Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

JBA ei haikaile Korisliigaan – "Tällä hetkellä 1A-divisioona on meille oikea taso"

Jyväskylä Basketball Academy (JBA) on Suomessa ainutlaatuinen akatemiatoimintaan panostava koripalloseura. JBA:n päätavoite ei ole menestyminen tai liigapaikan jahtaaminen vaan pelaajien kehittäminen. Työ on tuottanut tulosta, sillä useampikin pelaaja on siirtynyt JBA:n miesten 1A-divisioonan edustusjoukkueesta Korisliigaparketeille. Tänä syksynä tuon askeleen ottavat Samuli Oja ja Kalle Peltonen.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Keskisuomalaisen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Tilaajana saat enemmän

  • Tilaajana saat monipuolista luettavaa vuoden jokaisena päivänä. Tarkista paikalliset puheenaiheet ja lue kiinnostavimmat juttumme jatkuvasti päivittyvästä KSML.fi-verkkopalvelusta. Tee tilaus ja valitse juuri sinulle sopivin tapa lukea.