Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Euroopan suurin avaruusnäyttely, Mika Häkkisen formula-auto, Messerschmitt-hävittäjä... Speyerin tekniikan museossa on runsaasti nähtävää

Museoon on korona-aikana rekisteröidyttävä vieraaksi etukäteen.

Speyerin tekniikan museossa vanhojen autojen konepellit kiiltävät kilpaa keskenään. Kulkuneuvoista monet ovat kuuluneet julkisuuden henkilöille. Jo tämä selittää niiden siisteyden niin sisä- kuin ulkopuoleltakin.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Keskisuomalaisen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Tilaajana saat enemmän

  • Tilaajana saat monipuolista luettavaa vuoden jokaisena päivänä. Tarkista paikalliset puheenaiheet ja lue kiinnostavimmat juttumme jatkuvasti päivittyvästä KSML.fi-verkkopalvelusta. Tee tilaus ja valitse juuri sinulle sopivin tapa lukea.