Keuruu, Kähkönen Kim Tuukka Kristian, Jyväskylä, Kärnä Jesse Johannes, Jyväskylä, Lahtomäki Tuomas Antti Juhani, Jyväskylä, Laitinen Outi Marjaana, Ylöjärvi, Lavio Sari Päivikki, Jyväskylä, Linnaluoma Mika Ville Petteri, Helsinki, Liukkonen Riikka Ida Eveliina, Jyväskylä, Luokomaa Lasse Juhani, Jyväskylä, Molander Olli Gösta Martti, Jyväskylä, Mähönen Jaana Katariina, Jyväskylä, Nieminen Nea Kerttu Elisa, Jyväskylä, Niskanen Olli-Matti, Jyväskylä, Palola Annika Eveliina, Tampere, Reunila Kimmo Antero, Hyvinkää, Rusanen Janne Hemminki, Jyväskylä, Räihä Jenni Marie, Jyväskylä, Salmijärvi Hanna Maarit Katariina, Lahti, Salminen Jonna Maarit, Jyväskylä, Seriola Sanni Marjatta, Jyväskylä, Soininen Riku Petteri, Jyväskylä, Soininen Sirta Nia-Minja Kaarina, Jyväskylä, Viertola Tuomas Johannes, Riihimäki, Viinikka Saana Anneli, Jyväskylä, Vinkka Outi Annikka, Jyväskylä, Virranniemi Mika Antti, Jyväskylä, Väisänen Johanna Ellen, Jyväskylä, Ågren Henri Juha Antti, Vaasa

Tradenomi (AMK), yritystoiminnan kehittämisen koulutusohjelma:

Asujamaa Aaku Juhani, Jyväskylä, Heikkilä Jari Jalmari, Jyväskylä, Niininen Miikka Matias, Jyväskylä, Ovaska Maria Helena Katariina, Jyväskylä, Perttunen Timo, Kuhmo, Pulkka Kimmo Santeri, Mikkeli, Pääkkönen Sami Petteri, Jyväskylä, Salonen Jami Olavi, Jyväskylä

Tradenomi (ylempi AMK), Master's Degree Programme in International Business Management:

Kalenius Anu Pauliina, Jyväskylä, Koivusalo Marianne Anniina Elisabet, Jämsä, Kupari Tiina Johanna, Jyväskylä, Rossi Tomi Juhani, Jyväskylä, Sundell Anne Kristina, Hankasalmi

Tradenomi (ylempi AMK), yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma:

Ahola-Paakkunainen Sari Annikki, Helsinki, Asikainen Katja Anna Maria, Jyväskylä, Hakola Anna-Maria, Muurame, Kunnaton Marjatta Anna Kaarina, Jämsä, Minkkinen Sari Anitta, Äänekoski, Nikki Hanna Josefiina, Kannonkoski, Varis Aapo Sakari, Laukaa

Tietojenkäsittely ja tietoliikenne

Tradenomi (AMK), tietojenkäsittelyn koulutusohjelma:

Huhtaniemi Niko Petteri, Jyväskylä, Hytönen Jussi Pekka Eemil, Jyväskylä, Karppinen Markus Antero, Jyväskylä, Lindström Kim Niklas, Jyväskylä, Moilanen Joonas Juhani Eemeli, Jyväskylä, Mulari Joona Matias, Jyväskylä, Paukku Lauri Johannes, Jyväskylä, Rajala Ossi Miro Samuli, Jyväskylä, Saarinen Mikko Matias, Porvoo, Tuovila Henri Aki Antero, Jyväskylä, Vehosmaa Atte Tuomas Tapani, Jyväskylä, Vuorinen Henri Kristian, Jyväskylä

Insinööri (AMK), tietotekniikan (Tietoverkkotekniikan) koulutusohjelma:

Anttila Ville Santeri, Jyväskylä, Holmén Joonas Akseli, Jyväskylä, Nerg Samu Joakim, Jyväskylä, Pasanen Antti Vilho Matias, Pyhäjärvi, Perankoski Perttu Paavo, Jyväskylä, Pitkäaho Tommi Petteri, Jyväskylä, Pöyhönen Mikko Pekka Miikkael, Jyväskylä, Ylitalo Maria Pauliina, Jyväskylä

Insinööri (AMK), tieto- ja viestintätekniikan tutkinto-ohjelma:

