Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Raakileita-podcast | Jyrki Linnankivi nousi farkkukaupasta The 69 Eyesin laulajaksi, koska hän oli riittävän rohkea – turhautuneena on pitänyt vetää lärvit

Sunnuntaisuomalaisen podcastissa muusikot palaavat alkuvaiheen musiikkinsa pariin. Jyrki Linnankivi kertoo, miten The 69 Eyes aloitti jämäbändinä mutta päätyikin kiertämään maailmaa.

The 69 Eyes -yhtye syntyi treenikämpällä bilettämisen sivutuotteena, ja sen laulajaksi valikoitui Jyrki Linnankivi, koska muitakaan laulajia ei ollut.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Keskisuomalaisen sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 € / kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Tilaajana saat enemmän

  • Tilaajana saat monipuolista luettavaa vuoden jokaisena päivänä. Tarkista paikalliset puheenaiheet ja lue kiinnostavimmat juttumme jatkuvasti päivittyvästä KSML.fi-verkkopalvelusta. Tee tilaus ja valitse juuri sinulle sopivin tapa lukea.