Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Auringonottoa, uimista ja roppakaupalla rapsutuksia – rekikoirat ovat urheilijoita, jotka tarvitsevat rennon kesäloman

Kontiolahtelaisen Juha Romppasen 16 alaskanhuskya ottavat kesästä kaiken irti.

Voisi ehkä ajatella, että arktisiin olosuhteisiin täydellisesti sopeutunut ja lunta rakastava rekikoira ei suuremmin arvostaisi kesähelteitä, mutta kontiolahtelaisen Juha Romppasen, 36, kuusitoista alaskanhuskya ottavat paahteesta kaiken irti.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Keskisuomalaisen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Tilaajana saat enemmän

  • Tilaajana saat monipuolista luettavaa vuoden jokaisena päivänä. Tarkista paikalliset puheenaiheet ja lue kiinnostavimmat juttumme jatkuvasti päivittyvästä KSML.fi-verkkopalvelusta. Tee tilaus ja valitse juuri sinulle sopivin tapa lukea.