Kutac Pavel

Insinööri (ylempi AMK), Master´s Degree Programme in Information Technology:

Flyktman Jari Kalervo, Uurainen, Hulkkonen Timo Pekka Eerik, Tampere, Kataja Jussi Pekka, Jyväskylä, Kuosmanen Harri Markus, Helsinki, Kuusela Jukka Tapani, Toivakka, Niemelä Jarno Mikael, Kirkkonummi, Paananen Timo Tapani, Jyväskylä, Ristimäki Jussi Tuomas, Jyväskylä, Saarisilta Juha Olavi, Jyväskylä, Tuovila Jani Antero, Oulu

Tekniikan alat

Insinööri (AMK), automaatiotekniikan koulutusohjelma:

Garedew Teshome Tilahun, Jyväskylä, Hyyryläinen Santtu Valtteri, Jyväskylä, Hänninen Jani Edward, Jyväskylä, Hölsö Lasse Tapani, Jyväskylä, Koivurova Antti Olavi, Jyväskylä, Lehtinen Ella Aurora, Pirkkala, Mieskolainen Joni Markus, Kangasniemi, Räisänen Janne Antero, Petäjävesi, Tyrväinen Samuli Miika Matias, Kangasniemi, Varakas Touko Mikko Oskari, Jyväskylä

Insinööri (AMK), energiatekniikan koulutusohjelma:

Heimonen Ville Tuomas, Jyväskylä, Huhtanen Katariina Elina, Tampere,Javarus Soile Anita, Jyväskylä, Kallio Mika Veikko Oskari, Jyväskylä, Kangaskokko Ville Eelis Petteri, Jyväskylä,Kemppinen Roope Aleksi, Sulkava, Kuusenmäki Anttoni Mikael Waldemar, Jyväskylä, Niemi Sami Matias, Porvoo, Siirtola Panu Valtteri, Heinola, Väisänen Jutta Kristiina, Mikkeli

Insinööri (AMK), hyvinvointiteknologian koulutusohjelma:

Hänninen Kati Maarit, Jyväskylä, Kangas Tuomo Johannes, Jyväskylä, Kervinen Elina Karoliina, Jyväskylä, Latva Maria Heleena, Karijoki, Laukka Veera Kylli Karoliina, Saarijärvi, Pirkola Jonne Henrikki, Jyväskylä, Saloranta Tiina Eveliina, Jyväskylä, Tomi Olli Pekka Juhani, Tampere

Insinööri (AMK), kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma:

Haapsalo Mika Petteri, Jyväskylä, Hakkarainen Henri Mikael, Jyväskylä, Hauta-aho Samuli Aleksanteri, Jyväskylä, Huttunen Petri Juhani, Jyväskylä, Kankkunen Jesse Olli Petteri, Jyväskylä, Leppänen Petteri Mikael, Laukaa, Malinen Lasse Erik Petteri, Kangasniemi, Mattila Toni Tapio, Jyväskylä, Rentola Maria Katarina, Jyväskylä, Riihimäki Tommi Petteri, Pori, Romo Antti Eerik, Mikkeli, Sagulin Ester Helmi Marjukka, Saarijärvi, Salokannel Niilo, Jyväskylä, Sironen Joonas Einari, Äänekoski, Vauhkonen Juha Santeri, Pieksämäki

Insinööri (AMK), paperikoneteknologian koulutusohjelma:

Kajander Martti Kalevi, Jyväskylä, Liukkonen Jesse Arvi Nikolai, Jyväskylä, Nieminen Riku Joonas Elmeri, Petäjävesi, Tuokko Jani Kristian, Jyväskylä

Insinööri (AMK), Degree Programme in Logistics Engineering:

Ahmed Fahad, Jyväskylä, Kalachev Egor, Jyväskylä, Le Vinh Trung Tin, Jyväskylä, Leppänen Marjo Sinikka, Espoo, Ndahi Mubiri Gabriel, Jyväskylä, Niemi Joonas Oskari, Jyväskylä, Tamlander Jan Mikael Johan, Tampere, Tesfaye Bereket Teshager, Vaasa

Insinööri (AMK), logistiikan koulutusohjelma:

Happo Aleksi Jussi Severi, Äänekoski, Hyvönen Juuso Heikki Paavali, Hankasalmi, Mäkiö Sami Joonas, Jyväskylä, Mäntylä Juuso Matias, Seinäjoki, Nissinen Eetu August, Heinävesi, Nordlund Teemu Kristian, Pori, Paananen Petteri Kalevi, Äänekoski, Tiihonen Teemu Antti Juhani, Jyväskylä

