Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Toyotan rallitalli hankkimassa maa-aluetta testeihin Jyväskylän Kuohulta

Jyväskylän Jyskässä sijaitseva Toyotan rallitalli on testannut WRC- ja Rally1-autojaan Jyväskylän ympäristön sorateillä. Alueen mainioita sorateitä on hyödynnetty Toyotalle jo vuodesta 2016, kun Tommi Mäkinen oli Toyotan rallitallin vetovastuussa. Viime vuodesta lähtien Keski-Suomen merkitys on vain korostunut, kun myös Hyundain rallitalli on testannut autojaan maakunnassa.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Keskisuomalaisen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Tilaajana saat enemmän

  • Tilaajana saat monipuolista luettavaa vuoden jokaisena päivänä. Tarkista paikalliset puheenaiheet ja lue kiinnostavimmat juttumme jatkuvasti päivittyvästä KSML.fi-verkkopalvelusta. Tee tilaus ja valitse juuri sinulle sopivin tapa lukea.