Insinööri (AMK), ohjelmistotekniikan koulutusohjelma:

Banik Michal, Castro Tupaq Yupanki Joonatan, Jyväskylä, Henell Arttu Ilari, Jyväskylä, Holopainen Miro Markus Olavi, Jyväskylä, Holopainen Timo Tapio, Jyväskylä, Hujanen Joonas Nestori, Jyväskylä, Jetsonen Timo Matti Taneli, Jyväskylä, Jussila Tarmo Tuomas, Jyväskylä, Karttunen Joel Juhani, Jyväskylä, Korkiatupa Asmo Matias, Seinäjoki, Mikkola Markus Mikael, Jyväskylä, Seppänen Jaakko Tapani, Jyväskylä, Suhonen Juhana Ilmari, Jyväskylä, Weiss Kim Heinz Matti, Jyväskylä

Insinööri (AMK), mediatekniikan koulutusohjelma:

Leppänen Tiia Sandra Sanelma, Jyväskylä, Savomäki Mari Eveliina, Jyväskylä, Simola Ville Matias, Jyväskylä, Tiainen Kimmo Tapani, Jyväskylä

Insinööri (AMK), rakennustekniikan koulutusohjelma:

Haapakoski Sami Matias, Äänekoski, Hartman Iiro Johannes, Pori, Heikkonen Veli-Matti Tapani, Jyväskylä, Kurittu Minna Pauliina, Jyväskylä, Mujunen Riku Miikka, Jyväskylä,Nykänen Jari Henrik Olavi, Jyväskylä, Pantsar Saku Pekka Valtter, Jyväskylä, Potkonen Eveliina Elsa, Jyväskylä, Poutiainen Antti Lauri Ilmari, Ylivieska, Ruissalo Maria Kanerva, Laukaa

Insinööri (ylempi AMK), logistiikka:

Heino Pertti Veli Ilmari, Parkano, Hertman Jari Marko Tapani, Lahti, Kyrönlahti Jaana Susanna, Järvenpää, Patanen Harri Juhani, Oulu, Saaristo Anna-Mari, Tampere, Syvänen Tuomas Heikki Juhani, Petäjävesi

Insinööri (ylempi AMK), teknologiaosaamisen johtamisen koulutusohjelma:

Ahonen Jukka Tapio, Rantasalmi, Borén Aleksi Santeri, Nokia, Erämaa Minna Ida Maria, Espoo, Häyrinen Karri Tapani, Jyväskylä, Kallinen Rauli Joona Erik, Jyväskylä, Mäkinen Samuli Seppo Tapani, Jyväskylä, Niemi Ville Johannes, Jyväskylä, Pasanen Teemu Juhani, Jyväskylä, Pellinen Janne Tapio, Hankasalmi, Schroderus Tomi Kristian, Laukaa

Insinööri (ylempi AMK), automaatioteknologian koulutusohjelma:

Silvennoinen Ari Pekka, Jyväskylä, Toukola Panu Pirkka, Lahti

Maa- ja metsätalousalat

Agrologi (AMK), maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma:

Isokallio Juho Heikki Kustaa, Pori, Juntunen Mari Katariina, Siikalatva, Konttila Mauno Ilmari, Orivesi, Kortelainen Fanny Isa Aurora, Tampere, Meri-Huhti Matti August, Salo, Oksanen Juuso Eerik, Saarijärvi, Piesala Milla-Roosa Karoliina, Konnevesi, Rautiainen Toni Antero, Äänekoski, Solismaa Niko Juha Petteri, Laukaa, Törmä Erja Hannele, Kihniö, Waris Antti Jalmari, Konnevesi, Yli-Kokkila Juha-Ville Aukusti, Kuortane

Palvelualat

Restonomi (AMK), Degree Programme in Facility Management:

Bizi Mubiri Joleen, Jyväskylä, Dang Huynh Hai Nghi, Jyväskylä, Kuusiaho Viivi Maria, Jyväskylä, Le Hoang Khang, Jyväskylä, Liimatainen Päivi Marika, Jyväskylä, Sohlman Margarita, Jyväskylä

Restonomi (AMK), matkailun koulutusohjelma:

Haikonen Niina Anu Pauliina, Jyväskylä, Järvinen Alina Sofia, Jämsä, Järvinen Saana Elli Maria, Jämsä, Korpelainen Sari Johanna, Hamina, Luoma-Aho Lilli Sofia, Jyväskylä, Mentunen Jonna Kristiina, Lappeenranta, Paakki Anna Kristiina, Jyväskylä, Rönni Senni-Mari, Jyväskylä, Turigin Juuso Jaakko Samuel, Kuortane

Restonomi (AMK), palvelujen tuottamisen ja johtamisen koulutusohjelma:

Isojärvi Esa Toivo Matias, Seinäjoki, Kanninen Roosa-Maria Marleena, Jyväskylä, Kokkonen Mona Satu Helena, Kouvola, Kolari Heli Hannele, Jyväskylä, Mäkinen Laura Anni Maaria, Jyväskylä, Pekonen Sanni Elsa Maria, Jyväskylä, Pirhonen Pilvi Tuulikki, Jyväskylä, Rauma Maarit Anneli, Kaustinen, Takala Sari Katriina, Mänttä-Vilppula, Viinikka Kati Johanna, Ähtäri, Ylönen Anne Marjatta, Jyväskylä

Restonomi (ylempi AMK), palveluliiketoiminnan koulutusohjelma:

Kangas Virpi Heljä Tuulikki, Jyväskylä, Kauppinen-Miikki Kati Maria, Imatra, Kinnunen Eija Helena, Jyväskylä, Koskinen Tiina Sofia, Kangasala, Luomala Terhi Annika, Seinäjoki, Miettinen Aila Irmeli, Vantaa, Mönkkönen Terhi Anneli, Siilinjärvi, Nikkilä Timo Antti Tapani, Tampere, Sarante Marja Helena, Jämsä, Teppo Anu Pauliina, Forssa, Urvikko-Mäkivaara Suvi Johanna, Kangasala, Veijonen Laura Emilia, Jyväskylä

Terveys- ja hyvinvointialat

Sairaanhoitaja (AMK), Degree Programme in Nursing:

Cariaga Jonell Martija,Kallio Jukka-Pekka Viljami, Jyväskylä, Lupamo Aquido Alema, Jyväskylä, MacLeod Raakel Mirjam, Mwanakayaya Naomi, Jyväskylä, Nazareno Maarit Hannele, Jyväskylä, Ogie-Osahon Cynthia Odumamwen, Jyväskylä, Olefirenko Yuliya, Jyväskylä, Penttonen Pauliina, Jyväskylä, Päivärinta Nina Alice Røren, Jyväskylä, Uzoka Zeal Adaugo, Jyväskylä, Virtanen Matleena Mia Marjukka, Jyväskylä, Vähämäki Sari Eeva Marketta, Jyväskylä

Sairaanhoitaja (AMK), hoitotyön koulutusohjelma, hoitotyö:

Dachauer Thomas, Jyväskylä, Harvia Hinni Marika, Muurame, Hiekkavirta Minna Eveliina, Jämsä, Hiipakka Antti Juhani, Jyväskylä, Hämäläinen Heini Maria, Pihtipudas, Kivi Päivi Marketta, Jyväskylä, Koivisto Sirkku Elina, Kuopio, Laulainen Mira Karoliina, Jyväskylä, Levänen Pipsa Marjukka, Jyväskylä, Manninen Reetta Johanna, Jyväskylä, Mäkelä Talvikki Sofia, Jyväskylä, Toivonen Ada Jemina, Kotka, Vehkalampi Valde Hermanni, Jyväskylä, Ylivarvi Eveliina Siiri Helena, Jyväskylä

Kätilö (AMK), hoitotyön koulutusohjelma, kätilötyö:

Heinonen Heli Emilia, Jyväskylä, Kangas Sanni Karoliina, Tampere, Kotro Anniina Kaisa Maria, Jyväskylä, Palonen Ilona Henriikka, Helsinki

Terveydenhoitaja (AMK), hoitotyön koulutusohjelma, terveydenhoitotyö:

Aalto Jonna Maarit, Jyväskylä, Jääskeläinen Ella Riikka, Jyväskylä, Nieminen Tuula Mirjami, Laukaa,  Vääräkoski Laura Eveliina, Ikaalinen

Fysioterapeutti (AMK), Fysioterapian koulutusohjelma:

Hytönen Lasse Ilmari, Jyväskylä, Ikonen Lauri Johannes, Jyväskylä, Larkkonen Vesapekka, Jyväskylä, Laukkanen Katriina Ulla, Jyväskylä, Liukkala Ida Sakariina, Jyväskylä, Pennanen Antti Matti, Jyväskylä, Pulkkinen Matti Jaakko Juhani, Jyväskylä, Rauhansalo Laura Eveliina, Jyväskylä, Tupamäki Johanna Maria, Jyväskylä, Virtanen Emma Eveliina, Jyväskylä

Kuntoutuksen ohjaaja (AMK), kuntoutusohjauksen ja -suunnittelun koulutusohjelma:

Hiltunen Miia Karoliina, Jyväskylä, Hämäläinen Sanna Emilia, Jyväskylä, Laitinen Seija-Sinikka, Laukaa, Le Emmi Annukka, Jyväskylä, Lehmussaari Mari Eveliina, Joutsa, Loijas Taru Noora Eveliina, Jyväskylä, Matilainen Jemmi Jasmiina, Espoo, Osma Teijo Tapio, Jyväskylä, Palviainen Saija Eliisa, Masku, Raunio Nelli Tuulia, Seinäjoki, Virtanen Henri Juhani, Jämsä

Toimintaterapeutti (AMK), toimintaterapian koulutusohjelma:

Eerola Henni Hintriikka, Jyväskylä, Liimatta Hannele Kaarina, Jyväskylä, Salo Milja Susanna, Mänttä-Vilppula, Seurujärvi Jenna Betriina, Oulu, Sievänen Kirsi Anneli, Jyväskylä, Toljamo Paula Inkeri, Orivesi

Sosionomi (AMK), sosiaalialan koulutusohjelma:

Fisk Piia Maarit, Saarijärvi, Järvinen Hanna Annukka Marjaana, Jyväskylä, Kiiskinen Emma Minna Johanna, Muurame, Laine Minna Maria, Jyväskylä, Pajala Veera Päivikki, Jyväskylä, Pokela Anna Sofia, Jyväskylä, Ponkilainen Maria Elina, Jyväskylä, Sironen Mira Satu Annemari, Saarijärvi

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), kliinisen asiantuntijan koulutusohjelma:

Koppeli Jenni Pauliina, Jyväskylä, Lampinen Hanna Pauliina, Äänekoski, Lumilehto Inna, Jyväskylä, Priha Anne Mirella, Jyväskylä, Rousu Heli Marja Johanna, Pello

Terveydenhoitaja (ylempi AMK), kliinisen asiantuntijan koulutusohjelma:

Kekäläinen Jonna Katariina, Kuopio

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma:

Jäppinen Marita Johanna, Lahti, Muilu Asta Marika, Muurame

Sosionomi (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma:

Huttunen Johanna Maria, Orimattila, Ikäheimo Heidi Kristiina, Tampere, Mäkinen Satu Pauliina, Tampere

Toimintaterapeutti (ylempi AMK), sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen koulutusohjelma:

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaalialan koulutusohjelma: Huikko Anne Maarit, Jyväskylä, Niemelä Anne Kristiina, Oulu, Peränen Tanja Marika, Uurainen, Pääkkönen Katja Maarit, Jyväskylä, Satosaari Piia-Mari Johanna, Jyväskylä

Sairaanhoitaja (ylempi AMK), terveyden edistämisen koulutusohjelma:

Lehto Nora Emilia, Lahti, Majoinen Minna Satu Marjatta, Jyväskylä

Fysioterapeutti (ylempi AMK), terveyden edistämisen koulutusohjelma:

Jämsä Hanna Katariina, Jyväskylä, Ylönen Riikka Johanna, Äänekoski

Sosionomi (ylempi AMK), terveyden edistämisen koulutusohjelma:

Pitkänen Tuula Irmeli, Jyväskylä

Toimintaterapeutti (ylempi AMK), terveyden edistämisen koulutusohjelma:

Railosvuo Satu Anneli, Espoo.

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.

Uusimmat

Korkeakoulut

Jyväskylän ammattikorkeakoulusta valmistuneet 1.9.2016 – 31.1.2017

Jyväskylän ammattikorkeakoulusta valmistuneet 1.6–31.8.2016

KSML.fi:n uutiskirje

Tilaa KSML.fi:n uutiskirje. Saat joka iltapäivä viisi juttua, jotka ainakin kannattaa lukea. Tilaus on maksuton.